Může nemoc ovlivnit prvotrimestrální screening?

211
30.10.19 10:16

Může nemoc ovlivnit prvotrimestralni screening?

Ahoj holky chci se optat zitra nás čeká první část prvotrimestralniho screeningu tzn odběry, výtěry… A mě už asi týden poboliva v krku doktorka říkala že to mám uvnitř prosákly ale na angínu ani na nic jinýho to nevypadá horečku nemám…jinak se cítím dobře. A do toho aby toho nebylo málo mě před týdnem kousnul zřejmě komár. Udělal se mi velký červený flek… Na ten mi doktorka dala slaboučký kortikoidy -masticku s tím že nic jinýho mi dát nemůže. Mažu si to jednou max 2× denně. Myslíte že by jedna z tehlech dvou věcí mohla ovlivnit výsledky? A dělal vám doktor i při tyhle první části ultrazvuk? Nebo až pak ten velký za 14 dní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5131
30.10.19 10:19

Ultrazvuk se dělá až 14 dní po odběrech. A ne, ani jedna z výše uvedených situací neovlivní vývoj plodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
30.10.19 10:22

Neovlivní, na utz to určitě nemá vliv, výtěry se žádné nedělají a v krvi se sledují dva hormony, na který prosáklej krk taky vliv mít nebude. Sedni si dál od ostatních maminek, ať je nenakazíš. Jediný co bych si pohlídala, je ten červenej flek po štípnutí, aby z toho nebyla borelióza. Nech si na to nabrat krev. Ale to řeš s obvoďačkou, se screeningem to nemá nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
30.10.19 10:23

@Lajka09 děkuju. Mě šlo hlavně o to aby výsledky nebyly nějak falešný… Jsem ze všeho vyplašená.. po umělým oplodnění a pořád nějaký komplikace… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
30.10.19 10:23
@Lajka09 píše:
Ultrazvuk se dělá až 14 dní po odběrech. A ne, ani jedna z výše uvedených situací neovlivní vývoj plodu.

Někde se to dělá vše najednou, to bude asi různé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
30.10.19 10:26

@Tarinka jj řeším to s ní… V pondělí tam jdu zas na kontrolu tak uvidíme ale četla jsem že borelióza se stejně dřív jak 3 týdny po štípnutí nepozná… Děda boreliózu měl a tvrdil že takhle to nevypadá ale je mi jasný že on doktor není a dát na něj nemůžu… Občas mám alergickou reakci na štípnutí a asi jak do toho beru utrogestan tak je to teď ještě horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
30.10.19 10:30
@Lusicek píše:
@Tarinka jj řeším to s ní… V pondělí tam jdu zas na kontrolu tak uvidíme ale četla jsem že borelióza se stejně dřív jak 3 týdny po štípnutí nepozná… Děda boreliózu měl a tvrdil že takhle to nevypadá ale je mi jasný že on doktor není a dát na něj nemůžu… Občas mám alergickou reakci na štípnutí a asi jak do toho beru utrogestan tak je to teď ještě horší…

JJ při borelióze je ten flek takový kolo, uvnitř bílé, není to klasickej červenej flek, navíc ten flek typickej pro boreliózu se vyskytuje jen asi u někoho, takže člověka může něco kousnout, ani se flek neudělá a stejně ji má, takže by se muselo lítat k doktorum pořád, tak když je to pod dohledem bude to dobrý, oni ty sviňuchy teď před zimou štípou nějak agresivně, či co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
30.10.19 10:37

@Tarinka jasný asi ji stejně poprosím o testy az tam půjdu… Normálně bych to neřešila ale ted v těhotenství řeším kazdej flíček, zaboleni…navíc sem na rizikovým…takže super :D ideální na to se z toho zbláznit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
30.10.19 10:41

@Tarinka ještě se tě zeptám…tobě dělali ultrazvuk a testy najednou? Mě všichni tvrdí že v 11tt to je brzo že se bude dělat až pak za 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
30.10.19 12:15
@Lusicek píše:
@Tarinka ještě se tě zeptám…tobě dělali ultrazvuk a testy najednou? Mě všichni tvrdí že v 11tt to je brzo že se bude dělat až pak za 14 dní.

No chodila jsem v Brně do Prenatalu a tam se dělá vše najednou, ale ne v 11tt, ale myslím že tak nějak okolo 13tt.

https://prenatal.cz/vysetreni-nt/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3523
30.10.19 13:14

@Tarinka Ano, tam dělají vše v jednom dni, já tam byla dokonce až ve 14.tt myslím. Edit jenom ti hned nedají výsledky. Volali mi myslím ten den večer (a byl to patek, doktor volal snad v sedm hodin) že je negativní a konkrétní výsledky jsem si mohla pak stáhnout z jejich webu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
30.10.19 13:18

@Tarinka aha já chodím do Sanusu tak to bude asi na 2×. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
30.10.19 13:52
@Lusicek píše:
@Tarinka aha já chodím do Sanusu tak to bude asi na 2×. Diky

JJ, tam to bude nadvakrát

Velmi zjednodušeně se dá říci, že riziko výskytu chromosomální aberace prudce stoupá při hodnotě NT větší než 2,3 mm. Vyšetření je náročné na erudici a zkušenost lékaře provádějící vyšetření a příznivé podmínky k získání kvalitního ultrazvukového zobrazení embrya. Kombinovaný test je kombinace - biochemického screeningu (vyšetření beta free podjednotky HCG a PAPP-A) v 11. týdnu a prvotrimestrálního sonoscreeningu (vyšetření NT nuchální translucence a přítomnosti nosní kůstky NB – nasal bone) ve 13. týdnu.
Prvotrimetrální screening (kombinovaný test) zachytí 85 až 90 % postižených plodů. Z tohoto důvodu negativní výsledek prvotrimestrálního screeningu neznamená vyloučení přítomností aneuploidií (Downův, Edwardsův a Pataův syndrom) u plodu. Znamená pouze, že riziko výskytu aneuplodií u plodu je významně sníženo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
10.11.19 17:46

Ahoj holky byla jsem na vyšetření ještě zkrz ten flek jelikož se mi po kortikodech tak 2× zvětšil…ale teď už je zaschlý a hojí se…co mě trápí je svědění těla které k tomu začalo… vždycky mě začne svědit většinou stehna nebo lýtka a po podrbani vyběhne taková vyrážka. Která ale do 10min.zas zmizí… Mám za sebou jaterní testy ty jsou ok, CRP ok…ještě čekám na výsledky boreliózi. Ty bych měla vědět zítra. Ale zajímá mě to svědění…mela to z vás některá? Hodně teď jim ovoce převážně pomeranče tak přemýšlím jestli to není tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat