Může ovlivnit hodnotu CRP růst zubů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MonaM1
Kecalka 195 příspěvků 18.10.14 20:54
Může ovlivnit hodnotu CRP růst zubů?

Nevíte prosím někdo, jestli může ovlivnit hodnotu crp růst stoliček? Že by se hodnota vyšplhala na 33 kvůli zubům? To je asi blbost, co?

Reakce:
BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 18.10.14 20:59

To už tady bylo včera, většinouti všichni napsali, že to doktorka rozhodla správně…tak pročto zkoušíš oklikou? Pokud jí nevěříš, tak prostě dítěti ATB nedávej, to je tvoje zodpovědnost.

MonaM1
Kecalka 195 příspěvků 18.10.14 21:01
@BaMaK píše:
To už tady bylo včera, většinouti všichni napsali, že to doktorka rozhodla správně…tak pročto zkoušíš oklikou? Pokud jí nevěříš, tak prostě dítěti ATB nedávej, to je tvoje zodpovědnost.

Asi špatně čteš, já se neptala na to, jestli dávat antibiotika nebo ne…skus si to přečíst znovu… :kytka:

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 18.10.14 21:02

Podle mého laického názoru by to bylo možné jen v mnohem mírnějším měřítku - určitě ne na tyhle už vyšší hodnoty. Ale rozhodně odborněji asi poradí lékařky, např. @mroe, @Pudloslava… a třeba i další.

Čistě pro zajímavost, jestli se smím zeptat - nasadila jsi nakonec ta ATB nebo ses rozhodla jinak?

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 18.10.14 21:02

Nevím teda o co jde, podle předchozího příspěvku o ATB..ale to mi teda při CRP 33 nepřijde nezbytný :nevim: mě teď bolela 14 dní mandle, tak jsem byla u dr, nález dost neprůkazný, CRP mi dělala, a to bylo 36, a na základě toho usoudila, že ATB zatím ne, že se uvidí po výtěru, ale že by to mělo být v pohodě..pro bakterie svědčí až crp nad 50 :nevim:

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 18.10.14 21:03

Nemusí, vím na co ses ptala, a taky vím na co ses ptala včera…tak proto tato odpověď. A ano, růst zubů může zvýšit CRP, pokud je tam bakteriální zánět ( a to je vždycky-otevřená rána+bakterie)…a pokud se přidají i klinické příznaky zánětu, tak jsou indikovány ATB.

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 18.10.14 21:05

@slavuska1, zakladatelka tu totiž dávala už dříve diskusi na téma, zda dceři nasadit atb… proto ty reakce a dotazy.
 https://www.emimino.cz/…tika-206074/

Nicméně odpověď na ten dotaz, který položila teď - crp a růst zubů - mě samotnou zajímá, jestli tedy někdo dokáže odpovědět skutečně odborně.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34547 příspěvků 18.10.14 21:06

Tak ja teda napriklad vubec netusim, tohle fakt neni moje misa.
Ale 33 neni nejaky desny.
A co jinak tomu ditku ma byt?

MonaM1
Kecalka 195 příspěvků 18.10.14 21:08
@BohunkaP píše:
Podle mého laického názoru by to bylo možné jen v mnohem mírnějším měřítku - určitě ne na tyhle už vyšší hodnoty. Ale rozhodně odborněji asi poradí lékařky, např. @mroe, @Pudloslava… a třeba i další.Čistě pro zajímavost, jestli se smím zeptat - nasadila jsi nakonec ta ATB nebo ses rozhodla jinak?

Ano, nasadila :kytka: jen mám strach, aby je nebrala zbytečně :(

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 18.10.14 21:11
@MonaM1 píše:
Ano, nasadila :kytka: jen mám strach, aby je nebrala zbytečně :(

Ale tak… víš co… kdyby ji v životě nepotkalo nic horšího.

Vysadit je, to by asi udělalo daleko víc škody - jedna atb ještě nikomu imunitu neodrovnala, to se dá životosprávou, doplňky stravy, klidem a duševní pohodou snadno napravit.

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 18.10.14 21:12
@Pudloslava píše:
Tak ja teda napriklad vubec netusim, tohle fakt neni moje misa.

Jee, tak pardon, že jsem to zmotala :oops: :kytka:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 18.10.14 21:16

@BohunkaP aha, díky za osvětu :)

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 18.10.14 21:27

CRP 33 mi na nekomplikované prořezávání zubů přijde skoro moc. Na ATB, pokud nejsou žádné jiné příznaky, zas málo, ale je třeba to samozřejmě hodnotit individuálně (zda byly teploty, kašel, močový nebo poslechový nález…to by pak na ATB stačila i taková hodnota, nelze střílet podle nějakých tabulek).

natyber
Kelišová 6061 příspěvků 18.10.14 21:33

Tak já teda nejsem lékař, ale nedávno jsem šla se synem k doktorce s tím, že má teploty a trochu rýmu, naměřila CRP kolem 140. Doktorka šílela, poslala mě snad na všechna vyšetření, nikde nic nenašli, pořádně mě vyděsila zápalem mozkových blan a nevím čím vším a nasadila ATB. Po nich se samozřejmě synovi ulevilo a teploty ustaly. Už z toho důvodu bych ATB dala je to sice humus, ale zase když to pomůže nebránila bych se. Jinak teda za cca za týden byly na světě první dva zuby :nevim: v jedné diskusi psaly maminky to samé o zubech a CRP. Jedna stará paní doktorka mi říkala, že při růstu zubů je dítě oslabené a může to provázet nachlazení. Nevím zda to nějak souvisí, ale u nás to tak bylo. Vlastně pokaždé, když mu rostou zuby, tak má buď rýmu, kašel nebo průjem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >