Může plnoleté dítě hlídat mladší sourozence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 19:40
Může plnoleté dítě hlídat mladší sourozence?

Mám děti ve výhradní péči, nejstaršímu je 18, nejmladšímu 10. Může ten plnoletý pohlídat večer, nebo výjimečně přes noc ty mladší? Nemám nikoho, kdo by je hlídal, takže mám jedinou možnost si občas hlídání zaplatit, ale to je dost peněz a aspoň občas bych šla večer ráda třeba do divadla, někdy musím taky pracovně třeba do druhého dne pryč, naštěstí fakt výjimečně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jahru
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 15.09.18 19:42

Nevidím rozdíl v tom, když hlídá plnoletý sourozenec (pokud s tím samozřejmě souhlasí a je zodpovědný :mrgreen:) a plnoletá placená chůva.

0___Lenka___0
Stálice 71 příspěvků 15.09.18 19:43

Tak já bych asi spíš řešila, jestli to plnoletý je schopný ho pohlídat. Někomu bych důvěřovala i v 16 někomu ne ani ve 40ti. Jinak komlexbě vzato mi to příjde uplně ok.

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 15.09.18 19:53

Jasně že může, je PLNOLETÝ takže to není dítě a on se může rozhodnout hlídat děti a ty se můžeš rozhodnout své děti svěřit na hlídání každému, komu chceš, důvěřuješ a je schopen péči o děti zajistit - zda to je chůva, partner, tchýně, soused, nebo syn je jedno podle mě…

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 15.09.18 20:04

Vždyť už jsou velký, kdyby ty mladší byly úplná miminka, tak bych měla obavy, ale já bych nechala doma klidně i desetiletého večer, pokud je samozřejmě k tomu vedený, aby uměl být sám.
Moje děti zvládly už když jim bylo čtyři a osm, když jsem musela v době ukládání jet něco vyřídit, tak starší dohlédnul aby si mladší vyčistil zuby, zalehli do postele ve správnou dobu a když jsem se vrátila, tak spokojeně spinkali. Ale já je vědu opravdu k velké samostatnosti, jsem na ně sama od malička, tak potřebuju, aby fungovali v tomto trochu napřed.

marin
Echt Kelišová 9233 příspěvků 15.09.18 20:06

Proč by nemohl, je přece už dospělý. Záleží na tobě, zda mu věříš a zda ho necháš hlídat.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 15.09.18 20:10

také nechápu, proč by nemohl. Moje 12 ůletá dcera vyzvedává občas o 4 roky mladšího bratra v družině, bývají odpoledne sami doma a výjimečně i večer, kdy se sami uloží. Ale to poslední fakt jednou za uherský rok.

Limi123
Závislačka 3682 příspěvků 15.09.18 20:11
@Anonymní píše:
Mám děti ve výhradní péči, nejstaršímu je 18, nejmladšímu 10. Může ten plnoletý pohlídat večer, nebo výjimečně přes noc ty mladší? Nemám nikoho, kdo by je hlídal, takže mám jedinou možnost si občas hlídání zaplatit, ale to je dost peněz a aspoň občas bych šla večer ráda třeba do divadla, někdy musím taky pracovně třeba do druhého dne pryč, naštěstí fakt výjimečně.

V deseti jsem vecer uz hlidala sve mladsi sourozence ja :mrgreen: A ne ze by nekdo hlidal me.

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 15.09.18 20:18
@Anonymní píše:

Jestli ne, tak od čeho starší sourozenci jsou? :P V pohodě já hlídala snad, co pamatuju…

Rezii
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 15.09.18 20:19

Samozřejmě. Dokonce už i z hlediska zákona;) z hlediska normální selské logiky bych je večer svěřila klidně už patnáctiletému, pokud by to nebylo úplné trdlo. Já bych asi za tuto , brigádu' nabídla synovi drobnou úplatu nebo třeba to že ho pustíš na nějakou akci kam jsi váhala( jasně, je plnoletý a může jít a jet kam chce, ale v dost rodinách ještě rodiče mají nějakou tu moc, když všechno platí;). Třeba ti pak pohlídá ochotně a rád častěji a budeš si moct do divadla zřídit předplatné;);)

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 15.09.18 20:19
@Limi123 píše:
V deseti jsem vecer uz hlidala sve mladsi sourozence ja :mrgreen: A ne ze by nekdo hlidal me.

Tak tak. :P

Jedna babička
Závislačka 4005 příspěvků 15.09.18 20:23
@Anonymní píše:

Pokud souhlasí, tak v tom nevidím žádný problém.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 20:27
@Rezii píše:
Samozřejmě. Dokonce už i z hlediska zákona;) z hlediska normální selské logiky bych je večer svěřila klidně už patnáctiletému, pokud by to nebylo úplné trdlo. Já bych asi za tuto , brigádu' nabídla synovi drobnou úplatu nebo třeba to že ho pustíš na nějakou akci kam jsi váhala( jasně, je plnoletý a může jít a jet kam chce, ale v dost rodinách ještě rodiče mají nějakou tu moc, když všechno platí;). Třeba ti pak pohlídá ochotně a rád častěji a budeš si moct do divadla zřídit předplatné;);)

ten zákon mě zajímal, otec by mohl dělat dusno, že si lítám po večerech nebo dokonce přes noc a dětí jsou doma samy
samozřejmě že jsou samostatně a jsou schopné, i to 10lete, si samy vyčistit zuby a jít včas spát. Ale např by se samy nedovezli do nemocnice, jedině by zavolaly rychlou.

Elfrida
Povídálka 12 příspěvků 15.09.18 20:41
@Anonymní píše:
ten zákon mě zajímal, otec by mohl dělat dusno, že si lítám po večerech nebo dokonce přes noc a dětí jsou doma samy
samozřejmě že jsou samostatně a jsou schopné, i to 10lete, si samy vyčistit zuby a jít včas spát. Ale např by se samy nedovezli do nemocnice, jedině by zavolaly rychlou.

Já taky nedokážu odvést své dítě autem do nemocnice, předpokládám, že tu šlo o auto, a můžu se o něj starat. Chápu, že jsi asi pod tlakem, co by Ti jejich otec mohl vytýkat, ale tohle by byl absurdní argument. Samozřejmě když bude chtít, bude Ti předhazovat i chůvu apod. (ono chůva např. u osmnáctiletého syna působí vtipně :lol:).

Helileli
Závislačka 3054 příspěvků 15.09.18 20:51
@Anonymní píše:

Tak ať si je pan otec bere častěji/flexi­bilněji, abys mohla mít i nějaký osobní život a nemusí vysirat s tím, že jsou děti samy doma. :zed:
Předpokládám, že mobil mají, ty taky, kdyby něco, zavolají, tak si holt necháš v divadle mobil na vibrace a přes noc nepojedeš nikam daleko.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Jaký je rozdíl mezi kartáčkem s 3D technologií a sonickým kartáčkem na zuby?

Pokud jste se rozhodli pro investici do elektrického zubního kartáčku, měli... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >