Může přítel čerpat dotaci na dítě, když jsem s ním doma já?

Anonymní
16.3.21 15:04

Může přítel čerpat dotaci na dítě, když jsem s ním doma já?

Mam dotaz, jsem doma, na OČR z důvodu zavřené školky, v práci jsem zatím nic neodevzdavala, ani jsem ještě nevyplnovala žádný formulář, minulý měsíc jsem taky mela OČR kvůli karanténě ve školce a protože mám oficiálně jen poloviční úvazek s druhou část práce na DPP vyšlo mi nějakých 153 Kč na den, což teď když budu doma celý měsíc udělá nějakých 4 500 :( Přítel je OSVČ a jeho příjem je pro nás stěžejní, napadla nás možnost, že by si zazadal o dotaci, která je ted vyhlášena na měsíc únor a březen, kde je i péče o dítě, tudíž by mohl dostat až 1000 Kč na den, což by nám finančně dost pomohlo. V praci by mi vyšli vstříc tím, že by mi dali neplacené volno a jen bych si zaplatila 2000 zdravotní pojištění. Chci se jen zeptat, zda to někdo bude zkoumat, že ja nejsem v práci a přítel by čerpal dotaci na ošetřování dítěte. Vím, že to není úplně fér, ale minulý měsíc jsme přišli o hodně peněz, byli jsme dlouho v karanténě a izolaci, pritel moc nevydelal, prosím jen odpovědi ne nějaké morální poucovani, Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
71
16.3.21 15:14

Nevim, jak konkretne ve tvoji situaci, ale muj manzel byl s ditetem tri mesice a normalne pobiral materskou. Ja jsem materskou necerpala, protoze jsem student a nemela jsem tedy narok. Ale manzel ano. Normalne jsme napsali papir (krom jinych dalsich formularu, ktere byly potreba), ze si prebira dite do pece a overili podpisy, a ten jsme je vsemu vsude dokladali. Byla to teda silena byrokracie jak u neho v praci na personalnim, tak na socialce, protoze chlap na materske bylo teda neskutecny halo, takze to zkoumal kazdej a byla k tomu potreba hodne velka aktivita z nasi strany, ale nakonec jsme se tim aparatem prokousali a stalo to za to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10741
16.3.21 15:15

Přítel nemá žádnou práci? Přece nemůže žádat o dotaci, pokud normálně pracovat může, to by bylo divný teda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10741
16.3.21 15:18

No a tak proč ty nejdeš tedy normálně do práce, a přítel nezůstane doma s dítětem na OČR?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
16.3.21 15:21

A přítelovi se snížily příjmy? To je totiž podmínka čerpání bonusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46873
16.3.21 15:22
@Anonymní píše:
Mam dotaz, jsem doma, na OČR z důvodu zavřené školky, v práci jsem zatím nic neodevzdavala, ani jsem ještě nevyplnovala žádný formulář, minulý měsíc jsem taky mela OČR kvůli karanténě ve školce a protože mám oficiálně jen poloviční úvazek s druhou část práce na DPP vyšlo mi nějakých 153 Kč na den, což teď když budu doma celý měsíc udělá nějakých 4 500 :( Přítel je OSVČ a jeho příjem je pro nás stěžejní, napadla nás možnost, že by si zazadal o dotaci, která je ted vyhlášena na měsíc únor a březen, kde je i péče o dítě, tudíž by mohl dostat až 1000 Kč na den, což by nám finančně dost pomohlo. V praci by mi vyšli vstříc tím, že by mi dali neplacené volno a jen bych si zaplatila 2000 zdravotní pojištění. Chci se jen zeptat, zda to někdo bude zkoumat, že ja nejsem v práci a přítel by čerpal dotaci na ošetřování dítěte. Vím, že to není úplně fér, ale minulý měsíc jsme přišli o hodně peněz, byli jsme dlouho v karanténě a izolaci, pritel moc nevydelal, prosím jen odpovědi ne nějaké morální poucovani, Děkuji

Pokud se kvůli uzavřeným školám doma staráte o blízkého s hendikepem nebo o dítě do 10 let,můžete se přihlásit o příspěvek 400 korun denně.Ošetřovné pro OSVČ stát vyplácí vždy zpětně po skončení kalendářního měsíce.
https://money.cz/…podnikatele/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
16.3.21 15:25

@Veruko24 a víš že odpovídáš na úplně něco jinýho a zakladatelce je to úplně k ničemu? :D

Jaký konkrétní program chce čerpat? Není to jen klasické krizové OČR při zavřené škole/školce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 15:25
@arinecka píše:
No a tak proč ty nejdeš tedy normálně do práce, a přítel nezůstane doma s dítětem na OČR?

Já za měsíc v práci vydělam třetinu toho co přítel, s mojí výplatou by jsme nezaplatili ani poplatky. Přítel pracuje, ale dělá po bytech, takže nikdo neví kde a jak konkrétně pracuje, faktury může klidně napsat až v dubnu, práce ma méně, lidi nemají peníze, oproti loňsku

• Citovat
  • Nahlásit
10741
16.3.21 15:29
@Anonymní píše:
Já za měsíc v práci vydělam třetinu toho co přítel, s mojí výplatou by jsme nezaplatili ani poplatky. Přítel pracuje, ale dělá po bytech, takže nikdo neví kde a jak konkrétně pracuje, faktury může klidně napsat až v dubnu, práce ma méně, lidi nemají peníze, oproti loňsku

Já ti teď nevím, ale pokud by mu tedy klesl příjem, tak si zažádá o dotace, protože je OSVČ, a ty můžeš být tedy s dítětem normálně na OČR ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5573
16.3.21 15:33
@Anonymní píše:
Já za měsíc v práci vydělam třetinu toho co přítel, s mojí výplatou by jsme nezaplatili ani poplatky. Přítel pracuje, ale dělá po bytech, takže nikdo neví kde a jak konkrétně pracuje, faktury může klidně napsat až v dubnu, práce ma méně, lidi nemají peníze, oproti loňsku

Podvůdečky, podvůdky. Česká nátura a papaláši nekontrolují, protože mají sami se svými podvody co dělat. A tak jsme tam, kde jsme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 15:36
@Cenarius píše:
@Veruko24 a víš že odpovídáš na úplně něco jinýho a zakladatelce je to úplně k ničemu? :DJaký konkrétní program chce čerpat? Není to jen klasické krizové OČR při zavřené škole/školce?

Myslím toto

• Citovat
  • Nahlásit
7626
16.3.21 15:37

Já jsem to asi našel, je to v tom novým kompenzačním bonusu pro OSVČ.

https://www.financnisprava.cz/…a-osvc-11305

pod písmenem c.,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10741
16.3.21 15:45
@Anonymní píše:
Myslím toto

Tak pokud má pokles příjmu, tak atˇsi zažádá a uvidí jestli něco dostane nebo ne. Není nutné do toho tahat přece dítě, s tím jsi na OČR ty :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18354
16.3.21 15:46

To je podobný, jako když je ženská na úřadu práce, doma mají pětileté dítě a manžel pracuje. Taky může jít na ocr ne? :think: jakože se neřeší, proč se nestará druhý rodič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 15:59
@Cenarius píše:
Já jsem to asi našel, je to v tom novým kompenzačním bonusu pro OSVČ.

https://www.financnisprava.cz/…a-osvc-11305

pod písmenem c.,

Ano to je ono

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat