Může prababička vychovávat pravnoučata?

21.7.13 07:03

Může prababička vychovávat pravnoučata?

Zdravím holky
ráda bych požádala o radu. Včera jsem zjistila, že švagrová spáchala sebevraždu a zůstali po ní dva malý chlapci. Má otázka spočívá, zda může prababička vychovávat pravnoučata? Bohužel matka švagrové prý zešílela z drog tak švagrovou vychovávala její babička a chtěla by vychovávat tyto pravnoučata, ale má 67 let. Jeden z těch chlapců je syn mého bráchy, ale ten bohužel je bezdomovec, kriminálník a feťák takže ten padá asi ze hry. Neví tady někdo jak to dnes chodí? děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.7.13 07:36

Znám paní, co vychovává svého pravnuka od doby, kdy mu nebyl ani rok. Vnučka musela kvůli dluhům nastoupit do práce a jelikož babička šla zrovna do důchodu, tak se o kluka starala. Pak se vnučka odstěhovala a kluk zůstal u prababičky. Už mu jsou čtyři roky. Ale pochybuju, že ho má v péči papírově, u vás to bude horší, že s tím bude zabývat sociálka.

Radši anonymně, kdyby sem chodil někdo z jejich rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
10637
21.7.13 07:41

Záleží, jaký je její zdravotní stav, bytová situace atd.To bude zjišťovat sociálka. A cítí se na to? Jestli ano, ať si zažádá o pěstounskou péči, tak bude mít aspoň nějaké peníze. A u koho jsou děti teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
21.7.13 07:44

Ahoj, predne prijmi uprimnou soustrast :-(.
A jen pro upresneni bezdomovec je z bratra, ci jeho syna? Asi spatne chapu…Promin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
21.7.13 07:51

Ano, může. Vždy se hledá první řešení v rodině, takže pokud nikdo jiný nemůže a babička to zvládne, má vhodné podmínky, tak je může dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
21.7.13 07:53
@sara1000 píše:
Ahoj, predne prijmi uprimnou soustrast :-(.
A jen pro upresneni bezdomovec je z bratra, ci jeho syna? Asi spatne chapu…Promin

Já bych řekla, že brácha je bezdomovec. :think: Píše, že zůstali dva malí chlapci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
21.7.13 08:06
@Raduš.ka44 píše:
Já bych řekla, že brácha je bezdomovec. :think: Píše, že zůstali dva malí chlapci.

Mas pravdu, dekuji :-).
Jinak si myslim, ze skutecne se hleda nejdrive v rodine.
A ty by ses pripadne nemohla pistarat zakladatelko?
Jen se ptam, zda je tu pro tebe i tato moznost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
21.7.13 08:09

Ma babicka je s dcerou doma uz druhym rokem - ma take 67, dcera dva a pul, zvladaji to skvele. Babivka je zdrava a spolehliva.
Pokud bude takova i vase babicka, myslim, ze by i papirove mohlo vse vyjit a byt v poradku. Prejeme hodne stesti.
A co ty? Kdyby byly problemy, byla by jsi je ochotna papirove zastitit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepř. G12
21.7.13 08:13

Teda, to je rodina :-( nezávidím a doufám, že se o kluky někdo postará…

• Nahlásit
  • Citovat
21.7.13 16:42

No upřímně nevím co bude s mladším klukem, nemá se mnou nic společného, ale co se týče adámka tak by to bylo v poho, jsou na babičku zvyklý a na mě s dětmi si musí zvykat na novo. Protože před rokem ten nový přítel co s ním švagrová měla to druhé mimčo tak on jí zakázal kontakt úplně s každým. Dnes jsem za klukem byla, dost se předváděl a odmítl s námi jet ven ikdyž nás dobře poznal (stres byl evidentní). Netrvalo ani půl hodiny a už nám volala babička, že nám ho doveze. Přiznala, že neví jak dlouho to bude zvládat, takže jsem jí vysvětlila, že jsme tady pro malého a uděláme pro ně vše…až si na nás zase zvykne tak mi manžel navrhl, že bychom po nějakém tom roce zažádali o střídavou péči, ale vše ukáže čas. Ale jsem zdrcená z takových zrůd, které doženou holku k smrti…díky bohu jsem před dvěma takovými utekla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10637
21.7.13 17:20

@martas-kelly A kolik je chlapcům? Bude je oba babička zvládat? Teď jsou teda oba u ní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21912
21.7.13 17:31

Ja mam trochu strach, ze ty dva brasky nekdo rozdeli. Babicka to nebude zvladat urcite a zakladatelka chce jen sveho synovce. V podstate to chapu, ten druhy chlapec je pro ni cizi, ale chudaci braskove :( Maminka tech kluku musela byt hodne psychicky nemocna, ze je tu vedome zanechala samotne :( Takova tragedie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
21.7.13 18:01
@martas-kelly píše:
No upřímně nevím co bude s mladším klukem, nemá se mnou nic společného, ale co se týče adámka tak by to bylo v poho, jsou na babičku zvyklý a na mě s dětmi si musí zvykat na novo. Protože před rokem ten nový přítel co s ním švagrová měla to druhé mimčo tak on jí zakázal kontakt úplně s každým. Dnes jsem za klukem byla, dost se předváděl a odmítl s námi jet ven ikdyž nás dobře poznal (stres byl evidentní). Netrvalo ani půl hodiny a už nám volala babička, že nám ho doveze. Přiznala, že neví jak dlouho to bude zvládat, takže jsem jí vysvětlila, že jsme tady pro malého a uděláme pro ně vše…až si na nás zase zvykne tak mi manžel navrhl, že bychom po nějakém tom roce zažádali o střídavou péči, ale vše ukáže čas. Ale jsem zdrcená z takových zrůd, které doženou holku k smrti…díky bohu jsem před dvěma takovými utekla

Chcete je rozdelit??? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.13 18:29

Napíšu vám nto za chvíli, jdu odvést malého

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.13 20:06

Tak jsem přijela až nyní…při předávání došlo ke konfliktu s otcem druhého chlapečka
takže neříkám, že si beru děti nebo že roztrhnu bratry apod…nejprve musím se sblížit a získat důvěru chlapců (5 a 2) a poté mohu prababičce s klukama pomáhat…bohužel s mladším chlapcem nemám nic společného, takže pokud se nedej bože něco stane prababičce tak já nezmůžu nic, byť by jsme s manželem to nechtěli nechat jen tak. Vše ukáže čas. Nyní se pokusím pomáhat jak to půjde, aby mohli být zatím u babičky. Babička je velmi hrdá a zatím odmítá pomoc, ale sama uznala, že už moc síly nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama