Může se kombinovat panadol sirup a paralen čípky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
99
29.11.21 13:27
@BohunkaP píše:
Jednorázově a v tomto množství se mu nic nestane - pokud bys to dělala dlouhodobě, poškodí mu to játra.

Nechápu opravdu, proč svému dítěti sama ordinuješ léky, když evidentně vůbec netušíš, která bije… Proč prostě nezavoláš doktorce, když má dítě nějaké zdravotní potíže, a nedomluvíš se s ní?

Příspěvek upraven 29.11.21 v 13:23

Byl víkend a měl horecku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
29.11.21 13:28

Dobře ale stejně si to hrozně vyčítá hrozně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28728
29.11.21 13:29
@Sanem23 píše:
Byl víkend a měl horecku

Tak ono existuje třeba i pohotovost nebo ta toxikologická linka.
Nebo nějaká zkušenější příbuzná/kamarádka s dětmi, případně emimino. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17781
29.11.21 13:31
@Sanem23 píše:
Byl víkend a měl horecku

No… a co?

Výraz „dětská pohotovost“ jsi nikdy neslyšela? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
29.11.21 13:31

Nenapadlo mě to vůbec máme covid a byli sme v horečkach neuvědomil jsem si to vůbec moje vina moje chyba :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8184
29.11.21 13:36
@BohunkaP píše:
No… a co?Výraz „dětská pohotovost“ jsi nikdy neslyšela? :zed:

dětská pohotovost bývá při dětských odděleních a slouží tam dr.,co má službu tam. Pracovala jsem tam a můžu ti ří :zed: ct, že tyhle telefonáty jsou zlo, jeden telefon za druhým, děsně to zdržuje od práce a během vizity předávat třeba 10 telefonů, kde se matky pouze chtějí poradit, jestli mají přijet, co mají dát a pod. jsou na budku.
Kdyby každá matka, jejíž dítě dostane teplotu měla volat do špitálu, co má dát a kdy, tak se z toho všichni zblázní.
Kromě toho ona to udělala dobře, nic se nestalo, tak nechápu tu smršť tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17781
29.11.21 13:41
@renap píše:
dětská pohotovost bývá při dětských odděleních a slouží tam dr.,co má službu tam. Pracovala jsem tam a můžu ti ří :zed: ct, že tyhle telefonáty jsou zlo, jeden telefon za druhým, děsně to zdržuje od práce a během vizity předávat třeba 10 telefonů, kde se matky pouze chtějí poradit, jestli mají přijet, co mají dát a pod. jsou na budku.
Kdyby každá matka, jejíž dítě dostane teplotu měla volat do špitálu, co má dát a kdy, tak se z toho všichni zblázní.
Kromě toho ona to udělala dobře, nic se nestalo,tak nechápu tu smršť tady.

Problém je v tom, že „to udělala dobře a nic se nestalo“ čistě náhodou - ve skutečnosti evidentně nemá tušení, která bije.

Takže nezlob se na mne, ale pořád je lepší varianta „zatelefonuju a zeptám se, jestli tento lék můžu dítěti dát a v jakém množství“ než „teď mu něco dám, snad to zabere a druhý den se zeptám na internetu, jestli jsem udělala dobře“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8184
29.11.21 13:48

@BohunkaP že neví která bije, je ale její problém. Jsem přesvědčená o tom, že ji praktická dr. poučila, co dávat dítěti při teplotě. Přinejmenším při každém očkování ji upozornila, že dítě může mít teplotu a ať si pořídí nějaké léky. Volat někam po pohotovostech při každém prdu není řešení, i když to lidi dělají a je to fakt šílený. Dokonce už se i diskutovalo o tom, jestli by se ty rady po telefonu neměly nějak zpoplatnit, jako je to někde v cizině. Protože je to fakt náročný, ty doktory neustále odvolávat k telefonu, kolikrát řekli, že jim ty hovory nemáme předávat, protože by neudělali nic, že máme říct třeba že jsou u porodu a nějak to vyřídit samy. Matka si řekne-pro jistotu zavolam, ať tam nemusíme jezdit, ale když stejný nápad dostane pět matek za hodinu, tak už se to moc nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17781
29.11.21 14:06
@renap píše:
@BohunkaP že neví která bije, je ale její problém. Jsem přesvědčená o tom, že ji praktická dr. poučila, co dávat dítěti při teplotě. Přinejmenším při každém očkování ji upozornila, že dítě může mít teplotu a ať si pořídí nějaké léky. Volat někam po pohotovostech při každém prdu není řešení, i když to lidi dělají a je to fakt šílený.Dokonce už se i diskutovalo o tom, jestli by se ty rady po telefonu neměly nějak zpoplatnit, jako je to někde v cizině.Protože je to fakt náročný, ty doktory neustále odvolávat k telefonu, kolikrát řekli, že jim ty hovory nemáme předávat, protože by neudělali nic, že máme říct třeba že jsou u porodu a nějak to vyřídit samy. Matka si řekne-pro jistotu zavolam, ať tam nemusíme jezdit, ale když stejný nápad dostane pět matek za hodinu, tak už se to moc nedá.

Ano, s tím bych klidně souhlasila - chápu, že ty situace musejí být o nervy.

JEJÍ problém to ale úplně není - je to především problém jejího dítěte, které si může hodit korunou, jestli bude nebo nebude něčím přiotráveno. Takže jak píšu - u matky na tomto levelu úsudkové neschopnosti (ono stačí mrknout na předchozí zakladatelčiny diskuse) je ten telefonát jednoznačně lepší varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18987
29.11.21 14:10
@Sanem23 píše:
Dobře ale stejně si to hrozně vyčítá hrozně :(

Co blbnes?
Udelala jsi to SPRAVNE po 6 hodinach.
Kombinovat se sirup a cipek MUZE, ale musis dodrzet tech 6 hodin.

Bud fakt v klidu, tady vsichni doporucujou stridat Panadol/Nurofen po 4 hodinach, ale to je zahul pro telo taky jako blazen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
29.11.21 14:18

Volala jsem dr vysvětlila jsem ji to vscehno a prý se mu nic nestane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3413
29.11.21 14:39

Tady zase půlka diskutujících dělá, jak kdyby každý Paralen konzultovala s lékařským konziliem. Pro zakladatelku - po 6 hodinách je to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
29.11.21 14:41

Kdybys psala srozumitelně, tak jsi nikam volat nemusela. Pokud jsi dala čípek a za 6 hodin sirup, tak se samozřejmě vůbec nic neděje, je to naprosto normální a doporučené dávkování :nevim: Paracetamol po 6 hodinách se dává běžně a je celkem jedno, v jaké lékové formě. Většina z nás tu pochopila, žes dala najednou čípek i sirup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
29.11.21 14:58
@renap píše:
@BohunkaP že neví která bije, je ale její problém. Jsem přesvědčená o tom, že ji praktická dr. poučila, co dávat dítěti při teplotě. Přinejmenším při každém očkování ji upozornila, že dítě může mít teplotu a ať si pořídí nějaké léky. Volat někam po pohotovostech při každém prdu není řešení, i když to lidi dělají a je to fakt šílený. Dokonce už se i diskutovalo o tom, jestli by se ty rady po telefonu neměly nějak zpoplatnit, jako je to někde v cizině. Protože je to fakt náročný, ty doktory neustále odvolávat k telefonu, kolikrát řekli, že jim ty hovory nemáme předávat, protože by neudělali nic, že máme říct třeba že jsou u porodu a nějak to vyřídit samy. Matka si řekne-pro jistotu zavolam, ať tam nemusíme jezdit, ale když stejný nápad dostane pět matek za hodinu, tak už se to moc nedá.

Takže by bylo lepší, kdyby všechny ty matky naklusaly na pohotovost? 8o :zed: Na jednu stranu chápu, že to doktory obtěžuje, na druhou stranu by si měli uvědomit, že je určitě lepší vyřídit jeden telefon než řešit každou matku fyzicky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8184
29.11.21 15:28

@Secado ne,ale tyhle telefonáty jsou většinou o hození zodpovědnosti na někoho jiného. Aby rozhodl, jestli mají přijet nebo ne. A doktoři to právě proto nemají rádi. Netroufnou si o dítěti, které neviděli říct nejezděte, zvládněte to doma.. To totiž většinou chtějí poradit. A to jde dost těžko, když doktor to dítě nevyšetří. Oni si totiž rodiče dost často ty hovory nahrávají.. Aby to případně mohli použíž-oni řekli, že nemusíme jezdit a pak se stal průšvih, oni nám blbě poradili. Rady, jestli dát Paralen nebo Nurofen většinou nechtějí, to znají. Až na výjimky, koukam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat