Může se člověk výrazně změnit v chování?

1705
28.6.15 20:58

Muze se clovek vyrazne zmenit v chovani?

Ahoj vsem, zajímalo by mne, jaky mate názor na to, jestli se muze clovek zmenit a to natolik, ze vam prijde ze ho ani neznate? Konkretne jde o bývalého partnera. Snazime se spolu vychazet kvůli spolecnemu diteti. Nekdy to jde jindy ne.
Jde o to, ze on je jak vymeneny.Ma jiny styl mluvy, jiné vystupovani. Vzdycky to byl takovy sympatak a najednou je rekla bych namysleny. Nevim, zda jen při kontaktu semnou nebo i s jinými. Nebo to co doma odmital delat, s necim pomoct u ni dela automaticky…
Asi vypadam jako zhrzena zenska, ale jen se to snazim pochopit jestli je to opravdu mozne aby clovek, který jen rval když se po nem něco chtelo byl najednou uplne jiny.Ze clovek, který mel rad hry na pc strilecky o ne najednou nemá zajem nebo o koukani na filym atd atd
Moje kamarádka tvrdi, ze to mozne není aby se clovek zmenil od zakladu. Podle ni je to jen začátek vztahu a ze casem se jeho prava tvar projevi a zase zacne mit zajem o ty věci co mel rad(hry, filmy…)Co si o tom myslite vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.6.15 21:06

Může. Já tam změnila svého partnera. Dříve ho zajímaly hospody, dokonce chvíli i automaty, věčně nebyl doma, k partnerkám se choval strašně, od té doby co je se mnou tak ani ťuk, do hospody na pivo zajdeme spolu, na výlet atd., jsme oba už přes 40 let věku, zatím spolu tedy nebydlíme, ale změnil se.

Je to jen o tom, co si žena nechá líbit, na mě to zezačátku taky zkoušel, chtěl mít navrch, ale já to hned stopla a je jako beránek. Za chvíli nás čeká první společná 11denní dovolená, tak jsem zvědavá, ale věřím mu.

Anonymní Milena.

• Nahlásit
  • Citovat
22032
28.6.15 21:17

@alexxa
A jak jsou spolu dlouho? Asi je zamilovaný a snaží se, jak to bude dál, nikdo neví :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
28.6.15 21:20

@alexxa a není to jedno? Nejste spolu, tak proč tě zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
28.6.15 21:22

@Hanney proste zajima

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
28.6.15 21:23

Může, co by nemohl, pokud chce.
Podle mě je podmínkou změnit náhled na svět a na sebe. Podle toho se pak člověk chová, hodnotí své zájmy apod.
Myslím, že se to děje běžně, jen většinou postupně.
Teď teda přemýšlím, jestli by mě povahově některý z mých ex poznal - bývala jsem plaché, jemné, tiché děvče…kdeže loňské sněhy jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705

@free333 3 mesice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Může, mojí kamarádky EX, žije s paní u které se změnil o 360 stupňů. U kamárádky nedělal nic. Přišel z práce zalehl, nebo šel někam :?: ani nevěděla kam. S ničím doma nepomohl. A teď kmitá jak ona řekne a ani necekne.

• Nahlásit
  • Citovat
1705
28.6.15 21:25
@Anonymní píše:
Může, mojí kamarádky EX, žije s paní u které se změnil o 360 stupňů. U kamárádky nedělal nic. Přišel z práce zalehl, nebo šel někam :?: ani nevěděla kam. S ničím doma nepomohl. A teď kmitá jak ona řekne a ani necekne.

Takhle presne to bylo semnou a ted s ni.No nechapu to fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bondatrova
28.6.15 21:25
@Anonymní píše:

kdyztak o 180 stupnu, kdyby o 360, tak by byl tam, kde poredtim

• Nahlásit
  • Citovat
22032
28.6.15 21:27
@alexxa píše:
@free333 3 mesice

Tak to jsou spolu dost krátkou dobu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bondatrova
28.6.15 21:27
@alexxa píše:
@Hanney proste zajima

Rozumim Ti, něco poobneho jsem pored casem resila, taky slo o byvalého a kazdy se hned pta proc, proc, ze by me to uz nemelo zajímat, jenze cloveku to neda, vim moc dobee…

Ja myslim, ze zakladni vzorce chovani clovek nezmeni… říká se, ze lidi se meni, ale jenom k horšímu nebo na okamzik, ktery :hug: ihned pomine.

• Nahlásit
  • Citovat
5283
28.6.15 21:28

@alexxa Ano, je to možné, dokonce je to dost pravděpodobné a stává se to opravdu často. Ale fakt to neřeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.6.15 21:31

Pozor, řekla bych, že tady jsou ve hře dva pojmy - „chování“ nebo-li projev - tj ta vnější slupka a „povaha“. Chování a projev není tak těžké změnit (tedy chování „navenek“ nikoliv třeba ve vztahu). Pod pojmem „změnit se od základu“,ale už rozumím překopání osobnosti a to jde naopak velmi ztuha a ztěžka. To, že se někdo na začátku vztahu přestal koukat na filmy a chová se namyšleně určitě nesvědčí o nějaké hlubší změně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
28.6.15 21:34
@Bondatrova píše:
Rozumim Ti, něco poobneho jsem pored casem resila, taky slo o byvalého a kazdy se hned pta proc, proc, ze by me to uz nemelo zajímat, jenze cloveku to neda, vim moc dobee…Ja myslim, ze zakladni vzorce chovani clovek nezmeni… říká se, ze lidi se meni, ale jenom k horšímu nebo na okamzik, ktery :hug: ihned pomine.

Myslim, ze to ani nejde se o to nezajímat když spolu mame dite prozily jsme spolu několik let mame toho za sebou hodne dobryho i spatnyho a najednou se chova jinak a clovek premysli proc to semno taky tak nedelal proc nebyl ochotny mi s timhle pomoct když ona si ted o to ani nemusi rikat a on jde a udela to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama