Může se jíst ovoce napadené mšicemi?

4578
17.7.13 19:25

Může se jíst ovoce napadené mšicemi

Zdravím,
mám dotaz na odborníky zahradníky-ovocnáře, zda se může jíst ovoce napadené mšicemi. Konkrétně se jedná o angrešt a napadené nejsou přímo bobule, ale stopky.
Díky
LL

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58709
17.7.13 19:26

Oni to max ožužlaj :mrgreen: umýt, konzumovat.. my to tak dělali celý život ;) pokud nebyla proti nim použitá nějaká chemie, tak je to v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
17.7.13 19:30

@martina.se Díky, a co se proti nim dá dělat? Napadly to během snad dvou dnů. Předevčírem to bylo ještě OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
17.7.13 19:33

@LadyLada my dávali do kýble kopřivy s vodou, 2 dny louhovat, pak postříkat. Ale já bych se toho nebála, normálně natrhej, namoč, bestie se pustí :mrgreen: třeba třešně se taky namáčejí s octem, aby vyplavali živočichové ;) Jinak rada - zabránit ke stromkům přístup mravencům (napatlat kousek kmene něčím lepkavým). Oni totiž mšice „chrání a udržují“, dostávají od nich za to sladkou šťávu.. Za normálních okolností by mšice sežrala larva od berušky, ale pokud jsou tam mravenci, tak oni mšice budou chránit… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
17.7.13 20:39

@martina.se No vidíš, o beruškách vím, ale ty mravence jsem už zapomněla. Říkala jsem si, proč jsou tam i mravenci :think: Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
18.7.13 08:12

@LadyLada Jen to pořádně omyj a normálně bych to zdlábla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
18.7.13 08:13

@LadyLada zahradničí :lol: tedy spíš farmaří ;) oni stimulují mšice, ty vypouští sladkou šťávu a za „odměnu“ je mravenci chrání.. fakt stačí potřít kmen něčím lepkavým )přes to se mravenci nedostanou a bude klid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
18.7.13 17:26

@prcekniky Také díky.

@martina.se Ještě se mám co učit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
29.4.16 11:30

Mám mšice na rybízu, sviňuchy jedny :pocitac: Takže jsem vyzbrojená… okolo rybízu prášek proti mravencům, přímo na rybíz mospilan proti mšicím… do plodění ještě fůra času, ale dotaz: Mám ostříhat ty hnusné napadené listy a těma mčicíma bolákama?? :think:

http://agromanual.cz/…-2013/25.jpg *]

• Citovat
  • Upravit
27318
29.4.16 11:50

To mám taky a dlabu na ně. Nechávám je většinou být. Však se umyjou. a stejně napadají listy, ne ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.16 12:54

Taky to necháváme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
29.4.16 13:01
@sedmikráska70 píše:
Taky to necháváme.

A jak potom poznám, zda jsem je vypudila? Ono je teda možné, že už tam nejsou, jen tam zůstaly napadané listy…

• Citovat
  • Upravit
29.4.16 13:10

Totˇ otázka já myslela že jsem je vypudila a letos je tam máme zase ale to dělaj ti mravenci. Tak to ostříhej stromku se snad nic nestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama