Může platit tak nízké alimenty?

Anonymní
21.1.20 21:23

Může platit tak nízké alimenty?

Dobrý večer,
Měli jsme s ex hádku kvůli penězům, tvrdí mi, že mi dává hodně na malou - má 3 roky teď šla do školky, dává mi 5000. Sama jsem to navrhla on zpočátku souhlasil. Nyní začal, že ho nebaví být pořád v práci, platit hypotéku na dům-má svůj, a dvoje alimenty- má ještě dítě z předchozího vztahu.
Tak mi hrozí, že si řekne zaměstnavateli ať mu dá na pásku jen minimum, aby nemusel platit tolik! Když jsem mu řekla, že ho dám k soudu, ať tu částku vyměří spravedlivě ohradil se na mě jaká jsem mrcha, že mu vyhrožuju soudem a že soudce musí brát v potaz že si platí svoje(hypo, půjčka na auto.). Přitom chci jen co patří malé, pro ni to chci samozřejmě. Kdyby mu soud určil vyšší částku, tvrdí, že z předchozích stání u soudu ví, že stačí nesouhlasit. Já z toho teď už pár nocí nespím. Může tohle všechno udělat? Můžu se nějak bránit? Prosím anonym, citlivé téma.

Ještě dodám, že jeho plat se pohybuje kolem 38 000.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20953
21.1.20 21:33

Jaké myslíš „tak nízké alimenty“? já dostávám na dítě 3roky 3 měsíce Kč 1500,–- a nikomu to žíly netrhá (jen mně)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8153
21.1.20 21:35

Co všechno 5000 pokryje a na co už nezbývá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 21:41

Myslim si, ze alimenty mas krasny, na skolkacka. Kamoska nema ani to na dva skolaky :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
68504
21.1.20 21:42
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Měli jsme s ex hádku kvůli penězům, tvrdí mi, že mi dává hodně na malou - má 3 roky teď šla do školky, dává mi 5000. Sama jsem to navrhla on zpočátku souhlasil. Nyní začal, že ho nebaví být pořád v práci, platit hypotéku na dům-má svůj, a dvoje alimenty- má ještě dítě z předchozího vztahu.
Tak mi hrozí, že si řekne zaměstnavateli ať mu dá na pásku jen minimum, aby nemusel platit tolik! Když jsem mu řekla, že ho dám k soudu, ať tu částku vyměří spravedlivě ohradil se na mě jaká jsem mrcha, že mu vyhrožuju soudem a že soudce musí brát v potaz že si platí svoje(hypo, půjčka na auto.). Přitom chci jen co patří malé, pro ni to chci samozřejmě. Kdyby mu soud určil vyšší částku, tvrdí, že z předchozích stání u soudu ví, že stačí nesouhlasit. Já z toho teď už pár nocí nespím. Může tohle všechno udělat? Můžu se nějak bránit? Prosím anonym, citlivé téma.Ještě dodám, že jeho plat se pohybuje kolem 38 000.

Přijde mi to s ohledem na příjem chlapa a věk dítěte spíše naprůměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 21:44
@stinga píše:
Jaké myslíš „tak nízké alimenty“? já dostávám na dítě 3roky 3 měsíce Kč 1500,–- a nikomu to žíly netrhá (jen mně)

Dobře, ale jak to máš třeba s bydlením? Já jsem s malou v nájmu a i spoplatky a internetem platím 13000. Navíc chci trochu spravedlnosti, Tvůj ex bere 12000?? Nebo jakto, že platí tak málo?

• Citovat
  • Nahlásit
3061
21.1.20 21:45

Za mne taky vysoky :palec: dite je ve skolce, predpokladam do prace chodis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 21:46

@Lama Lama Pro všechny, nejen pro Tebe. S alimenty 5000 jsem max. spokojená to nevyvracím. Diskuze je o tom, že je chce tímto způsobem, co jsem popsala v příspěvku snížit, takže pokud mu zaměstnavatel na pásku napíše minimum, asi mi bude platit jen 2 tak to asi vychází.

• Citovat
  • Nahlásit
1813
21.1.20 21:47

Nezlob se na mě. Plat 38k nic moc. Dvoje aliky, obojí kolem 5tis, taky nic extra. Co mu zbyde? Za mě teda dost málo. A 5k na skolkove dítě? Tebe dítě stojí samotné 10k měsíčně? Já jsem to nikdy nějak extra nepočítala, ale pochybuju, že mě jen samotný syn stojí 10k měsíčně, aby to bylo teda 50:50. A k tvému dotazu. Když si nechá na pásku napsat méně, budeš dostávat méně. Ono ani s platem 38k a dvema alimentama by ti soud dle mě nepriklepl 5k. To je můj názor. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7489
@Anonymní píše:
Dobře, ale jak to máš třeba s bydlením? Já jsem s malou v nájmu a i spoplatky a internetem platím 13000. Navíc chci trochu spravedlnosti, Tvůj ex bere 12000?? Nebo jakto, že platí tak málo?

Ale to tvůj boj, že máš drahý bydlení. Co platí, tak platí opravdu dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Anonymní píše:
Myslim si, ze alimenty mas krasny, na skolkacka. Kamoska nema ani to na dva skolaky :roll:

Kolik kamoška platí za bydlení?

• Citovat
  • Nahlásit
1813
21.1.20 21:49
@Anonymní píše:
Dobře, ale jak to máš třeba s bydlením? Já jsem s malou v nájmu a i spoplatky a internetem platím 13000. Navíc chci trochu spravedlnosti, Tvůj ex bere 12000?? Nebo jakto, že platí tak málo?

Záleží, jaký nájem. Tak si porid levnější? Jde to? Je to tržní cena? Asi taky chodíš do práce, ne? Z jj chlap nemá zas tak velký příjem. A platí ty alimenty dvoje. Nic extra mu teda nezbyde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
21.1.20 21:49
@Anonymní píše:
@Lama Lama Pro všechny, nejen pro Tebe. S alimenty 5000 jsem max. spokojená to nevyvracím. Diskuze je o tom, že je chce tímto způsobem, co jsem popsala v příspěvku snížit, takže pokud mu zaměstnavatel na pásku napíše minimum, asi mi bude platit jen 2 tak to asi vychází.

Zkusit to může. Jsou i chlapi, co neplatí nic. Dvě děti si udělal, se ženami se rozešel, jeho blbost. Ty peníze přece platí dítěti. Ne tobě. Ukládej mu něco na spoření. Do práce snad chodíš, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 21:51

Švagr platí na středoškolačku 6000 a příjem má asi 50 měsíčně. Nemáš nízké alimenty.
Můj otec platil 1500, strojní inženýr, až do roku 2013 na vysokoškolačku - mě.

• Citovat
  • Nahlásit
20953
21.1.20 21:51
@Anonymní píše:

ex donesl k soudu potvrzení, že bere 14500,–- :) a platí ještě alimenty na dítě z 1. manželství - na cca 16tileté dítě 2100,–- :D
a soud nezajímá, kolik platíme za nájem a tak, řekli by ti, že si máš najít levnější, ale také je nebude zajímat nějaká exova hypotéka ani půjčka na auto
a 5000,–- mi přijde z jeho platu přiměřené, no i když 15% z jeho platu to teda není, tak by mohl přidat na cca 5700,–-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat