Může se sushi v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jana32
Kelišová 5579 příspěvků 2 inzeráty 26.07.10 20:51
Může se sushi v těhotenství?

Chtěla bych během 2 m. někdy zajít do restaurace a ochutnat sushi.Myslíte,že by mi to mohlo ublížit?Nemyslím často,ale jednou a ochutnat různé druhy …

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

pandora
Echt Kelišová 9879 příspěvků 26.07.10 20:59

Je to syrová ryba to víš pokud to není tepelně upravené tak hrozí asi nějaké komplikace ale já měla v 8 měsíci tataráka měla jsem na něj mučivou chut. Ale dělal ho manžel doma a z pravé argentinské svíčkové která byla čerstvá. Do hospody bych nešla. To sushi by snad nemělo vadit.

adlif57
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 26.07.10 21:16

sushi nemusí být vždy syrová ryba. Existuje i zeleninové. Problém bych možná viděl v sojovce, ta je hodně slaná. Doporučuji nějaké running sushi tam si vybereš co uznáš za vhodné.

elda1
Kecalka 397 příspěvků 26.07.10 21:18

No já bych tady neriskovala,nikdy nevíš,radši bych s tím počkala až tto budeš mít za sebou.Myslím,že to za to nestojí,přeci jenom tím můžeš ohrozit mimčo.

Teladradora
Závislačka 4491 příspěvků 26.07.10 21:23

Ahoj holky,
já sushi miluju, opravdu, po teka maki se můžu utlouct a normálně na něj chodím moc často a ráda, kdykoli, třeba i jen na svačinku, když mám dobré sushi blízko, ale cíleně bych si ho v těhu radši nedala. Než jsem zjistila, že jsem těhulka(teď jsem ve 28t.t.), tak jsem sushi 2× měla (do 8.t.t)a moc dobrý pocit jsem z toho teda neměla. Bylo to v dobré restauraci, ale je to syrová ryba a záruku, že je to opravdu o.k. tam bohužel nemáš. Můžeš si samozřejmě také dát vegetariánské sushi (s chřestem, nebo jinou zeleninou), ale jestli chceš vyzkoušet pravé sushi, tak to ti ta zelenina moc nepomůže. Spíš se Ti nic nestane, pokud víš, kam zajít, ale trošku rizikové to být může :think: . Já MILUJUUU tatarák, uf, to je pro mě teď nejhorší…přiznám se, že jsem si během těhu dala 3× topinku (ochutnávala jsem od kamarádek), sice v dobré restauraci, kde to znám, ale taky je to rizikové…nejenom maso, ale i syrové vajíčko… :zed: …no snad to bude o.k. a nic jsem tím pupíčkovi nepřivodila…ale zvaž to. Spíš z toho nic nebude, ale je otázka, jestli to zkoušet zrovna teď…možná si radši počkej a po těhu si dáš pořáááádné a pravé sushi :-P . Moje výborná kamarádka se ale sushi ládovala hojně celé těhotenství a malej je zdravej a krásnej :huban: . Je to na Tobě a Tvém uvážení. Měj se hezky, krásné těhulkování :pankac: !Helča

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 26.07.10 21:28

Ahoj,

pokud jde o to, jestli od té ryby nemůžeš chytit nějakou nemoc (jako třeba ze syrových vajec), tak prý ne. Prý není žádná nemoc přenosná z ryby na člověka.
Ale asi bych se bála toho, jestli to maso nebude staré nebo jestli to třeba nepřipravují společně se syrovým masem a pod. Takže jestli to není nějaká speciální příležitost, která se za rok nebude opakovat, tak bych to pro klid duše asi odložila.

Teladradora
Závislačka 4491 příspěvků 26.07.10 21:29

No, pokud bych už na sushi šla, tak na running sushi ne :roll: , nevíš, jak dlouho to tam už běhá, jestli na to někdo nešahal, neprskal…to bych si už radši v dobré restauraci vybrala a objednala čerstvé, přímo ujdělané jen pro mě. Tak uvidíš :-P , ahoj, H.

jana32
Kelišová 5579 příspěvků 2 inzeráty 26.07.10 21:47

díky za názory,zatím to odložím
jo a tatarák,tak nad tím taky slintám dlouho,ale to mám smolíka,toho se bojím asi víc

Teladradora
Závislačka 4491 příspěvků 26.07.10 21:52

Máš recht, jestli to zvládneš, tak radši odlož i tataráček, i sushi…vždyť je i spooooousta jiných mňamek :huban: . Dobrou noc všem ( a při dalších příležitostech taky dobrou chuť a sushi zdar :potlesk: )H.

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 26.07.10 22:05

Ahoj, v prvnim tehotenstvi jsem se taky vsemozne branila ruznym pochutinam, ktere by se nemely (i kdyz sushi jsem mela v Bangkoku, asi ve 4tt, kdy jsem to jeste nevedela :lol: )

No a ted ve druhem tehotenstvi jsem na sushi byla asi 3×, proste jsem na nej mela chut, tak jsem si dala, vybrala jsem si „lepsi“ restauraci, ne stanek na rohu :wink:

Zalezi na tobe, jestli mas fakt chut,…

genca
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 26.07.10 22:14

syrove maso se v tehotenstvi nesmi, ale muzes si dat vegetarianske :wink:

acko
Závislačka 4563 příspěvků 26.07.10 22:21

sushi milujem, jedavame ho casto, detto jemne prepecene stavnate steaky :-) ale v tehu by som ho nejedla. je to surove maso, aj ked by si ho jedla v najfajnovejsej restike, ktora ma cerstve masko dovezene z najlepsich zdrojov, aj tak tam mozu byt bakterie, ktore mozu poskodit plod, alebo dieta a vyvolat potrat.

samozrejme, ze je to o stasti, kludne niekto moze papat sushi pocas tehu aj kazdy druhy den a nic sa nestane, a v pohode donosi zdrave babo. a na druhej strane, staci ak si zena da nakazene surove masko len raz a tragedia je hotova. poznate to… nahoda moze byt blbec… takze podla mojho nazoru niektorym veciam, kam patri o.i. aj surove maso, by sa jednoducho tehotna zena mala vyhnut, nech uz ma nan akukolvek obrovsku chut, inak to povazujem za velmi velku nezodpovednost voci zdraviu samej seba a svojho dietata… su iste veci, ktore by si zodpovedna matka mala vediet odopriet :wink:

Příspěvek upraven 26.07.10 v 22:24

janine24
Generální žvanilka 23506 příspěvků 26.07.10 22:22

Vegetariánské by ti fakt nestačilo?

jana32
Kelišová 5579 příspěvků 2 inzeráty 26.07.10 22:43

Jani fakt nestačilo :mrgreen: To si raději počkám.Už jsem to jednou ochutnala a se zeleninou to je pro mě masožrouta slabota :oops: Ne že by to bylo špatný,ale jako s rybou nebo krevetou je to lepší :palec:

janine24
Generální žvanilka 23506 příspěvků 26.07.10 22:44

Aha, tak já mám vegetariánský radši než masový, po okurce nebo avokádu bych se utloukla :oops:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama