Může se předkožka u dítě stáhnout sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Darulka
Stálice 74 příspěvků 25.07.14 10:32
Může se předkožka u díté stáhout sama ?

Všimla jsem si, že už po několikáte když syn ráno vstane má staženého pindíka. Tvrdí, že si s ním nic nedělal. Jsme čerstvě po uvolnění tak se bojím, aby se mu s tím něco nestalo. Může se to stát samo, že se mu stáhne? Ať se to stane jakkoliv může to něčemu vadit, třeba na zánět? má ten žalud pak úplně suchý, tak se bojím, že to má stažené dlouho.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

andrea.sb
Kelišová 5852 příspěvků 25.07.14 10:38

Po obřízce je žalud taky stále „nahatý“ a ničemu to nevadí. Žádný zánět nehrozí.

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 25.07.14 10:52

@Darulka Nas to ceka ted v srpnu jdeme na uvolneni predkozky.
Muzu se zeptat, jak to syn snasi a kolik mu je??Jak se o to starat apod??

Darulka
Stálice 74 příspěvků 25.07.14 10:58
@Jaja87 píše:
@Darulka Nas to ceka ted v srpnu jdeme na uvolneni predkozky.
Muzu se zeptat, jak to syn snasi a kolik mu je??Jak se o to starat apod??

Synovi je 6. Bohužel jsme to absolvovali hned dvakrát, protože poprvé jsem nějak nezvládla péči po zákroku a zase mu to přirostlo (hysterčil pri přetahovaní). Po druhé už jsme to zvládli. Zákrok je na minuty, ale pak je nutné aspoň dvakrát denně přetáhnout a u toho ten náš děsně vyváděl asi 4-5 dní, pak už pohoda…

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 25.07.14 11:01

A pretahovat jen ve vode a nebo i na sucho po zakroku? A maze se to necim??

Darulka
Stálice 74 příspěvků 25.07.14 11:03
@Jaja87 píše:
A pretahovat jen ve vode a nebo i na sucho po zakroku? A maze se to necim??

Po zákroku na sucho, mazaly jsme framykoiem pa dermazulenem.

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 25.07.14 11:06

Jj to oni asi reknou co a jak cim mazat…

Darulka
Stálice 74 příspěvků 25.07.14 11:14
@Jaja87 píše:
Jj to oni asi reknou co a jak cim mazat…

určitě. hlavně připrav malého na to, že to pár dní bude bolet protože my jsme to podcenili a dopadli jak dopadli. držím palečky.

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 25.07.14 11:16

No nas malej ma tri roky no. Tak nejak ho nechci prave strasit. Protoze je cita a boji se milacek tak nejak vseho.

Triatlon
Nováček 5 příspěvků 11.08.14 20:30

@Darulka Předkožka se sama stáhnout může, to je zcela normální stav. U dospělých se to stává třeba při spánku nebo i při denní erekci, nebo při sportu, různě. U malých kluků se to nestává tak často, protože mají často předkožku přilepenou nebo dokonce úzkou. Pak k tomu nedojde.
V pubertě mnohdy dochází k tomu, že klukům se předkožka začne stahovat dozadu sama víc a víc. Každé ráno se vzbudí s předkožkou vzadu, při běhání a plavání i na kole se opět sama stáhne dozadu. Nebo k tomu dojde při chůzi. Sám jsem tohle zažil, ze začátku to není příjemné. Později jsem usoudil, že nemá smysl stále dávat předkožku zpátky, aby při první příležitosti se sama stáhla. Ze začátku to je trošku nezvyk, ale asi za měsíc jsem to nevnímal. Už na zš jsem si všiml, že víc kluků ve třídě má předkožku stále vzadu.
U Vašeho syna je skoro lepší, že se mu stahuje kůžička dozadu. Nic bych mu neříkal, nechal to na něm, jestli si ji dá zpět a nebo ji nechá vzadu. Pokud by mu to bylo nepříjemné nebo ho to bolelo, tak si ji tak nenechá. Nejde říct, že každý muž či hoch může mít předkožku vzadu a nemůže to vadit. Vadit to může, pokud je předkožka zúžená. Pak ale to bolí, předkožka i žalud oteče a je nutné vrátit zpět, když nejde, tak rychle do špitálu. Pokud ale nic nebolí, neotéká, tak předkožku vzadu může mít stále. Radil bych takhle, ráno jen zkoukněte a synovi nic neříkejte, ať má kůžičku, jak sám chce. Večer bych mu řekl, ať si ji dá zpět. Pokud by ale měl předkožku vzadu týden po celý den, než jde spát, tak bych ho nechal, ať si ji klidně nechá vzadu i na spaní.
Předkožka vzadu je u mužů zcela běžná, odhaduji jestli třetina českých mužů to tak má. U takhle malého kluka to nevadí, u kluka v pubertě to dráždí, dělá erekce. Takže jestli se mu stahuje sama, tak v pubertě s tím stejně nic nenaděláte. A je lepší, ať si zvykne v době, kdy to zas tak nevnímá. Jen kdyby se opaloval bez plavek, tak pak je nutné namazat žalud i předkožku krémem, ale mazat se má celé tělo.

Muzz  12.08.14 13:44
@Darulka píše:
Všimla jsem si, že už po několikáte když syn ráno vstane má staženého pindíka. Tvrdí, že si s ním nic nedělal. Jsme čerstvě po uvolnění tak se bojím, aby se mu s tím něco nestalo. Může se to stát samo, že se mu stáhne? Ať se to stane jakkoliv může to něčemu vadit, třeba na zánět? má ten žalud pak úplně suchý, tak se bojím, že to má stažené dlouho.

Jak už tu kdosi psal, to je zcela v pořádku. Obvykle k samovolnému stahování dochází v pubertě, ale někdy to může nastat dříve. Předkožka vzadu má určitě tu výhodu, že nedojde k žádnému přilepením nebo dokonce srůstům se žaludem. Velká část českých mužů bez obřízky má předkožku trvale staženou, před pubertou to není běžné, ale taky to bývá. Není třeba to řešit. Nechal bych syna, ať si to sám nechá, jak mu bude vyhovovat. Jestli mu vzadu předkožka nevadí, tak bych ho vůbec nenapomínal, aby si ji dával zpět.

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 13.08.14 14:37

Tak uz jsme byly na zakroku!!A vse je v pohode!!Syn chodi na zachod od prvniho dne uplne v pohode, neplakal nic…

Kamic
Stálice 88 příspěvků 13.08.14 14:44
@Jaja87 píše:
Tak uz jsme byly na zakroku!!A vse je v pohode!!Syn chodi na zachod od prvniho dne uplne v pohode, neplakal nic…

Tak to Vám dopadlo na jedničku, to je super :) Byli jste na uvolnění tou sondou? Synovi se předkožka z větší části pěkně uvolnila po kortikoidové masti, ale na jedné straně mu zůstal kousek přilepený. V říjnu jdeme na kontrolu, myslím, že nás ta sondička taky nemine… A čím tedy máte teď mazat? díky K.

Jaja87
Kelišová 6391 příspěvků 13.08.14 16:55

@Kamic Jj vse dopadlo skvele, syn ani neplakal pri curani nic proste dobry..Nevim jak mu to delali, proste mu predkozku uvolnily… :) :) V lekarne jsem jim rekla ze byl na uvolneni takze bych potrebovala nejakou masticku co hodne masti, no dali mi nejakou ocni mast ze je vyborna a taky se pouziva na tohle,..Vse jako framykoin apod.Je na predpis, ale ja predpis nemela nedali mi ho..
Dneska na to sahat nemame, az od zitra mame mazat, a ve vode pretahovat pomali.

gin 124
Ukecaná baba ;) 2038 příspěvků 15.08.15 11:44
@Triatlon píše:
@Darulka Předkožka se sama stáhnout může, to je zcela normální stav. U dospělých se to stává třeba při spánku nebo i při denní erekci, nebo při sportu, různě. U malých kluků se to nestává tak často, protože mají často předkožku přilepenou nebo dokonce úzkou. Pak k tomu nedojde.
V pubertě mnohdy dochází k tomu, že klukům se předkožka začne stahovat dozadu sama víc a víc. Každé ráno se vzbudí s předkožkou vzadu, při běhání a plavání i na kole se opět sama stáhne dozadu. Nebo k tomu dojde při chůzi. Sám jsem tohle zažil, ze začátku to není příjemné. Později jsem usoudil, že nemá smysl stále dávat předkožku zpátky, aby při první příležitosti se sama stáhla. Ze začátku to je trošku nezvyk, ale asi za měsíc jsem to nevnímal. Už na zš jsem si všiml, že víc kluků ve třídě má předkožku stále vzadu.
U Vašeho syna je skoro lepší, že se mu stahuje kůžička dozadu. Nic bych mu neříkal, nechal to na něm, jestli si ji dá zpět a nebo ji nechá vzadu. Pokud by mu to bylo nepříjemné nebo ho to bolelo, tak si ji tak nenechá. Nejde říct, že každý muž či hoch může mít předkožku vzadu a nemůže to vadit. Vadit to může, pokud je předkožka zúžená. Pak ale to bolí, předkožka i žalud oteče a je nutné vrátit zpět, když nejde, tak rychle do špitálu. Pokud ale nic nebolí, neotéká, tak předkožku vzadu může mít stále. Radil bych takhle, ráno jen zkoukněte a synovi nic neříkejte, ať má kůžičku, jak sám chce. Večer bych mu řekl, ať si ji dá zpět. Pokud by ale měl předkožku vzadu týden po celý den, než jde spát, tak bych ho nechal, ať si ji klidně nechá vzadu i na spaní.
Předkožka vzadu je u mužů zcela běžná, odhaduji jestli třetina českých mužů to tak má. U takhle malého kluka to nevadí, u kluka v pubertě to dráždí, dělá erekce. Takže jestli se mu stahuje sama, tak v pubertě s tím stejně nic nenaděláte. A je lepší, ať si zvykne v době, kdy to zas tak nevnímá. Jen kdyby se opaloval bez plavek, tak pak je nutné namazat žalud i předkožku krémem, ale mazat se má celé tělo.
Triatlone

v tomto s tebou souhlasím, ale na jiném vlákně jsi napsal úplné nesmysly a ještě ke všemu jsi tam napadl mou osobu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Reklama