Může se kombinovat panadol sirup a paralen čípky

  • Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
68
29.11.21 12:39

Může se kombinovat panadol sirup a paralen čípky

Dobrý den můžu to tatto kombinovat?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29729
29.11.21 12:43

@Sanem23 obojí obsahuje stejnou účinnou látku, asi by bylo lepší kombinovat třeba Paralen s Brufenem

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26319
29.11.21 12:49

Nesmí, je to stejná látka. Je třeba paralen a nurofen např.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
29.11.21 12:49

Ne, muzes kombinovat s ibuprofenem, a i tak ne ve stejnou dobu

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
29.11.21 12:50

Nemůžeš, samozřejmě. Oboje obsahuje stejnou účinnou látku (paracetamol). Můžeš střídat lékové formy, ale klasika po 6 hodinách (klidně jednou čípek, za 6 hodin sirup). Pokud potřebuješ dát něco dřív, pak ideálně Nurofen/Ibuprofen, můžeš střídat po 4 hodinách.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
29.11.21 12:56

Ach bože zas sem udělala něco špatně já to kombinovaná že stejným, bože co mám dělat?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17244
29.11.21 12:58
@Sanem23 píše:
Ach bože zas sem udělala něco špatně já to kombinovaná že stejným, bože co mám dělat?

Zavolej ihned své lékařce a domluv se s ní.

A hlavně už, prokristapána, nic dalšího sama neordinuj :zed:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
29.11.21 13:02
@Sanem23 píše:
Ach bože zas sem udělala něco špatně já to kombinovaná že stejným, bože co mám dělat?

A jak velké (staré) dítě máš? Kolik váží kg a kolik jsi mu toho dala?
Klidně zavolej doktorce, ale nejspíš to bude v pohodě.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
29.11.21 13:08

Můj malý syn váží 10kl dává se jeden čípek a po 6h sme dali sirup 4a půl mám dost budu ji volat jsem s toho celá špatná malý je v pohodě :((

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
29.11.21 13:09
@Sanem23 píše:
Ach bože zas sem udělala něco špatně já to kombinovaná že stejným, bože co mám dělat?

To ti nedocvaklo, že sirup a čípky jsou jen jiná forma stejné účinné látky?
Což samozřejmě ve stejný den dát můžeš, ale je tam minimální rozestup 6 hodin (nebo prostě podle dávování na kg váhy a den dle příbalových informací, ale to je na tebe už asi vyšší dívčí).

Pokud je potřeba dítěti srážet teplotu častěji, tak se může kombinovat po 4 hodnách lék s obsahem paracetamolu s lékem s obsahem ibuprofenu. Jinak pak už jen zábaly, octové ponožky apod.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
29.11.21 13:17

Já jsem pi**
bil vážně jsem idot tak moc mě to trápí co se mu může stát? Od včera žádný lék už neměl nenávidím s eza to že vždy dělám něco špatně bože

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17244
29.11.21 13:23
@Sanem23 píše:
Já jsem pi**
bil vážně jsem idot tak moc mě to trápí co se mu může stát? Od včera žádný lék už neměl nenávidím s eza to že vždy dělám něco špatně bože

Jednorázově a v tomto množství se mu nic nestane - pokud bys to dělala dlouhodobě, poškodí mu to játra.

Nechápu opravdu, proč svému dítěti sama ordinuješ léky, když evidentně vůbec netušíš, která bije… Proč prostě nezavoláš doktorce, když má dítě nějaké zdravotní potíže, a nedomluvíš se s ní?

Příspěvek upraven 29.11.21 v 13:23

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
29.11.21 13:23
@Sanem23 píše:
Já jsem pi**
bil vážně jsem idot tak moc mě to trápí co se mu může stát? Od včera žádný lék už neměl nenávidím s eza to že vždy dělám něco špatně bože

Ježiš no tak stane se, zase se nemusíš tak pranýřovat. Nestane se mu pravděpodobně nic, dětské léky na bolest a horečku jsou velmi poddávkované. Pokud to nebude nutné, už mu dnes nic nedávej, maximálně v noci, ať si játra odpočinou. Ale bude dobrej, neboj.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
29.11.21 13:25

@Sanem23 Si zavolej an toxikologickou linku. Ale asi nic, jen dostaly játra trošku zabrat.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7999
29.11.21 13:26

@Sanem23 jestli jsi to dala po 6 hodinách tak je to dobře, ten rozestup. Uklidni se, přestaň hystečit a nikam nevolej. A přístě, pokud bys musela dít něco dřív než za 6 hodin, tak kombinuj účinné látky.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat