Může se ještě změnit?

842
17.2.21 19:36

Může se ještě změnit?

Ahoj,
ráda bych znala váš názor. Jde o člověka (muže), kterému je řekněme mezi 20-24 lety. Je to člověk, který je velmi hodný, jsme spolu pár měsíců. Jenže to má jedno ale. Já nevím, jestli hledám problémy, kde nejsou, proto sem píšu. Vadí mi jedna věc. A to je ta, že nemá žádný zájem na sobě nějak pracovat. Je vyučený, práci má, ale úplně mimo obor než to, čím se vyučil. A je takto spokojený. Je to práce jednoduchá, kde nemusí moc přemýšlet. Jemu to vyhovuje. Když jsem mu řekla, že alespon tu maturitu by si mohl dodělat, striktně to odmítl, že mu to takhle vyhovuje a já to určitě nezměním. Jenže mně prostě vadí ten přístup. Nevím, jestli jsem to dobře popsala. Žádné ambice.
Může se to ještě změnit? Že by se z takového člověka stal úplný opak? Nebo je to jen moje zbožné přání? Mám strach, že podobný přístup bude mít ve všech oblastech zivota :? :?

Díky za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21760
17.2.21 19:40

Ne. Lidé se nemění. Ne každý má zájem budovat kariéru a spousta lidí strávila své životy u pásu fabriky nebo třeba za pultem. Jestli chceš někoho ambiciózního, hledej jinde. Oni jsou tito neambiciózní lidé v životě často spokojenější a šťastnější než ti, kteří se za něčím stále ženou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
17.2.21 19:43

Moudré pravidlo zní: Never change the winnig team :nevim: jesti ješťastněj a spokojenej, proč by něco měnil, to by musel být úplně blbej. Jestli ti jeho nízké vzdělání a neperspektivita vadí (nedivím se, mě by to vadilo taky), tak nezbývá, než hledat dál nebo se s tím smířit. On to změní až ve chvíli, kdy mu to nebude vyhovovat, a dobře dělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
17.2.21 19:43

Tak mě by do studování taky nikdo nedonutil a to mě rodiče motivovali i finančně jen abych měla VŠ. Jenže mě studium nebaví, byla jsem rada, že mužů do práce, klidně i mizerně, ale budu vydělávat a neprosit se o par stovek. Já si kariéru vybudovala tam, kde jsem začala, dnes mám vysoký post a vydělávám téměř jako člověk s titulem. Ty ambice jsem měla jinde, například se dopracovat k té vysoké pozici, studovat kvůli tomu vůbec nehrozilo. Myslím, že to moc hrotíš, studovat pro někoho není vůbec žádná ambice a je to jen na obtíž. Opravdu si myslíš že je takový ve všem? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
17.2.21 19:44

Ne, tohle bych nedala. Měla jsem jeden krátký románek s podobným typem a pak se mi úplně zprotivil. Neříkám, ze musí byt každý ambiciózní, ale pokud to mate kazdej jinak v hlavě nastavené, tak to nebude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
17.2.21 19:49

@Markéta188
Ok, chápu tě. Jenže on je na pozici, kam se asi moc posunout nemůže. Mně ani tak nejde o tu pitomou maturitu jako o přístup „jsem spokojen a nic víc nepotřebuju“. Ale přitom si dělá starosti s tím, jak se finančně zvládne hypotéka, která je v plánu.
Kdyby měl cíl, že se někam chce posunout, je mi to jedno. Děsí mě tahle věc. Netuším, jestli takový bude ve všem, tohle se asi dozvím až postupem času, teď se pořád ještě poznáváme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
17.2.21 19:50
@Innocence píše:
Ahoj,
ráda bych znala váš názor. Jde o člověka (muže), kterému je řekněme mezi 20-24 lety. Je to člověk, který je velmi hodný, jsme spolu pár měsíců. Jenže to má jedno ale. Já nevím, jestli hledám problémy, kde nejsou, proto sem píšu. Vadí mi jedna věc. A to je ta, že nemá žádný zájem na sobě nějak pracovat. Je vyučený, práci má, ale úplně mimo obor než to, čím se vyučil. A je takto spokojený. Je to práce jednoduchá, kde nemusí moc přemýšlet. Jemu to vyhovuje. Když jsem mu řekla, že alespon tu maturitu by si mohl dodělat, striktně to odmítl, že mu to takhle vyhovuje a já to určitě nezměním. Jenže mně prostě vadí ten přístup. Nevím, jestli jsem to dobře popsala. Žádné ambice.
Může se to ještě změnit? Že by se z takového člověka stal úplný opak? Nebo je to jen moje zbožné přání? Mám strach, že podobný přístup bude mít ve všech oblastech zivota :? :?Díky za názory.

Já jeho odpověd´ docela chápu. Vypadá to, že bys ho chtěla změnit. Nebo aby se změnil on kvůli tobě. Ale to asi těžko, že? Může třeba začít nosit jinou bundu, která doted´ ležela ve skříni, protože tobě se líbí víc než ta, kterou dosud nosil doted´. (jako to udělal můj pro mně :jazyk: ). Ale ty bys po něm chtěla zásadní změnu jeho života a postoje k životu. Ještě po pár měsících. Tak to čekej :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
17.2.21 19:52

@Pruhovaný_mýval
Hodně se to ve mně pere no. Já byla ráda, že jsem narazila na někoho, kdo je fakt hodný, můžu říct, že jsem se zamilovala fakt hodne, ale bojím se, že ty jeho cíle budou opravdu jen přijít z práce a koukat na televizi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
17.2.21 19:55
@Innocence píše:
@Pruhovaný_mýval
Hodně se to ve mně pere no. Já byla ráda, že jsem narazila na někoho, kdo je fakt hodný, můžu říct, že jsem se zamilovala fakt hodne, ale bojím se, že ty jeho cíle budou opravdu jen přijít z práce a koukat na televizi :zed:

A co bys chtěla po příchodu z práce dělat, studovat Vergilia v originále? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
17.2.21 19:55

@Innocence rozhodně ho do toho netlač, člověk co nemá ambice (tím myslím v určité věci ) se stejně nezmění, jen ho tim budeš štvát. To že je spokojený, ale nemá peníze je už trochu problém, tam už by se hecnout měl, byť jen změnit zaměstnání, které je lépe ohodnoceno.
Ale to, že nemá ambice, nemusí být pravda, jen je třeba nemá v tom, v čem by si chtěla aby je měl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
17.2.21 19:59

A jinak nechapu, proč by každý měl na sobě pracovat a klást si nějaké životní cíle :roll: někdo rad proplouvá, hlavní je, ze se uživí a je s praci spokojený. Jaky by měl mit větší cíl a proč by ho měl mit? Nač mit nějaký cíl jen proto, abys nějaký měl? Když ho sám nepotrebujes :nevim:

Až spokojený nebude, pravděpodobně to začne řešit, asi jako každý člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
17.2.21 20:03

@Semtex
Tak například jít ven :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
17.2.21 20:05

Lidé se nemění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842

@Markéta188
Děkuju, hezky napsané. Já už mu ohledně toho určitě nic říkat nebudu. Je vidět, že mu to leze na nervy. Takže s tím jsem skončila. Jeho teď pravděpodobně toho moc netlačí. Zatím ještě bydlí s rodiči, řeší hypotéku. Takže možná i to je důvod, že vlastně zatím je spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
@Innocence píše:
@Semtex
Tak například jít ven :palec:

Ven myslíš jako třeba do hospody? :lol: to teď moc nejde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit