Může si učitelka dovolit zavřít dítě do koupelny?

7585
12.7.13 19:50

Může si to učitelka dovolit?

Může si učitelka dovolit poslat dítě za dveře do koupelny, když brečí? Dnes mi tohle řekla dcerka, jelikož ted na 3týdny chodí do náhradní prázd. školky. Těžko si zvyká na změny a tak ikdyž se do školky těší, po mém odchodu brečí asi 10minut. No a dnes se mi svěřila, že učitelka ji i ještě jednu holčičku zavřela do koupelny, když brečeli, aby se uklidnily. Tak se ptám, zda to tak může být…Doma ji třeba pošlu do pokoje, ale je to jiné než ve školce v koupelně nebo umývárně…
Zřejmě se na to v pondělí pozeptám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1039
12.7.13 19:54

Řekla bych že nemůže, něco jiného je, kdyby zlobila nebo měla nějaký hyterický pláč, tak bych to ještě pochopila. Ale pokud si těžko zvyká a je třeba stydlivější, učitelka by měla být spíš oporou. Asi bych se ve školce poptala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5411
12.7.13 19:54

:evil: :cert: bych tam teda vlítla, tohle se mi vůbec nelíbí :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3608
12.7.13 19:58

@pannda tak určitě bych to řešila dcera nikdy nebrečí když jde do školky ale mockrát jsem viděla že když děti brečí tak je tam učitelky i pochovají. Jednou jsem tam přišla po obědě a děti co šli spát už leželi a ona ještě s nějakým klukem zlobila tak jí učitelka posadila k sobě dopředu a chlapečka do půlky místnosti aby nemohli blbnout ale nikoho z nich za to zlobení nestrčila do umývárky myslím že to ani nemůže :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
12.7.13 19:59
@pannda píše:
Může si učitelka dovolit poslat dítě za dveře do koupelny, když brečí? Dnes mi tohle řekla dcerka, jelikož ted na 3týdny chodí do náhradní prázd. školky. Těžko si zvyká na změny a tak ikdyž se do školky těší, po mém odchodu brečí asi 10minut. No a dnes se mi svěřila, že učitelka ji i ještě jednu holčičku zavřela do koupelny, když brečeli, aby se uklidnily. Tak se ptám, zda to tak může být…Doma ji třeba pošlu do pokoje, ale je to jiné než ve školce v koupelně nebo umývárně…

Tak rozhodně bych tam nevlítla, jak píše někdo dole, ale zeptala bych se na to v každém případě naprosto v klidu, že se mi dcerka svěřila a jaký byl důvod toho, že musela být za dveřmi a uvidíš, co na to učitelka. Pokud by ti řekla, že opravdu byla za dveřmi kvůli pláči po tvém odchodu, pak bych jí řekla, že ji prosím, aby tohle nedělala, že si to nepřeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58616
12.7.13 20:00

@pannda no nwm, u nás se spíš snažila učitelka utěšit, tohle je dost divoké… Asi bych na ni naběhla :cert: Zažila jsem, že dítko třeba muselo stát u učitelek (při pobytu venku), ale toto 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
12.7.13 20:01

Já bych se učitelky zeptala, zda má pocit, žeto zabírá.
Ale třeba tam má citlivků víc a nechali by se strhnout plačícím dítětem, tak je uklidí z dosahu, aby jí tam neřvalo třeba deset děcek. Umývárka není nijak děsivé místo, neřeknu kdyby je zavírala do kumbálu, ale asi nemá moc jiných prostor, kam je strčit, aby se uklidnili.
Neviděla bych to tak tragicky, nikam bych nevlítávala, tak nějak si promluvila s ní, s dcerou, jestli by nešlo třeba pokusit se zaměřit na plačtivé děti a po odchodu rodičů se jim víc věnovat, odvádět pozornost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
12.7.13 20:01

Dovolit nedovolit…no…neznáš přesnou situaci, jak to bylo…ale myslím, že by to dělat neměla…pokud brečela z důvodu stýskání, tak jí vyloučení od dětí nepomůže…Já mám teď ve třídě holčičku, co absolutně nezvládá emoce, kope, bouchá do dětí…rozběhne se proti hloučku dětí a strčí do nich až jich několik upadne…děti brečí a ona se směje…nic nepomáhá, nabídka činností, zabavit, nic…pokud je sama, je ok…takže pokud je agresivní nebo úmyslně ničí hračky, pošlu jí sednout samotnou ke stolu…dostane kreslení, puzzle, knihu..a pod…se slovy: „T***, ubližuješ dětem, nemůžu tě k nim pustit“
Tohle je ale jiná věc…asi bych se v pondělí v klidu zeptala: Paní učitelko, dcera mi říkala, že v pátek hodně plakala a tak musela být v umývárce…můžu znát důvod, proč je plačící dítě místo uklidnění zavřeno v umývárce…???
A to jsem fakt zvědavá na odpověď…

• Nahlásit
  • Citovat
35461
12.7.13 20:06

To nevím, jestli to může udělat. U nás ve školce zlobivce posílají do vedlejší místnosti. Co se týká pláče po odchodu rodiče, to moje dcera taky ze začátku dělala a naopak ji učitelka vždycky pochovala, aby se uklidnila. Zeptej se přímo učitelky, co to mělo znamenat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
12.7.13 20:09
@martina.se píše:
@pannda no nwm, u nás se spíš snažila učitelka utěšit, tohle je dost divoké… Asi bych na ni naběhla :cert: Zažila jsem, že dítko třeba muselo stát u učitelek (při pobytu venku), ale toto 8o

Stání u učitelky se opravdu dá použít…a není to žádné týrání, jak by se mohlo zdát…doporučují to i v kurzu Respektovat a být respektován a to jako metodu „Omezení osobní svobody dítěte“ a to hlavně u agresivity dětí…pokud učitelka vidí agresivní dítě, co ostatním stále ubližuje, boří hry a pod. a i přes nabídku jiných činností, odvedení pozornosti a pod. se tohle opakuje, vezme dítě za ruku a řekne mu: „Ubližuješ dětem, boříš jim stavby, nemůžeš mezi děti…budeš u mě stát a až si budeš myslet, že to mezi dětmi zvládneš, můžeš se k nim vrátit..“ Je možné, že to bude muset uč. opakovat vícekrát, ale časem se TOTO agresivní dítě naučí, že je pro něj výhodnější jiné chování…je to jako v dospělosti…něco provedeš a taky ti omezí osobní svobodu (vězení)…děti to učí respektovat druhé a uvědomovat si, že jejich chování (agresivní) není přijatelné pro společnost…

• Nahlásit
  • Citovat
7585
12.7.13 20:12

@carola No takto to udělám…někdy pobrekává ale dokáži si představit i hrůzostrašný pláč u ní, ale myslím si, že tohle není řešení hlavně kvůli tomu, že příště to může být trauma pro dítě jít do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
12.7.13 20:13
@Jitka1976 píše:
Dovolit nedovolit…no…neznáš přesnou situaci, jak to bylo…ale myslím, že by to dělat neměla…pokud brečela z důvodu stýskání, tak jí vyloučení od dětí nepomůže…Já mám teď ve třídě holčičku, co absolutně nezvládá emoce, kope, bouchá do dětí…rozběhne se proti hloučku dětí a strčí do nich až jich několik upadne…děti brečí a ona se směje…nic nepomáhá, nabídka činností, zabavit, nic…pokud je sama, je ok…takže pokud je agresivní nebo úmyslně ničí hračky, pošlu jí sednout samotnou ke stolu…dostane kreslení, puzzle, knihu..a pod…se slovy: „T***, ubližuješ dětem, nemůžu tě k nim pustit“
Tohle je ale jiná věc…asi bych se v pondělí v klidu zeptala: Paní učitelko, dcera mi říkala, že v pátek hodně plakala a tak musela být v umývárce…můžu znát důvod, proč je plačící dítě místo uklidnění zavřeno v umývárce…???
A to jsem fakt zvědavá na odpověď…
:palec: :palec: :potlesk: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39130
12.7.13 20:14
@pannda píše:

Nemůže a mohlo by jí to krutě vymstít v případě, že by se dítěti bez dozoru něco stalo. Šla bych za učitelkou v klidu a požádali ji, ať mne informuje, pokud s mým dítětem není něco v pořádku, že si to s prckem proberu. Rozhodně bych neútočila, kdo ví, jak to bylo a učitelka by zřejmě vše popřela, kdyby šlo do tuhého. Pokud sama projevíte snahu o spolupráci, měla by vám vyjít vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
12.7.13 20:15
@Jitka1976 píše:
Stání u učitelky se opravdu dá použít…a není to žádné týrání, jak by se mohlo zdát…doporučují to i v kurzu Respektovat a být respektován a to jako metodu „Omezení osobní svobody dítěte“ a to hlavně u agresivity dětí…pokud učitelka vidí agresivní dítě, co ostatním stále ubližuje, boří hry a pod. a i přes nabídku jiných činností, odvedení pozornosti a pod. se tohle opakuje, vezme dítě za ruku a řekne mu: „Ubližuješ dětem, boříš jim stavby, nemůžeš mezi děti…budeš u mě stát a až si budeš myslet, že to mezi dětmi zvládneš, můžeš se k nim vrátit..“ Je možné, že to bude muset uč. opakovat vícekrát, ale časem se TOTO agresivní dítě naučí, že je pro něj výhodnější jiné chování…je to jako v dospělosti…něco provedeš a taky ti omezí osobní svobodu (vězení)…děti to učí respektovat druhé a uvědomovat si, že jejich chování (agresivní) není přijatelné pro společnost…

Jitko, ty musíš být fajn paní učitelka. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5620
12.7.13 20:16

U nás v MŠ děti nezavíráme, sama jako malá jsem z toho měla trauma, když mě paní učitelka zapomněla na záchodě a odešla s dětma ven :D Já posílám děti akorát na hanbu se někam postavit. Ale určitě ne za stýskání..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama