Může si vzít manželka půjčky bez souhlasu manžela?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ronie29
Povídálka 45 příspěvků 04.07.19 13:46
Může si vzít manželka půjčky bez souhlasu manžela?

Ahoj, mám dotaz ohledně toho, zda si může manželka vzít půjčku bez vědomí manžela. Situace se má tak, že jsem se seznámila s mužem, který je rozvedený a údajně mu manželka nasekala dluhy, které on několik let splácel. Nechci být úplně podezíravá, mně se jeví jako férový a upřímný člověk, jen jsem zaslechla názor, že to je nesmysl, že o těch půjčkách musel vědět. Další věc je, zda si můžu někde případně v registru ověřit, zda nemá nějaké exekuce apod. Tipuju že sama ne, ale asi bych mu o tom řekla a pokud má svědomí čisté, myslím, že by neměl nic proti, je jasné, že žena si chce dát pozor. Mě by sice neměl o co obrat, ale prostě bych s někým takovým nechtěla budovat vztah. Na seznamkách musí být člověk opravdu obezřetný, tak snad pochopíte moji obavu.

Příspěvek upraven 04.07.19 v 13:54

Reakce:
Kaci89
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 04.07.19 13:50

Ja si myslim, ze nektere banky daji do 500tis bez souhlasu manzela/ky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 13:52
@Kaci89 píše:
Ja si myslim, ze nektere banky daji do 500tis bez souhlasu manzela/ky

On říkal, že si to brala po stovkách no…

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 25776 příspěvků 04.07.19 13:52

Může, pokud to není nepřimeřené jejich majetkovým poměrům. Takže miliony většinou ne, ale třeba nějaký spotřebitelský úvěr v řádu desetitisíců ano.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 13:52

Já si myslím že do nějaké výše určitě jde. Nyní to řeší můj otec, už je půl roku rozvedený s druhou ženou, a teď nedávno v rámci vyrovnání přišla s tím, že si během manželství vzala 3 půjčky a po otci chce půlku. Otec ani o jedné neměl tušení, měli každý svůj účet a podílely se na chodu domácnosti každý ze svého účtu. Otec dvě dospělé samostatne deti, paní dvě malé ve své péči, jedno dospělé.
Podotýkám že jedna je v hodnotě před 300 tisíc 8o
Prosím anonym nebo smazat, informace jsou o další osobě…

Ou
Echt Kelišová 8090 příspěvků 04.07.19 13:59

Teď už ne, ale šlo to. Takže může splácet z minula - toho se změnou občanského zákoníku člověk nezbaví.

sirikit
Vesmírná mluvilka 30584 příspěvků 04.07.19 14:00

Bohužel je to možné úplně bez problémů. :?
U banky do výše v řádu statisíců a nebankovním společnostem je nějaký manžel/manželka obávám se úplně jedno. :zed: :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 14:02
@Ou píše:
Teď už ne, ale šlo to. Takže může splácet z minula - toho se změnou občanského zákoníku člověk nezbaví.

Můj muž si v lednu 2017 vzal 400 000,– v České a nikdo se mě na nic neptal.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2444 příspěvků 04.07.19 14:05

https://www.exekuceinfo.cz/?…

Tady si muzes sama zjistit, jestli jsou na jeho jmeno vedeny nejaky exekuce. A jinak jo, mohla si jeho manzelka brat pujcky bez jeho vedomi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 14:52

Ted jsme si brali pujcku. 200 tisic a nic sem nepodepisovala.

Lalelale
Závislačka 4945 příspěvků 04.07.19 15:00
@Ou píše:

Ono to už nejde? Dejme tomu mají oddělené účty a manželka si nabere kontokorenty. To může plně bez vědomí manžela ne?

ssyissyi
Nováček 2 příspěvky 04.07.19 16:23

Ano, může. Ale jen do nějaké výše a musí být žádost posuzována tak, aby byla manželka sama schopna úvěr taky splatit. Druhý z manželů pak může podat nesouhlas, bezprostředně poté, co se o existenci úvěru dozví. V takovém případě pak po něm jeho splacení nemůže být vymáháno, i když nemají zúžené SJM.

Venetia
Hvězda diskuse 43837 příspěvků 04.07.19 20:47
@Ronie29 píše:
Ahoj, mám dotaz ohledně toho, zda si může manželka vzít půjčku bez vědomí manžela. Situace se má tak, že jsem se seznámila s mužem, který je rozvedený a údajně mu manželka nasekala dluhy, které on několik let splácel. Nechci být úplně podezíravá, mně se jeví jako férový a upřímný člověk, jen jsem zaslechla názor, že to je nesmysl, že o těch půjčkách musel vědět. Další věc je, zda si můžu někde případně v registru ověřit, zda nemá nějaké exekuce apod. Tipuju že sama ne, ale asi bych mu o tom řekla a pokud má svědomí čisté, myslím, že by neměl nic proti, je jasné, že žena si chce dát pozor. Mě by sice neměl o co obrat, ale prostě bych s někým takovým nechtěla budovat vztah. Na seznamkách musí být člověk opravdu obezřetný, tak snad pochopíte moji obavu.Příspěvek upraven 04.07.19 v 13:54

Muze

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 06:26
@Ou píše:

Ale může. Řešili jsme to v rodině. 2 velké cca do 700 tisíc byly od banky, ty podepsala i manželka. O ostatních nevěděla. Resp. Ani některé banky, ani nebankovní společnosti podpis manželky nezajímal, byly to částky do 100 tisíc. Všechny jen zajímalo, že dotyčný má podíl na nemovitosti a chodí mu výplata. Kdyby si ho prověřovali v registrech, nemohli mu nic půjčit. ( Kromě těch bankovních, ty byly nejstarší). Dotyčný se dostal do dluhové pasti. Z bankovních bylo už splaceno 200 tisíc, i tak toho bylo za 1.5 mega. Všechny půjčky byly podle NOZ.

Váš příspěvek
Reklama