8měsíční pořád pláče, má problém se vykakat. Už jsem v koncích

33
14.5.16 07:02

Může někdo poradit?? Už jsem v koncích..

Ám 8týdenní holčičku. Posledních čtrnáct dní malá spí jen v noci a to tak lehce, že ji vzbudí i zavrzání podlahy..Přes den je neustál vzhůru, usne párkrát na 10min a jinak pořád pláče..vyzkoušela jsem všechno (polštářek na prdíky, pupík, změnu um, espumisan, lactobacilky od biopronu, fenyklový čajík, šátek, víc krmit, míň krmit, nechat odkrknout několikrát během krmení, cvičit nožičkama, rektální rourku, dudlík, kočár..)a pomáhá jen náruč..a pohupování na míči..to i zaspí. Ale jakmile přestanu, začne plakat..položím spící opatrně do postýlky a řev, očka dokořán..nejím, spím v polosedě, protože malá mi spí na hrudi a jen dokola krmím a hodiny konejším..včera večer a dnes ráno se ve stolici objevily hleny a nitky krve..4-5dní zpátky se nám mění stolice z brčålově zelených hovínek na žlutou vodu a zpátky..Ještě před týdnem neměla problém se vykakat sama, teď ji musím pomáhat…místo obvyklé stovky vypije tak 40ml a jednou až dvakrát denně tu stovku..má hroznou rýmu..kašle a píská při dýchání po jídle..Jsme teď na nutrilonu HA. S tím se jí alespoň zlepšila vyrážka v obličeji..a doktorka mi řekne, že děti pískají a chroptí běžně, rýmu teď mají skoro všechny a že na alergii je malá..jenže já to podezření na abkm mám..sama mám intoleranci laktózy..

O dva dny později

Mudra za sebe měla záskok..záskok po vyslechnutí problému vyjádřil podezření na ABKM..Maličká dostala nutrilon AC, rozpapala se, spinkala 3-4hodinky, pak se najedla a zase usnula. Spala téměř klidně, v noci i 7hodin, přes den byla dvakrát po jídle vzhůru cca dvě hodinky - hrála si a broukala. Z tý příšerný stolice se vykouzlila ukázková hořčice.

Příspěvek upraven 14.05.16 v 07:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33
14.5.16 07:06

*Pokračování

O týden později
Týden nám bylo dobře..v plence jednou denně hořčice, papala 120-150ml co tři hodiny..od čtvrtka se to vrací do starých kolejí. Vypije 40-60 na jeden zátah a pak začne nekončící pláč, propínání a sípání. Pak už stčí dát jen lahvičku před ní a její pláš nabere ohromnou sílu.

Já už jsem na odstřel..Jen houpu a konejším, malá neustále pláče..Máme nutrilon AC, když se naše mudra dozvěděla, že nám jej záskok doporučil, zásadně s tím nesouhlasila..Prý ji nic není..Teď máme průjem(nebo spíš žlutou vodu s natrávenými kousky a hleny) - bylo mi řečeno, že je to nejspíš její normální stolice, ať si zvyknu..Mluvila jsem o problémech s jídlem - prý kolika..o vyrážce(od hlavy přes hrudníček až ke kolínkům) - novorozenecké akné..pískot, sípání, těžký dech - to prý miminka dělají…začala ublinkávat (při těch 60ml i hodinu po tom, mezi tím si tak 5-8× odříhne)..Tak já už nevím..Nevím jak jí můžu pomoct Emotikona frown

Dnes
Po tom co včera vůbec nespala, prospala celou noc - od 22 do 6 a dala si jen 60ml..pak opet propinani, odmitani lahvicky. Zkusila jsem prebalit, rourku, masticku pupik, nahrivaci polstarek, pul hodiny zkusmo na odbrknuti (rameno, tygrik, klubicko, brisko) a nic. Stejne hysterie..Muze mi nekdo poradit, co by se mohlo s malou dit?

Příspěvek upraven 14.05.16 v 07:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
14.5.16 07:11

Ahoj nevím jestli by vám to pomohlo, ale známá měla podobný problém. Malý taky takhle trpěl, vyzkoušeli různá um i na abkm a nakonec se vrátili k tomu co měli z porodnice + před krmením dávala pít černý čaj. Není to obvyklé, mě to taky překvapilo, ale jim to fakt pomohlo, musí se dodržet přesný postup přípravy a pak prý takhle pomáhá na bolavá bříška - převaříš 1l kojenecký vody a na 5minut PŘESNĚ dáš vyluhovat obyčejný Piggi černý čaj. To pak dáváš před jídlem, během dne dávala normálně fenyklový čaj pro kojence.
Zkus to a třeba vám to taky pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
14.5.16 07:15

@jesterkamed Vyzkouším už cokoliv, takže děkuju..Kéž by to pomohlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
DenisaDen
14.5.16 07:20

Ahoj.

Má kamarádka měla podobný problém a pomohlo, když malé vždy pořádně vyvětrala místnost, kde spala (nejlépe ve svém pokojíčku), dala jí teplé mléko s medem a uspinkala. Prý to trvalo asi 3 dny, ale pomohlo to a teď spí, jako beránek.. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
14.5.16 07:20

ABKM.to je co? alergie na mléko? jestli ano, změn mléko na hypoalergenní a uvidíš. hlavně přidávej čaj, zácpa je, protože nemá vodu! rýma-mazala jsem synovi kojenci nějakou mast proti rýmě, název nevím, na hrudníček a šmrncla jsem i nos, aby ji neměla a pil, normálně rýma zmizí i bez atb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
14.5.16 07:32

@DenisaDen A neublíží jí med, když je takhle maličká?
@mirecekblbecek Zácpu nemáme, jde z ní voda. Teď pije mezi dávkami mléka převařenou kojenku.
Jinak má nutrilon allergy care, právě kvůli podezření na ABKM.
Ta mastička-nebyla náhodou s eukalyptem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
14.5.16 07:34

Malej má pět měsíců a hlen ve stolici pořád. Do čtyř měsíců šíleně trpěl na prdiky. Kojení bylo peklo, kolem třetího měsíce se to zhoršilo a já už přemýšlela, že se na celý kojení vykaslu, když tak trpí. Nakonec jsem vydržela a po tom čtvrtým měsíci to přešlo. Sem tam se ještě zakrouti, ale to je jednou za pár dní. Málo spí ale pořád. Po obědě dávám do kočárku, abych měla možnost ho ještě uspat. Nám pomohlo nechat ho chvíli plakat, ne v náručí, aby se pořádně prohybal a dávala jsem fenyklovej čaj na noc a krásně po něm spal. Dávej určitě dal AC a k tomu ten čaj. A rozestup mezi jídlem tři hodiny. Z toho taky bolí břicho. Já mám mliko dost hutný a je schopnej blinknou i za 2,5 hodiny po kojení. A jinak sab simplex a Bio Gaia (zkoušela jsem i jiný a bylo to mnohem horší). A časem to přejde. Bohužel, některé děti to trápí víc. Já byla na mrtvici a to malej takřka neplakal. Jinak úplně nejlepší je nechat na podložce na zemi. Krásně se tam prokopka a my když třeba někde jsme a on je večer v kočáru nebo v sedačce, tak hrůza. Než usne, pláče a v noci spí neklidne, jak ho to břicho ještě trápí. A to i teď v pěti měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
DenisaDen
14.5.16 07:46

Je pravda, že do roku by se dávat med miminku neměl.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
14.5.16 07:52
@Soffka píše:
@mirecekblbecek Zácpu nemáme, jde z ní voda. Teď pije mezi dávkami mléka převařenou kojenku.

jo byla s eukalyptem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4791
14.5.16 07:53

Ahoj, jak často je krmená prosímtě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69422
14.5.16 07:57
@Soffka píše:

Med ji v zadnem prioade nedavej, do roka se nesmi, muze ji zabit :roll: najdi si to v googlu

Pokracuj urcite v Nutrillonu allergy care, kojis jeste nebo uz vubec? Pokud prece jen kojis, nesmis vubec zadne mleko ani Ty.

A jinak si porid satek a zacni ji nosit, je to pry dobre na brisko a i ji uhoupes ke spanku, prospeje ji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30568
14.5.16 07:57

A bezlaktozove UM jsi nezkousela? Mam obe decka s intoleranci laktozy ja ji mam taky, mala je ma Beba AL a spokojenost, jeste je Nutrilon low lactose…ale nebude to fungovat pokud to ma kombinované s abmk jako moje mala, to jsou pak specialni um jako Neocate, Alfamino ci tak nejak
Prvne bych ale zmenila dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4122
14.5.16 07:59

@Soffka meli jsme to hodne podobne, az na to spani. Dcera treba misto 120 ml zacala pit 30 ml, furt prujmy s hlenem. Zkouseli jsme nekolik mlik a az konecne Beba HA ji sedla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4791
14.5.16 08:10

A s tím biopronem pokračuješ nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu