Spoluúčast nájemníka na provozních nákladech na byt - lze to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 22:44
Může pronajímatel po 3 letech napsat do,, smlouvy zvýšení

Zdravím, mám dotaz…
Může majitel bytu napsat do smlouvy ze to co se stane v bytu jeho, jako je elektřina. Zásuvky, voda, atd atd… Že do 10 000 și budu hradit vše?? Tohle se jako může, když ví v jakým je ten byt stavu?! To jako může že když třeba dejme tomu praskne voda nebo něco, tak si to prostě musím zaplatit já???
Neříkám kdyby to bylo vše ok, ale tohle je uz moc… Majitelé moc dobře ví že jsem samozivitelka. Bydlíme tu 4 roky, jednou karma ucpana, pak vyhořel jistič hlavní, pak se sifonem něco. Atd atd… :,( :,(, už mne to začíná docela vadit… Mám dvě děti, a jsme strašně rádi, že máme střechu nad hlavou, ale nervovat se kvůli tomu že tady zaas něco se zku…i tak mne to nebaví…na nový bydlení fakt nemám, a do azylového domu, nebo tK nejdu. Omlouvám se za Roman, ale už jsem se musela zeptat…

Reakce:
Zumpa
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 03.08.19 23:24

A občanský zákoník jsi už viděla?

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 100 inzerátů 03.08.19 23:39
@Anonymní píše:
Zdravím, mám dotaz…
Může majitel bytu napsat do smlouvy ze to co se stane v bytu jeho, jako je elektřina. Zásuvky, voda, atd atd… Že do 10 000 și budu hradit vše?? Tohle se jako může, když ví v jakým je ten byt stavu?! To jako může že když třeba dejme tomu praskne voda nebo něco, tak si to prostě musím zaplatit já???
Neříkám kdyby to bylo vše ok, ale tohle je uz moc… Majitelé moc dobře ví že jsem samozivitelka. Bydlíme tu 4 roky, jednou karma ucpana, pak vyhořel jistič hlavní, pak se sifonem něco. Atd atd… :,( :,(, už mne to začíná docela vadit… Mám dvě děti, a jsme strašně rádi, že máme střechu nad hlavou, ale nervovat se kvůli tomu že tady zaas něco se zku…i tak mne to nebaví…na nový bydlení fakt nemám, a do azylového domu, nebo tK nejdu. Omlouvám se za Roman, ale už jsem se musela zeptat…

tak běžně bývá ve smlouvě, že drobné opravy platí nájemce, ostatní pronajímatel, kvůli tomu aby najemník nechtěl proplatit i žárovku, ale toto je divné, pokud jsi to podepsala, tak je to ale problem, protože jsi s tím souhlasila :hug:

Hamouzka
Kecalka 279 příspěvků 04.08.19 00:11

My jsme taky poskytli ubytování kamarádce samoživitelce. Platí si jen energie a vodné. K tomu si vymění/ nechá opravit drobné věci. Nedovedu si představit, že bychom tam jezdili vyměnit žárovku nebo řešit protíkající wc.

Uživatel je onlineMichaela02993
Závislačka 4507 příspěvků 04.08.19 00:19

Taky máme ve smlouvě takový dodatek, bohužel pronajímatel do Smlouvy může napsat že opravy do určité částky platí nájemce aby se vyhnul právě těm nepříjemnostem s protikajicim wc atd…

jahodova.limonada
Stálice 60 příspěvků 04.08.19 08:37

Drobné opravy v bytě se řídí Nařízení vlády č. 308/2015 Sb. Nařízení vlády o vymezení pojmů běžná údržba a drobné opravy související s užíváním bytu

Doporučuju prostudovat. Totiž často si nájemník myslí, že nemusí nic… což je omyl a skutečně spousta lidí si myslí, že majitel snad bude měnit i žárovky :zed: nebude, nájemní byt není hotel. Částka se řídí plochou bytu viz zmíněné nařízení vlády. :kytka:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67463 příspěvků 04.08.19 08:41

Tak 10 000 se mám ten pocit moc, ale jinak ano, drobné opravy opravdu platí nájemce a ani to nemusí být uvedeno ve smlouvě… Takže třeba ten sifon jde jasně za tebou.

Monchichik
Echt Kelišová 9393 příspěvků 04.08.19 08:47

Jako já chápu, že to máš těžké, ale proč by měl pronajímatel brát ohledy na to, že si samoživitelka? To není charita, ale normální podnikání. Běžná údržba a opravy do určité částky je na tobě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 10:31

Pronajímám byt a ve smlouvě mám, že nájemník hradí drobné opravy do 1000Kč, s tím, že celkově za rok do max 6000Kč, případně je to o dohodě. Ještě tam mám spoluúčast při poničení sprchového koutu (minulá rodina dokázala za rok zničit sprchový kout 3×).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 10:34
@Monchichik píše:
Jako já chápu, že to máš těžké, ale proč by měl pronajímatel brát ohledy na to, že si samoživitelka? To není charita, ale normální podnikání. Běžná údržba a opravy do určité částky je na tobě.

Věř mi, že když nabízím byt k pronájmu, tak si některé samoživitelky myslí, že zrovna ony by měli bydlet (skoro) zadarmo. Vůbec nechápou, že byt pronajímám za účelem zisku a ne jako charitu.

Monchichik
Echt Kelišová 9393 příspěvků 04.08.19 10:41
@Anonymní píše:
Věř mi, že když nabízím byt k pronájmu, tak si některé samoživitelky myslí, že zrovna ony by měli bydlet (skoro) zadarmo. Vůbec nechápou, že byt pronajímám za účelem zisku a ne jako charitu.

Jo, to ti věřím :) jako já je chápu, nemají to lehké, ale kdo to lehké má? Otce např. nezapíšou do rodného listu, to jsou hrdé, nic nechtějí, ale po ostatních už jim to blbé není…já bych byt nepronajímala, nemám na to nervy ;)

Váš příspěvek
Reklama