Může se miminko zadusit zvratkami v noci?

44
25.2.21 21:53

Může se miminko zadusit zvratkami v noci?

Když v noci miminko nakrmím z lahvičky (UM) a nechám odkrknout a poté jej dám do postýlky na záda, může se stát že se pozvrací? Mám obavy, aby se tím nezadusil, je to možné? Nebo to prostě miminka instinktivně “hodí” vedle? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1810
25.2.21 21:56

Já myslím, že to bohužel je možné. Dávala jsem spát na bok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4134
25.2.21 21:58

Ano, možné to je. Proto má být poloha zvýšená (podložit nohy postele nebo dát klínek), spát na boku a mít monitor dechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 22:01

V mém blízkém okolí takto našli miminko ráno mrtvé…mysleli si, že SIDS, ale pitva ukázala na udušení zvratkama…mít paní monitor, asi by tu miminko stále bylo :( anonym-mluvim o jiné osobě..

• Citovat
  • Nahlásit
16083
25.2.21 22:11

Muze, dávala jsem spat na bok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
25.2.21 22:14

Melo by to hodit vedle ale nemusi a opravdu se muze udusit. Syn byl a je stale kojeny, ublinkl si snad jen 1× za cele mimi obdobi, ale do 9mesicu spal na monitoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
25.2.21 22:24
@zuza92 píše:
Já myslím, že to bohužel je možné. Dávala jsem spát na bok.

Nám právě říkala doktorka že musí být na zádech :( ale máme monitor dechu, tak snad bychom to zjistili včas kdyby náhodou nedej bože cokoliv :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
25.2.21 22:25
@lachtanice86 píše:
Muze, dávala jsem spat na bok

A nemůže se pak přetočit na bříško? To prý může být nebezpečné :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
25.2.21 22:27

Mě se v týdnu stalo to, že jsem malého dala pod hrazdicku a šla si udělat kafe, vaří se mi voda a řekla jsem si, že se na něj podívám, ještě, že jsem tak udělala… Poblinkal se, ale netočil se hlavičkou, takže se dusil. Přitom předtím už párkrát hlavu otočil. V postýlce teda spí na zádech, ale většinou hlavu na na strane, máme teda monitor dechu. Když bych ho dala na bok, tak se mi přetočí na břicho a nechci aby spal na břiše… A zavinovačku už nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
@Whitedog píše:
Ano, možné to je. Proto má být poloha zvýšená (podložit nohy postele nebo dát klínek), spát na boku a mít monitor dechu.

To bohužel nevím jak vymyslet :,( máme větší postýlku a syn je maličký tak spí na jedné části a to tak jako že má to hnízdečko na bok položené na posteli a celkově postýlka je taková že by ani podložit nešla :,( jedině mě napadá zkusit něco vymyslet s polštářky pod hnízdečkem ve kterém spí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256

Dle doporučení pro prevenci SIDS se má miminko dávat spát na záda a ne na bok, právě kvůli riziku přetočení. A mělo by aspoň do šesti měsíců spát v místnosti s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
25.2.21 22:28

Dcera to vždycky hodila vedle, dávala jsem na záda, ale také měla podloženou postýlku pod hlavou (dokud měla reflux).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
25.2.21 22:29
@Týnuška95 píše:
Mě se v týdnu stalo to, že jsem malého dala pod hrazdicku a šla si udělat kafe, vaří se mi voda a řekla jsem si, že se na něj podívám, ještě, že jsem tak udělala… Poblinkal se, ale netočil se hlavičkou, takže se dusil. Přitom předtím už párkrát hlavu otočil. V postýlce teda spí na zádech, ale většinou hlavu na na strane, máme teda monitor dechu. Když bych ho dala na bok, tak se mi přetočí na břicho a nechci aby spal na břiše… A zavinovačku už nechce.

A zavinovačka to nějak řeší? My ji totiž používáme a monitor dechu máme samozřejmě také

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
25.2.21 22:30
@Anetcze píše:
To bohužel nevím jak vymyslet :,( máme větší postýlku a syn je maličký tak spí na jedné části a to tak jako že má to hnízdečko na bok položené na posteli a celkově postýlka je taková že by ani podložit nešla :,( jedině mě napadá zkusit něco vymyslet s polštářky pod hnízdečkem ve kterém spí

Další doporučení pro prevenci SIDS hovoří o tom, že v postýlce nemá být nic, do čeho by miminko mohlo zabořit obličej - hnízdečko, polštáře a podobně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
25.2.21 22:30

Mě teda ublinkne málo kdy, ale hlídám to, protože vidět jak se tim dusi, bylo hrozný, ale jak říkám, spí teda na zádech, ale v postýlce na monitoru. Ale nema tam nic krom pod hlavou plenku a mantinel a peřinka ( ta jak se přikryje, tak se zastrka mezi postýlku a matraci, tak s ní nehne).

Příspěvek upraven 25.02.21 v 22:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat