Může se opar ze rtu přenést jinam?

48
21.6.21 17:57

Muze se opar ze rtu prenest jinam? Mate zkusenosti?

Ahoj, vcera me zacal brnet ret a jeste nez se cokoli projevilo, koupila jsem si v lekarne Compeed naplasti a Pangamin tabletky, ktere se muzou i v tehotenstvi. Jsem 28tt a opar jsem nikdy nemela. Dost me vydesily vsechny clanky a diskuze k tomu, jak je opat v tehotenstvi nebezpecny apod. 8o Casto si mnu oci a kdyz bych sla treba plavat a zavedla si tampon do vody - muzu se nakazit z toho oparu ze rtu, kdybych si nevedomky predtim sahla na rty? Clovek se porad nekde nevedome osahava a vubec o tom nevi :nevim: Mam celkem strach, doufam, ze zbytecny a tahle kravina brzo zmizi, zatim se mi nic nevyrobilo. Mate jeste zkusenost s nejakou jinou lecbou oparu na rtu, co se smi v tehotenstvi? Nebo zabraly vam compeed naplasti? diky 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7332
21.6.21 18:03

Ano muzes si opar přenést i jinam. Infekční je ta vodička z oparu. Pokud jsi měla neštovice nebo opar už drive, je pro dítě neškodný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
21.6.21 18:13

Dulezita je primo infekce, pokud mas opar poprve (s nestovicemi to, tusim, nesouvisi), tak to muze byt problem.

Prenest si ho muzes jak do oci, tak dolu na intimni partie. Taky muzes nakazit clena domacnosti, napr. pouzivanim stejneho rucniku.

Dobra je i herpesin masicka a framykoin zasyp, aby to nemokvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
21.6.21 18:22

Počkej, ty ještě nemáš opar (brnění na rtu může být klidně beďar) a už stresuješ? V 3. trimestru už ani primoinfekce není vyloženě nebezpečná, rizikový by byl výsev genitálního herpesu v porodních cestách v době porodu, to by byla indikace k CS. Vesměs herpes na rtu a genitální jsou trochu jiné a úplně se to nemíchá, takže klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
21.6.21 18:32
@Sardelka píše:
Dulezita je primo infekce, pokud mas opar poprve (s nestovicemi to, tusim, nesouvisi), tak to muze byt problem.

Prenest si ho muzes jak do oci, tak dolu na intimni partie. Taky muzes nakazit clena domacnosti, napr. pouzivanim stejneho rucniku.

Dobra je i herpesin masicka a framykoin zasyp, aby to nemokvalo.

Opar i neštovice patří mezi herpes viry. Souvisí to spolu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.21 18:53
@mackA159 píše:
Opar i neštovice patří mezi herpes viry. Souvisí to spolu…

Sice jsou oboje herpes viry. Ale klasický opar na rtu je způsobeny virem herpes simplex. Vir, který zůstává v těle po neštovicich je herpes zoster a způsobuje pásový opar ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
21.6.21 19:01

Bohužel ale Herpes simplex způsobuje právě genitální opar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35059
21.6.21 19:27

Ano, může vzniknout herpetická stomatitida a další typy herpetických nemocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
21.6.21 19:52
@VerunkaV91 píše:
Sice jsou oboje herpes viry. Ale klasický opar na rtu je způsobeny virem herpes simplex. Vir, který zůstává v těle po neštovicich je herpes zoster a způsobuje pásový opar ;)
:roll: A dál? Pokud neprodělala žádný vir z rodu Herpes, může být plod v ohrožení. Pokud prodělala blbej opar nebo neštovice, může být v klidu. Nechápu proč mi to vůbec pises ty jedna gúgl doktorko. A zrovna klasický opar, se lehce přenese i na genitálie ;) :*
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.21 20:05
@mackA159 píše: :roll: A dál? Pokud neprodělala žádný vir z rodu Herpes, může být plod v ohrožení. Pokud prodělala blbej opar nebo neštovice, může být v klidu. Nechápu proč mi to vůbec pises ty jedna gúgl doktorko. A zrovna klasický opar, se lehce přenese i na genitálie ;) :*

Chtěla jsem tím říct, že neštovice nemají s oparem na rtu, který se může přenést na genitálie nic společného. Nechápu tedy jak by ji mělo uklidnit, že prodělala neštovice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
21.6.21 20:33

@mackA159 Není to tak úplně pravda… Genitální opar způsobuje herpes simplex 2, opar na rtu herpes simplex 1. Takže zrovna na genital se opar ze rtu neprenese. Jinak pro zakladatelku - já v těhotenství používala Herpesin mast a v pohodě. :-) Pokud máš opar poprvé v životě, raději bych se poradila s gynekologem. Pravděpodobně už ses někdy v životě s herpes simplex virem ale setkala, pouze o tom nevíš. Buď v klidu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
21.6.21 21:51
@MiaPa píše:
@mackA159 Není to tak úplně pravda… Genitální opar způsobuje herpes simplex 2, opar na rtu herpes simplex 1. Takže zrovna na genital se opar ze rtu neprenese. Jinak pro zakladatelku - já v těhotenství používala Herpesin mast a v pohodě. :-) Pokud máš opar poprvé v životě, raději bych se poradila s gynekologem. Pravděpodobně už ses někdy v životě s herpes simplex virem ale setkala, pouze o tom nevíš. Buď v klidu. :kytka:

Herpes simplex 2 je na genitálu častější ale může tam být i jednička…nebo oba najednou..ale to by se poznalo že stěru ktery se většinou nedělá. prostě doktor koukne a vidí protože ve výsledku je jedno který z nich to je..léčí se stejně.. takže přenést si to tam může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
22.6.21 05:43

S oparem bych teda plavat nesla, je toninfekcni onemocneni, aspon dokud se neudela suchy stroupek (to trva par dni). A pit z vlastni sklenicky, jist vlastnim priborem, proste at se moje sliny nedostanou na pusu a sliznice dalsich lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat