Může si odvyknout na školku?

Anonymní
3.12.20 06:29

Může si odvyknout na školku?

Ahoj, mám dítě prvním rokem ve školce. Školka byla 2 týdny z preventivních důvodů zavřená a další 2 týdny je dítě pořád nachlazené, takže nedávám.
Když to dobře dopadne, půjde v pondělí na 14 dnů a pak 14 budou Vánoční prázdniny.
Mám strach, jestli najede zpátky bez problémů. Může ztratit už v tomto věku oblíbené kamarády? Mrzí mě, že zítra mají mít třeba Mikuláše a prijde o to + o spoustu předvánočních aktivit. Jsem z toho trochu špatná, aby se něco pak nezlomilo a dítě tam třeba najednou přestalo chtít chodit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
534
3.12.20 06:38

Ano, může. U nás toto aktuálně řešíme. 3 týdny doma kvůli nemoci, pak 2 týdny školka zavřená kvůli Covidu a teď veeeliiký boj. A to před tím dokonce byla smutná, když musela zůstat doma, těšila se na kamarády. Ale co člověk nadělá…V září šla po 9 měsících a bylo to asi stejné jako teď po 5 týdnech. Kdykoliv vypadla z režimu, nebylo to dobré. Na tohle je teď fakt blbá doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 06:45

Moje dítě si spíš nemá čas zvyknout na školku. V září chodilo 14 dní. Pak 14 dní nemoc. Pak 14 dní školka a od té doby doma. Nyní covid pozitivní. Když to dobře vyjde, půjde ještě jeden týden do školky. Je předškolák a absenci má nejvyšší ve školce celou dobu. Do skolky nechce! Podle mě nebude chtít do školy už vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
24612
3.12.20 07:10

Ten příchod do školky může být stejný jako na začátku. O kamarády se neboj, tyto děti je ještě stále mění, trvalejší přátelství vznikají pak až ke konci školky a ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
3.12.20 07:35

Pokud se jedná o tříleté dítě, tak tam se Ti kamarádi mění a nějaká vyloženě trvalá přátelství se neutváří. Ale je fakt, že dítě, které prostě nechodí, tak na něj ostatní zapomínají a chvilku může rvat, než ho zase vezmou „do party“.

Co se týče „odvyknutí“, tak ano. I dospělí ztrácí pracovní návyky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32804
3.12.20 07:49

Dcera nechodila do školky vloni od ledna až do konce školního roku a letos od půlky října do 1.12. Je předškolák. Letos šla do nové třídy, s ní šlo i pár dětí z bývalé třídy a kamarádka z jiné školky, kterou zná dcera od malička. Nic takového se nekonalo, do školky se těšila, s kamarádkami vítala. Žádné aktivity u nás letos nejsou, o nic nepřišla a nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19298
3.12.20 07:50

U triletaku z kolektivu nevypadne, navic bude chybet rada deti. Dite si odvykne, ale zase si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1258
3.12.20 08:08

Syn byl přes měsíc doma- školka zavřená z preventivních důvodu a bohužel si odvykl… první týden ve školce plakal. Teď už je zase v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
3.12.20 08:17

Tříletá dcera začala chodit v září. Zvykala si, ráno trochu poplakávala, pak dobrý. Od půlky října, když zavřeli školy, byla společně se starší dcerou doma a šla až teď v pondělí. Měla jsem strach, že to bude zase znovu s brekem, ale ona byla úplně v pohodě. Takže může to být i naopak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51598
3.12.20 10:57

Tezko predvidat. Kazdy si muze odvyknout, kdyz je vypadek pravidelneho rezimu (dite i dospely). Tady to ovlivni povaha a celkove rod. zazemi, podminky, citlivost konkretni osoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
3.12.20 10:58

Také to máme za sebou :( měl skoro 4, ve školce nebyl měsíc a pak mi každé ráno skoro 3 měsíce plakal :roll: předtím úplně v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10357
3.12.20 11:07

My měly s dcerou úplně opačné odvyknutí :mrgreen:
Začala chodit ve 3,5 letech, nelíbilo se jí tam, brečela, po 14 dnech onemocněla. Byla měsíc doma a já se děsila návratu do školky a ona po nemoci začala naprosto bez problémů a bez breku a už to tak zůstalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat