Může se změnit povaha dítěte?

196
13.11.08 14:53

Může se změnit povaha dítěte?

Ahoj,

naše tříletá dcerka se za poslední dva tři měsíce strašně změnila. Bývala společenská, milovala děti, cvičení, plavání a společný hry a naopak doma si vůbec nevyhrála. Teď si vydrží hrát třeba dvě hodiny doma a nikam nechce chodit, s dětma si nechce hrát, všude se stydí, na cvičení brečí, prostě úplně jiný dítě. Čekám druhý a navíc pomalu zkoušíme (zatím s problémy) školku (nemoci a pláč), ale nepřipadá mi, že by to mohlo být všechno tím. Pozorovali jste kolem tříl let věku dítěte, že by se takto „vykolejily“ a pak se zase vrátily, případně (nedej bože! ) nevrátily do starých kolejí ?

díky za reakce

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1652
13.11.08 15:11

Nejsem odborník, ale tipuju to na reakci na školku…nabízí se to podle toho co píšeš…asi potřebuje víc času, klid…přece jen je školka docela zápřah, velká změna, musí se s tím srovnat…chce to asi trpělivost

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
13.11.08 16:41

jestli to zacalo az po nastupu do skolky, tak hledej pricinu v tom, urcite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
13.11.08 17:22

školka plus těhotenství taky 100%, děti těhu vycítí a poslední měsíc před porodem byl syn na mě nasátý furt jak klíště. a školka je obrovská změna zvlášť pro citlivější dítě. prostě vydržet!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
13.11.08 18:57

Holky mají nejspíš pravdu.

Ale nemusí to tak být - moje mladší dcera, nebojácná dračice a živel, měla takové kritické mamánkovské období krátce před 3. rokem, loni touhle dobou - do školky nechodila (nastoupila až letos v 3,5r bez problémů), já jsem 2× týdně chodila do práce, ale už déle než rok, a najednou se na mně strašně pověsila a propadala hysterii, jen co jsem se hnula z domova. Asi za měsíc to přešlo. Takže to může být i takové období, zostřeno školkou.

Ke školce , těhotenství a „období“ bych jako možný další důvod do případné kombinace přidala ještě roční období - některé děti (moje starší) jsou na to citlivé - na podzim depresivní, plačtivé, po Novém roce se to strhne a na jaře obrátí o 180 stupňů. Nevšimla sis toho už loni?

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
13.11.08 19:51

Podzim působí spíš na mě, takže o to víc to možná vnímám :-) Všichni v okolí mě taky tvrdí, že to je školkou, ale já vám nevím. Tak nějak se mi to nezdá. Uvědomuju, že to trvá trochu dýl než šla poprvé do školky, ale fakt je, že o školce už dlouho mluvíme doma. No, zatím se snažím vydržet. Dál chodíme na plavání i cvičení a čekám až se vrátí do normálu. Zatím se mě drží jak klíště a nepromluví slova :-(
Holky, díky, trochu jste mě uklidnili. Snad to přejde. Někdy mám pocit, že jsem měla úžasný dítě (vážně!) a někam se mi vytratilo :-) No, hlavně, že je zdravá, že? :-)

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
13.11.08 23:39

ahoj, já si myslím, že se může i trošku změnit. víc vnímá a možná i školka ji přinesla do hlavičky víc myšlenek o sobě a tobě a tak.

chodíme už přes rok do sokolíčku, a teď jsme přibrali miniškolku na jedno dopoledne kde je malej sám. a chodíme do montessorri, kde si hrajeme edno dopoledne spolu.

vždycky byl stresovej a hodně citlivej na cizí lidí. protože už od těhu studuju, tk občas, teda vlastně pravidelně od porodu jeden den, trávil na hlídání většinou u mojí mamky. takže zvyklej, i na cizí prostředí, a teĎ se změnil.

lépe řečeno sklidnil, nejvíc si toho všimly lektorky v sokolíčku, kam chodíme už rok. začal cvičit, spolupracovat a komunikovat, a doma taky. vydrží si hrát i sám. navíc se nyní sám che dívat na dvd, na pohádky (bořek stavitel). možná i to ho nutí víc přemýšlet.
a čas od času je velký problém odejít z miniškolky, ale jak přijme myšlenku, že se vrátím. v poho. teda 3/4hodky přemlouvání.

jediný negativní je, že jsme na noc po půl roce vrátili plíny, ale zase za to, že je přes den klidnější…

takže můj názor je, že se může i změnit. koukni do přírody v ČR taky nejsou žádný litosferický desky,který by se hýbaly a máme tu zemětřesení. což já konkrétně vnímala a hodně :roll: :roll: takový migrény, jsem v životě neměla.

však uvidíš, já myslím, že se může dítě i změnit… pevný nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.11.08 10:22

Ahoj, ja se priklanim ke skolce! Maly nam v zari zacal chodit do skolky a od te doby chce (krome vyletu letadlem-pomerne casto cestujeme) byt mnohem casteji doma a hrat si, coz pred tim neexistovalo. Driv jsme se doma nesmeli temer zdrzovat. Ja si osobne myslim, ze je to proste obdobi, ktere za mensi pomoci nas rodicu prejde. A ani nemluvim o tvem tehotenstvi, i kdyz nemluvi, neznamena to, ze to vse dostatecne nevnima…vydrz, to se vse ustali. Emma

• Nahlásit
  • Citovat
17519
14.11.08 13:22

Mně se dcera změnila trošku dřív-nastupovala do školky od 2,5 a z dítěte, kterému jsem naprosto nechyběla, které mi zamávalo, když si ho někdo odvážela, které se dožadovalo spaní u babiček, se stal mamánek, který mi visel na noze. Nechtěla jít sama s babičkou ani na písek. Časem se to srovnalo, ale je fakt, že já jsem moc nepolevila a neustoupila a i s brekem jí k babičce šoupla, někdy jsem ani neměla moc na vybranou, jen ty babičky to těžko snášely a braly to osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama