Může se jednat o covid, nebo nějaká chřipka?

Anonymní
4.2.21 23:10

Může se jednat o covid, nebo nějaká chřipka?

Chci se zeptat, jestli měl někdo covid v nějaké lehčí formě s takovými příznaky, nebo se jedná jen o nějakou chřipku. Čtyři dny jsem hrozně unavená, v práci ale funguji tak nějak normálně, nejhorší je to jak přijdu domů, jak ta práce ze mě jakoby opadne a jsem v klidu. Bolí mě nohy, střídá se ve mně vedro a zimnice, celková slabost, bolest hlavy, jedno odpoledne bolest v nose. Třetí den je mi teď teď docela nevolno od žaludku, na zvracení. Bez teploty, nyní poprvé 37°C. Nikde jsem žádné náročnější období teď neměla, že by to bylo z toho. O miminko se snažíme, ale jsem teprve cca 10.den po ovulaci, tak to nic :mrgreen: Jde mi jen o to, jestli k covidu vždy musí být horečka a ztracený čich/chuť, nebo někdo zažil i bez těchto příznaků a jestli se mám preventivně nějak osamostatnit a zařídit se. Lékař řekl, že pokud si nejsem vědoma, že bych přišla s někým do styku, tak mám vyčkat, když čich a chuť je v pořádku… Rady tipu, že nejste lékaři, si prosím nechejte, chci jen vědět, jestli vždy musí být teplota nebo ztracený chuť či čich.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.2.21 23:14

My jsme doma naopak všichni měli všechny příznaky covidu a testy negativní. :D
Pokud chceš vědět, jak na tom jsi, tak kašli na doktora a objednej se sama na antigenní test na nejbližší odberove místo. Každý se na antigenní test může objednávat co tři dny. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
3049
4.2.21 23:16

Ne nemusí. Neztratila jsem čich a chuť a teplotu taky nemela. Jen unava, bolest hlavy a covid jsem mela. Nech si napsat od dr. žádanku na pcr test. Rozhodne bych v tomhle stavu nechodila do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19459
4.2.21 23:21

Velmi pravděpodobné je, že covid máš - horečka a kašel fakt být nemusí, ani ztráta čichu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
4.2.21 23:29

Zrovna covidem procházím a čich a chuť normálně mám. Mám horečku, bolí mě hodně hlava, a jsem hodně unavená, mám kašel. Blbě je mi ve vlnách, například ráno ok, za tři hodiny hůř, pak zase dobře. Znám dost lidí co měli covid a mnoho z nich mělo rozličný příznaky. Dojdi si na antigenní test, ať máš jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
4.2.21 23:29

No já bych hlavně nechodila do práce :nevim:
Máš velmi zvláštního lékaře.
A ano, může to klidně být covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
4.2.21 23:38

Ani s chripkou by jsi do prace chodit nemela.
Urcite bych sla na testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
5.2.21 04:40

Poslední dva dny jsem měla také pocit, že „na mě něco leze“. Zvýšená teplota a bolest svalů. Zašla jsem si na antigenni testy jen pro jistotu a hle…covid. Chuť a čich přitom dobré, nulová bolest hlavy.

Takže ano, rozhodně si zajdi na testy. (Navíc mně řekla sestřička na odběru, že jsem měla výsledek hodně silný a že jsem v té době byla nejvíc nakažlivá.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18734
5.2.21 05:40

Uprimne nechapu tenhle dotaz, po téměř roce, kdy s covidem zijeme. Pozitivni samozrejme muzes byt i jako zcela bezpriznakova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5758
5.2.21 06:08

Já jsem pri kovidu měla bolest hlavy, nevolnost od žaludku, bolest zad, bolest nohou která mě budila ze spaní, žádné teploty ani kasel.. Ztráta cichu až po týdnu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4395
5.2.21 06:39
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jestli měl někdo covid v nějaké lehčí formě s takovými příznaky, nebo se jedná jen o nějakou chřipku. Čtyři dny jsem hrozně unavená, v práci ale funguji tak nějak normálně, nejhorší je to jak přijdu domů, jak ta práce ze mě jakoby opadne a jsem v klidu. Bolí mě nohy, střídá se ve mně vedro a zimnice, celková slabost, bolest hlavy, jedno odpoledne bolest v nose. Třetí den je mi teď teď docela nevolno od žaludku, na zvracení. Bez teploty, nyní poprvé 37°C. Nikde jsem žádné náročnější období teď neměla, že by to bylo z toho. O miminko se snažíme, ale jsem teprve cca 10.den po ovulaci, tak to nic :mrgreen: Jde mi jen o to, jestli k covidu vždy musí být horečka a ztracený čich/chuť, nebo někdo zažil i bez těchto příznaků a jestli se mám preventivně nějak osamostatnit a zařídit se. Lékař řekl, že pokud si nejsem vědoma, že bych přišla s někým do styku, tak mám vyčkat, když čich a chuť je v pořádku… Rady tipu, že nejste lékaři, si prosím nechejte, chci jen vědět, jestli vždy musí být teplota nebo ztracený chuť či čich.

Nemusi byt horecka.. teplotu jdem mela az po tak tydnu od restu a to nejvice 37.5 a cich jsem nemela asi dva dny jenom a o chut jsem vubec neprisla, za to silena bolest svalu, ryma divna, skrabani v krku a bonus dusnost pak, kasel vubec, poceni a total nechutenstvi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1112
5.2.21 07:04

Narazila jsem na infografiku srovnání covidu a chřipky. Zaujalo mě, že covid tam v příznacích nemá zimnici, máte s tím zkušenost? Já mám horečku spojenou vždy se zimnicí.
Pozitivní můžeš být i bezpříznaková, na druhou stranu dcera měla rizikový kontakt ve školce, měla horečku, pokašlává a covid to není. Překvapivě jsou tady stále i běžné nemoci. Jistou odpověď poskytnou až testy. Jen pozor na ty antigenní, i pokud ti vyjdou negativní, tak negativní být nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19015
5.2.21 08:44

Covid jsem měla pár dní zpět. Neměla jsem ani zvýšenou teplotu, čich a chuť mi zůstali. Jinak všechno ostatní ano, podle mě covid máš a je hloupost chodit do práce a roznášet to. Typický bylo střídání stavů, v jednu chvíli jsem byla na umření a během pěti minut mi bylo fajn, odpoledne jsem vcelku fungovala, dopoledne jsem se nezvedla z postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
5.2.21 09:14

Přesně příznaky, které popisuješ, jsem měla při kovidu. Byly ze začátku tam mírné, že jsem si vůbec nemyslela, že to je ono. Ale nejvýraznější obtíž byla ta bolest nohou, kterou jsem měla po celou dobu izolace. A o čich jsem přišla až cca pátý den, chuť mi zůstala. Takže rozhodně co nejdříve na testy a izolovat se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
5.2.21 13:30

Švagr měl jako jediný příznak teplotu 37,5, sestra jako jediný příznak ztrátu čichu. Oba pozitivní. Na tvém místě bych šla na testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat