Může se přespávat v nebytovém prostoru?

Anonymní
8.7.21 22:01

Může se přespávat v nebytovém prostoru?

Vlastníme malý nebytový prostor přízemí cinzaku v širším centru Prahy. Už roky si ho pronajímá jedná holčina, má tam maličký obchod. Je mimopražská, takže je už od počátku domluvená, že tam občas přespí. Nikdy to n byl problém. Až teď se vyměnilo vedení svj a začali prudit. Když byl Covid, posílali na ni kontroly. Pritom jen vydávala zboží z e-shopu „z okýnka“. Mají právo ji nějak bránit tam občas přespat? Na emaily předsedy jsem odpověděla, že nebudu paní omezovat, když si potřebuje udělat inventuru a že si prostor pronajímá 24 hodin denně a ne jen po otevírací dobu… Anonym - majetkové poměry.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
570
8.7.21 22:07

No a jak by se dozvěděli že tam přespává? Když ji tam někdo bude ťukat tak prostě neotevře ne? Má to pronajaté, platí za to, může tam být 24 hodin denně a myslím že nikdo nemusí vědět jestli si v noci vychystává zboží, dělá inventuru nebo cokoli jiného…teda aspoň z logiky věci mi to tak přijde. Ale dej blbci funkci a tak to dopadá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 22:39
@Le_lenaz píše:
No a jak by se dozvěděli že tam přespává? Když ji tam někdo bude ťukat tak prostě neotevře ne? Má to pronajaté, platí za to, může tam být 24 hodin denně a myslím že nikdo nemusí vědět jestli si v noci vychystává zboží, dělá inventuru nebo cokoli jiného…teda aspoň z logiky věci mi to tak přijde. Ale dej blbci funkci a tak to dopadá…

Zřejmě vidí, že svítí. Jsou tam takové staré rolety, které jdou zatáhnout pořádně jen zvenku.

Taky si myslím, že jim není nic do toho,.co tam dělá. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
570
8.7.21 22:40
@Anonymní píše:
Zřejmě vidí, že svítí. Jsou tam takové staré rolety, které jdou zatáhnout pořádně jen zvenku.Taky si myslím, že jim není nic do toho,.co tam dělá. :think:

Aha, no to je hrozné. Aby se člověk kvůli pár “nadšencům” choval pomalu jako zloděj u něčeho co si platí a kde má zboží. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
8.7.21 22:45

Známý spravuje nebytové prostory jisté firmy, která pronajímá kanceláře nebo malé provozovny, třeba švadlena tam je. Pravidelně přespávat tam nikdo nesmí, ale občasná inventura(jednou měsíčně) nebo dodělání práce do pozdních večerních hodin nevadí.
Známý má v popisu práce i hlídat a kontrolovat to, aby tam nikdo nepřespával. Při podezření na časté přespání hlásit nadřízenému.

Pokud se tam paní zdržuje přes noc ne výjimečně, nemá tam co dělat, bez ohledu na to, že platí celý nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
8.7.21 22:48

A docela mě překvapuje, kolik lidí to obhajuje :nevim: Pokud má paní v úvodním příspěvku problém, ať si udělá provozovnu doma. Ale nebytový prostor je nebytový prostor a má svá specifika, jeho používání pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 22:49
@Le_lenaz píše:
Aha, no to je hrozné. Aby se člověk kvůli pár “nadšencům” choval pomalu jako zloděj u něčeho co si platí a kde má zboží. :roll:

Je to tam fakt malinký. Když tam spí, musí si podle mě rozložit lehátko mezi regály. Takže to praktikuje asi jenom, když má v Praze nějakou akci s kamarádama. Což nebude tak často. Když jsem se předsedy svj ptala, jestli někoho ruší, tak se vykroucal, že přímo ne, ale že je to nebytový prostor, že lidi třeba ruší, že když se večer vrací, vytáhne tu roletu,.když jde dovnitř…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 22:51
@Pears206 píše:
Známý spravuje nebytové prostory jisté firmy, která pronajímá kanceláře nebo malé provozovny, třeba švadlena tam je. Pravidelně přespávat tam nikdo nesmí, ale občasná inventura(jednou měsíčně) nebo dodělání práce do pozdních večerních hodin nevadí.
Známý má v popisu práce i hlídat a kontrolovat to, aby tam nikdo nepřespával. Při podezření na časté přespání hlásit nadřízenému.Pokud se tam paní zdržuje přes noc ne výjimečně, nemá tam co dělat, bez ohledu na to, že platí celý nájem.

Tak to nahlásili majiteli a majitel říká, že mu občasná noční inventura nevadí. Co dál?

• Citovat
  • Nahlásit
12782
8.7.21 22:55
@Anonymní píše:
Je to tam fakt malinký. Když tam spí, musí si podle mě rozložit lehátko mezi regály. Takže to praktikuje asi jenom, když má v Praze nějakou akci s kamarádama. Což nebude tak často. Když jsem se předsedy svj ptala, jestli někoho ruší, tak se vykroucal, že přímo ne, ale že je to nebytový prostor, že lidi třeba ruší, že když se večer vrací, vytáhne tu roletu,.když jde dovnitř…

Jestli to chapu spravne, tak nebyt prostor „neni urcen k trvalemu bydleni“. Takze pokud tam nebydli trvale, coz nebydli, muze si tam prespat jak chce. Ale nejsem pravnik.
(Napr nonstop bary, zastavarny, pujcovny aut, veterinari…taky tam jsou pres noc a nikdo nehodnoti, jak casto smi pracovat)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 23:01
@Lucie_Sx píše:
Jestli to chapu spravne, tak nebyt prostor „neni urcen k trvalemu bydleni“. Takze pokud tam nebydli trvale, coz nebydli, muze si tam prespat jak chce. Ale nejsem pravnik.
(Napr nonstop bary, zastavarny, pujcovny aut, veterinari…taky tam jsou pres noc a nikdo nehodnoti, jak casto smi pracovat)

To si taky myslím. Veterinár má být taky ordinaci, kde má ordinační hodiny, ale může tam dorazit i na pohotovost.

Kdyby se tam nastěhovala na furt, bylo by to jiné. Ale ona má byt za Prahou, kde normálně bydlí.

• Citovat
  • Nahlásit
1222
8.7.21 23:15
@Anonymní píše:
Tak to nahlásili majiteli a majitel říká, že mu občasná noční inventura nevadí. Co dál?

A dál nic. Tak ať si majitel srovná nějakého toho správce nebo kdo ji tam peskuje. Jestli neporušuje noční klid nějakým halekáním po chodbách s kamarády, ale ve své provozovně si rozsvítí, tak to je přece setsakra rozdíl a i případně přivolaná policie na tom žádné rušení klidu neshledá. Tak ať správce neprudí a hledí si svýho, ne? Nebytová jednotka je to z hlediska toho, že asi nesplňuje požadavky na byt - světlo, vytápění, dostatečné vybavení vodou apod. Že tam párkrát do roka bude do noci dělat faktury, umývat regály nebo spát nikoho nemá jak pohoršovat. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9937
8.7.21 23:42

Klasická ukázka toho co mi v USA nechybí.

Jinak souhlas s @prejeta_zaba - je jim po tom kulový, jestli tam spí nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 00:14
@prejeta_zaba píše:
A dál nic. Tak ať si majitel srovná nějakého toho správce nebo kdo ji tam peskuje. Jestli neporušuje noční klid nějakým halekáním po chodbách s kamarády, ale ve své provozovně si rozsvítí, tak to je přece setsakra rozdíl a i případně přivolaná policie na tom žádné rušení klidu neshledá. Tak ať správce neprudí a hledí si svýho, ne? Nebytová jednotka je to z hlediska toho, že asi nesplňuje požadavky na byt - světlo, vytápění, dostatečné vybavení vodou apod. Že tam párkrát do roka bude do noci dělat faktury, umývat regály nebo spát nikoho nemá jak pohoršovat. 8o

Majitelé jsme my, přesněji manžel, ale já to vyřizuji. Nám to nevadí, vadí to pry některým majitelům bytů, tedy členům SVJ. Správce tam není.

To jsem jim taky říkala: ať zavolají měšťáky,.když ruší noční klid. A oni, že ho neruší, ale že vadí, že si vytáhne tu roletu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 00:15
@Le_lenaz píše:

Oni na ni neťukají. Stěžují si nám jako majitelům…

• Citovat
  • Nahlásit
2623
9.7.21 00:21

To je masakr. Já třeba občas jedu dálku a spím v autě (to se teda v některých zemích taky nesmí). Spala jsem i v garáži, v zahradní chatce… A co kdyby tam spala přes den? Nejsem zastánce, jak Pražáci s oblibou vytvoří byt z každého sklepa, chodbičky..ale co je kurňa po tom, co si někdo dělá v pronajatém objektu? Vadí jim, že vytahuje roletu :zed: to snad ani není možný toto :lol: :lol: :lol: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat