Může se jednat o preeklampsii?

16
1.11.19 05:42

Může se jednat o preeklampsii?

Ahoj, jsem dnes 38+4tt, 3 dny zpět mě poslal doktor po kontrole do nemocnice, a to kvůli hraničním ozvam na monitoru (klesaly ke 100) a že jsem posledni dny sotva cítila nějaké pohyby, i na ultrazvuku bylo těžke malého rozhýbat, mimochodem jsem měla i zvýšenou bílkovinu v moči, ale to jsme moc neřešili, i jsem byla nemocná.

V nemocnici mi udělali další dva monitory, první vypadal stále trochu zle, ozvy kolem 110, ale další dva po zavodnovaci infuzi uz vypadaly lépe, malý se vždy po hybaní břichem po chvíli ozval, tak mě po tom posledním pustili s tím, že mi dělali test krve a mám kyselinu mocovou v krvi a to oznámit i doktorovi. Jo a jinak jsem nabrala dost kilo za poslední dva týdny, ale malý měl před 3 dny už 3kg + prý mám zralou placentu, a kontrolovaly průtoky a byly v pořádku.

Na kontrolu mám jít ke svému doktorovi dnes, od ted za 7 hodin. Ale teď jsem se probudila, celá otekla jak melounek, svědí to, nohy, ruce, stehna, obličej. Tlak mám 140/90.

Mám plasit, zdali to není preeklampsie, jet do nemocnice, nebo ještě vydržet na kontrolu? Já o ni zatím totiž vím jen z pár diskuzi a clanku, jelikož jsem s doktorem od propuštění z nemocnice ještě nemluvila, a nerada bych si bez zkušenosti něco diagnostikovala, nevím jak posoudit, či to není vážné. Jinak malý už se hejbe o něco víc, co mě propustili, jen většinou vždy na „popud“ - hybu s ním.
Díky za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
516
1.11.19 06:06

No já to sice neznám přímo, ale pokud jsi oteklá, tak bych jela hned. Radši dřív než něco zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3506
1.11.19 06:06

Určitě jeď hned!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3527
1.11.19 06:13

Ses otekla i v obliceji? Dohromady se spatnymi ozvy bych jela radsi do porodnice hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
1.11.19 06:36

Jela bych hned! Nečekala bych, pokud pojedeš „zbytečně“ alespoň budeš klidnější! Hodně štěstí!!! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
1.11.19 06:50

Přijde mi, že se otoky zmírnily, že je místo toho abych je viděla spíše už jen cítím, ale i přes to pro jistotu pojedu hned, moc díky za popostrceni.:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
1.11.19 06:55

Taky bych jela hned a nebo alespoň zavolala hned doktorce… Pokud tě svědí tělo, tak to není normální… U nás bys už ležela v porodnici a nikam by tě nepustili… Kamarádka co měla preeklampsii v počátku šla na sekci hned v 37. Týdnu… Nečekali až se jí to rozjede… Ať ti to dopadne dobře… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
1.11.19 07:37

Tak teď teda se situace lehce změnila, mám příšernou křečovitou bolest na pravé straně od pupíku, bolí tak, že sotva ujdu pár cm, a nepřestává v žádné poloze a nemění intenzitu, jako by se mi tam něco skriplo. Už jsem naštěstí v autě. Myslíte, že to patří k tomu? Mám pocit že mi exploduje břicho! Plasim, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5530
1.11.19 07:50

@mufffin hlavně se nenech odbit, ať mimčo vyndaj hned a bude to lepší… Svědění a bolest na pravé straně bývají játra a to opravdu není sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
1.11.19 08:04

Hned zajeďte do porodnice. A nenechte se odbít. Držím palce. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42316
1.11.19 08:12

Držím palce a dej vědět. Byla jsem v nemocnici zbytečně a musím říct, že jsem zažila skvělé chování. Uklidnilo mě to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
1.11.19 08:14

Vsechno dohromady sedi pro to, ze je to preeklampsie (vyssi tlak, bilkovina v moci, otok v obliceji) nebo alespon „jen“ tehotenska cholestaza (kyselina mocova v krvi, svedeni tela), ci v podstate oboji. Kazdopadne oba stavy ohrozuji primo miminko (respektive-miminko ty stavy tvemu telu v podstate samo navozuje jako svou obrannou reakci na nedostatecny prisun latek pres placentu) - alespon tak jsem to ja cele pochopila. Tedy urcite je dobre, ze okamzite jedes do porodnice a myslim, ze dneska uz bude prcek na svete ;)
Tak moc drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19445
1.11.19 08:35

@mufffin neplašíš, doufám, že ti v porodnici rychle pomůžou, asi by měl být císařský řez, nebo vyvolat porod
až budeš v pohodě, tak dej vědět, jak to dopadlo :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
1.11.19 08:51

Me zjistili preeklampsii presne v den terminu porodu s tim, ze druhy den rano vyvolaji porod. Stihla jsme pres noc porodit sama :D Kazdopadne az tak silne priznaky jako ty jsem urcite nemela a stejne byla prokazana. Takze urcite vyraz do porodnice. Stejne nechapu, ze te se spatnymi ozvy postili domu :roll: :think: ja kdyz mela 100 u porodu, tak uz se divne tvarili. Kazdopadne drzim palce a dej vedet, jak jsi dopadla :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
1.11.19 08:51

Taky si myslím že můžou zlobit jatra. Určitě neplatíte s tím bych jela taky… Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat