Může po mě chtít učitel tělocviku poslat video kde cvičím?

1
3.2.21 18:18

Může po mě chtít učitel tělocviku ctít poslat video kde cvičím

Dobrý den chci se zeptat zda za této situace (distanční výuka) po mě může chtít učitel tělocviku abych se natočil jak cvičím (dělám kliky, dřepy, cvičím s činkou atd…) a poslal mu video. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2783
3.2.21 18:22

A proč to video chce poslat?
Takový požadavek slyším poprvé :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
3.2.21 18:23

A proc by nemohl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21729
3.2.21 18:24
@Rachel_cz píše:
A proč to video chce poslat?
Takový požadavek slyším poprvé :think:

protože až bude psát klasifikaci, tak se musí mít o co opřít.

@Lukalik píše:
Dobrý den chci se zeptat zda za této situace (distanční výuka) po mě může chtít učitel tělocviku abych se natočil jak cvičím (dělám kliky, dřepy, cvičím s činkou atd…) a poslal mu video. Děkuji za odpověď

ano, může to po tobě chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16909
3.2.21 18:27

Ano - nesmí ho bez tvého souhlasu nikam šířit, ale to aby si prokázal že teda plníš zadané úkoly po tobě samozřejmě může chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31899
3.2.21 18:31
@Lukalik píše:

Asi může, ale je to úchylné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
3.2.21 18:32

Jo může to chtít, potřebují to skrz klasifikaci. Po nás to chtějí taky a ještě musíme běhat a někdo nás musí natáčet. Ale mě to teda nevadí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21729
3.2.21 18:34
@Bábrdl píše:

není to úchylné, je to regulérní požadavek pro splnění předmětu. Někde jsou testy, někde se posílají fotky, tělocvikář chce potvrzení o tom, že jeho žák cvičí. Na tom není nic úchylného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
3.2.21 18:41
@Bábrdl píše:

A kde mají ti učitelé vzit známku. I tělák je přeci předmět a oni si to ti učitelé nevymysleli, že nemůžeme normálně chodit do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34558
3.2.21 18:42

Upřímně si myslím, že kdyby se rodič obrátil na inspekci nebo školního ombudsmana, tak si vydupe jiný úkol ke splnění předmětu. Video je značný zásah do soukromí.

Klasifikace musí být, pokud je Ti tato varianta nepříjemná, nepřípustna, zkus se s ním domluvit na jiném podkladu pro splnění předmětu.

Narovinu přiznávám, že i mě je tato forma nepříjemná a jako určitý zásah do soukromí považuji požadavek učitelů mít stále zapnuté web kamery. Ne všechny platformy umožňují nastavit neutrální pozadí. Ale nijak to neřeším a nebojuji proti tomu. Jen si to myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21729
3.2.21 18:44

@Pears206

učitelé z toho taky nejsou na větvi, to mi věř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 18:44

Ne, něco takového po tobě chtít nemůže. Pokud jde o nahrávku přímo tvé osoby, je to poměrně velký zásah do soukromí a teoreticky nelze ohlídat, že např. nedojde k úniku dat z jeho počítače. A to ti píšu jako učitelka. Kdyby se můj nadřízený dověděl, že něco takového po dítěti požaduji, nestačila bych vytočit zatáčku, jak rychle bych letěla z ředitelny. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 18:47
@Pears206 píše:
Upřímně si myslím, že kdyby se rodič obrátil na inspekci nebo školního ombudsmana, tak si vydupe jiný úkol ke splnění předmětu. Video je značný zásah do soukromí.

Klasifikace musí být, pokud je Ti tato varianta nepříjemná, nepřípustna, zkus se s ním domluvit na jiném podkladu pro splnění předmětu.

Narovinu přiznávám, že i mě je tato forma nepříjemná a jako určitý zásah do soukromí považujipožadavek učitelů mít stále zapnuté web kamery.Ne všechny platformy umožňují nastavit neutrální pozadí. Ale nijak to neřeším a nebojuji proti tomu. Jen si to myslím.

Toto nelze vyžadovat, lze pouze slušně požádat. Nikdy bych si nedovolila toto po svých žácích „požadovat“. Navíc je to stejně k ničemu, protože celou hodinu sdílím materiály, se kterými všichni pracují, takže zapnuté kamery jsou stejně mimo.

• Citovat
  • Nahlásit
34558
3.2.21 18:47
@neumisa píše:
@Pears206učitelé z toho taky nejsou na větvi, to mi věř.

Ve škole, kam chodím na asistence, dostaly děti dvě možnosti splnění předmětu. Video byla pouze jedna z nich. A moje děti žádný takový úkol nedostaly, ani syn na gymplu, kde se opravdu zkouší s web kamerou, sluchátky a mikrofonem. Zpracovavali projekt.

Chápu, že pro někoho je to nepochopitelné, ale jsou lidé, co se neradi fotí, natož aby videa nebo fotografie někam posílali. I dnešní Tik Tokove děti. Beru to jako zásah do lidských práv někoho nutit, když nechce, zvlášť děti v pubertě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34558
3.2.21 18:49
@Anonymní píše:
Ne, něco takového po tobě chtít nemůže. Pokud jde o nahrávku přímo tvé osoby, je to poměrně velký zásah do soukromí a teoreticky nelze ohlídat, že např. nedojde k úniku dat z jeho počítače. A to ti píšu jako učitelka. Kdyby se můj nadřízený dověděl, že něco takového po dítěti požaduji, nestačila bych vytočit zatáčku, jak rychle bych letěla z ředitelny. ;)

Ano, přesně to si myslím, ale protože asistuji pouze ve školním poradenství, nezajimala jsem se o příslušné vyhlášky a metodiky k tomuto.

A ten únik dat se může stát už po síti.

Příspěvek upraven 03.02.21 v 18:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat