Může si dvou a pul leté dítě vytlačit hemoroidy?

28
16.7.21 21:55

Muze si dvou a pul lety dite vytlacit hemeroidy?

Chtěla bych se zeptat malá měla jednou tvrdší kakani a od te doby nechtěla kakat. Zadržovala to. Sestra od doktora nam doporučila lactoluosu. Snad jsem to napsala správně. Už kaka častěji, ale při mazání u konečníku mi přijde že na jedny straně to ma tvrdší. Máte s tím zkušenosti prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
438
16.7.21 22:06

To musí zjistit jen chirurg. Jen odhaduju jestli to není aneurysma (rozšířené cevy) nebo nějaký tvarovy tuk, hemeroidy by byli u takhle malého dítěte vzacne. Musíš prostě na chirurgii :nevim: může tam mít i nějakou skulinku a v tom se jí shromazduje- tvrdne stolice. Je hodně možností co to může být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5360
16.7.21 22:20

Raději Forlax než projímadlo (Laktulóza). Ano, i děti mohou mít hemoroidy, byť to, co je popsáno, mi na hemoroid nepřijde. Jak říkají chirurgové, pacienti se dělí na 2 skupiny, na ty, kteří hemoroidy mají, a na ty, kteří o tom ještě nevědí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
16.7.21 22:31

Můj syn, 3,5 roku, má stejné problémy, zadržuje, bojí se kakat. Byli jsme teď na dětské proktologii, doktorka ho vysetrila a mj. zkoumala zda nemá „strážný hrbolek“, protože po poslední velké a tvrdé stolici krvacel z konečníku - měl anální fisuru. Pri jejím zhojeni se pak může vytvořit tento hrbolek, tak jestli to nemůže být třeba ono…

Každopádně doporučuji tu proktologii, doktor ji vyšetří, zda tam nemá ještě nějaký vrozený problém, kvůli kterému nastávají ty potíže, nebo je to spíše psychické… Náš trpí na zácpy od miminka, už jsme to jednou překonali doma sami, ale pak po té jedné epizodě s hodně tvrdou stolici se sprajcnul a zadržuje a zadržuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 03:12

Ano, a taky můžou vytlačit pořádnou sračku když jim dáte pořádně najíst.

• Citovat
  • Nahlásit
28
17.7.21 10:38

Prispevek

My sme s kakanim problem nemeli. Akorat jednou ji to bolelo. A od te doby jako kdyz utne. Zadrzuje da si ruku na zadecek. Ale to i malo pila. Ted konecne zacla i vic pit. Konecne. Nekrvacela zatim ani jednou. A uz i casteji kaka konečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
17.7.21 10:59
@Kalbe píše:
To musí zjistit jen chirurg. Jen odhaduju jestli to není aneurysma (rozšířené cevy) nebo nějaký tvarovy tuk, hemeroidy by byli u takhle malého dítěte vzacne. Musíš prostě na chirurgii :nevim: může tam mít i nějakou skulinku a v tom se jí shromazduje- tvrdne stolice. Je hodně možností co to může být.

Kamaradcina dcerka- necele 2 roky- si hemeroidy vytlacila. Ale to fakt mela dlouhodobe velke problemy se stolici a tlacenim. Nestane se to jen tak🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat