Může silný kašel způsobit krvácení do mozku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
toneva22
Kecalka 209 příspěvků 03.02.19 18:31
Může silný kašel způsobit krvácení do mozku?

V pátek jsem při silném záchvatu kašle pocítila ostrou bolest ve spánku, max 5 vteřin a pak dobry. Dneska (v neděli) mě dost bolí hlava (ráno trochu, postupně vic, ale snesitelně) a kdyz vstanu, mám pocit jak po sklence vína. Mohla mi prasknout žilka v hlavě nebo je to nepravděpodobné? Léčím se ATB doxyhexal a tam jako NU zmiňují revensibilni otok mozku, tak nevím. Nezvracim, vidím normálně. A taky nevím, jestli si ráno mám vzít další ATB nebo ne, doktorka je až odpoledne. Napadla mě @Pudloslava, jestli by třeba neporadila… Třeba je to prostě jen k té nemoci (zánět průdušek), taky se moc nevyspim, ale jsem trochu plašan

Reakce:
pannda
Kelišová 6784 příspěvků 37 inzerátů 03.02.19 18:57

Prosimtě, nečti všechny možné nežádoucí účinky…
Taky mám teď Ospamox, a zjišťují lehké motání hlavy jak po kocovina a lehké šumění v uších, taky zřejmě vedlejší účinky ..uvidím po dobrání

toneva22
Kecalka 209 příspěvků 03.02.19 19:11

@pannda lehká kocovina, tak nějak se cítím. Já nežádoucí účinky nečtu předem nikdy, ale pokud se něco vyvrbí, tak pak jo.

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 03.02.19 20:25

Ne - jsi nemocná, takže tě bolí hlava. A ano, ATB ber podle návodu, jinak si jedině vypěstuješ rezistenntí bakterie.

Kromě toho jsi úzkostná - to je nezávislé na aktuální infekci a lécích. Čím dříve si tohle přiznáš a začneš s tím něco dělat, tím méně tvého života úzkost sežere.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

toneva22
Kecalka 209 příspěvků 03.02.19 21:52

@Ou díky, máš pravdu, úzkostná jsem, co se hlavy týká, přičítám to prožitku, bohužel hned dvojnasobnemu … ostatní věci mě až tak nerozhází. Ale za tip na knihu děkuju, ráda bych s tím něco udělala. Pravda je, že jsem spíš pesimista a rešitel než flegmatik.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34457 příspěvků 05.02.19 05:57

Krvácení do mozku takto nevypadá.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >