Může růst více zubů najednou?

493
26.7.20 18:49

Může růst více zubů najednou?

Ahoj maminky,
mám chlapečka 30.7. mu budou čtyři měsíce a mám dojem, že už se mu tlačí zoubky má průjem, nateklou dáseň nahoře, ale na asi třech místech. Jinak nikde, může se mu tlačit více zoubků najednou? Je to moje první mimi, tak nevím a nikde na netu jsem nic nenašla :nevim: Každopádně dnes je celý den jen maminčin, tak mazlim, nosím a zítra jdu do lékárny pro nějakou úlevu. Jinak dáváme chladicí kousátko ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12903
26.7.20 18:57

@Pepinka23 chladící jsem dávala, víc zubů na jedniu to byt může, ale než se prorezou ještě to muze trvat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
26.7.20 19:04

Dceri se prorezali obě dolní jedničky najednou v šesti měsících. Dasno měla natekli asi měsíc, dva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8631
26.7.20 19:07

Naše malá měla oteklé dásně snad od tří měsíců a první zub se jí prořízl až v deseti měsících. Trvá dlouho, než se prohlodají dásněmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
26.7.20 19:07

@lachtanice86
Jejda, tak to mám radost bobišek, dneska ho to bolí extrémně. Všimla jsem si včera toho, že se mu prořezávájí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
26.7.20 19:08

Jj, více zubů najednou není neobvyklé. Ale většinou začínají růst dolní.
Malé se prořízl 1., o tyden pozdeji 2., pak asi o 1-2 měsíce najednou čtyři nahoře, pak zas 2 dole a o pár měsíců zase 4 najednou, stoličky. Teď se prořezávají min. dva špičáky. V roce měla 12 zubů :lol:. Nenechá si do pusy sáhnout, čištění toleruje.
V lékárně ti dají asi gel s gumovým kartáčkem. Ten je ok na masírování, ale jakmile se zub prorizne, sahni už po dětském kartáčku a pokus se návyk na čištění zubů vybudovat co nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
26.7.20 19:08

@mackA159
Jeejda a co na to tak nejvíce zabralo? Aby ji to tak nebolelo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
26.7.20 19:10

@Sariku
No mazec, my to máme ještě o chlup lepší, budeme mít malého upírka… :D rostou mu totiž špičáky a jeden řezák, bude vypadat vtipně. Hlavně ať je to co nejdříve venku… :sweat_smile: :srdce:
A děkuji určitě budeme praktikovat co nejdříve ☺

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
26.7.20 19:17
@Pepinka23 píše:
@mackA159
Jeejda a co na to tak nejvíce zabralo? Aby ji to tak nebolelo?

Nic jsem ji nedávala.. Jen chladivá kousátka. A až když zub cinkal, a věděla jsem ze to jsou fakt zuby, tak jsem ji dala dvakrát čípek na bolest. Ničím jsem si nechtěla zbytečně cpát, když jsem si nebyla jistá.. Ona se těm dětem měni nálada furt.. Jinak v těch čtyřech měsících jsem si myslela že ji rostou horní špičaky, a prd, vyrostli dolní jedničky obě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
26.7.20 21:07

@mackA159
Jo já bych mu právě, také dala nejraději něco na přírodní bázi a nechci do něj cpát, žádnou chemii, tak uvidíme. Snad nám pomůžou kousátka :) zatím máme jedno, ale zřejmě pořídím více, těch chladivých. Faaakt? Tak to je dobré vědět, moc děkuji. Ono jasně ty zoubky rostou postupně, že jo není to ze dne na den, jen mě překvapilo, že má horní dávno nateklé na třech místech bobek a má už asi 3dny průjem, takže je to nejspíše od zoubků… Zatím jsem nezkoušela cinkat, má to jen nateklé a dělá mu dobře, když ho tam pohladím. :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
26.7.20 23:02

Mladšímu synovi rostly a rostou 2-3 zuby naráz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2638
26.7.20 23:53

U nás rostly všechny zuby po dvou a stoličky dokonce 4 naráz :mrgreen: Naštěstí dcera ani nevěděla, že se jí zoubky klubou a my tudíž taky ne :) Jen vždycky víc slintala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
27.7.20 00:33

@vrbule
Tak to je dobré vědět :) no syn ví, že mu zoubky rostou a vím to i já… Včerejší noc byla,,super", ale dospali jsme to společně dopoledne asi 3hodiny jsme si dali :mrgreen:. Holt každé dítko je jiné no, on je jinak moc hodné miminko a neustále se na nás usmívá. Věřím, že i zoubky zvládneme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama