Může spustit intoleranci na mléko bezmléčná dieta?

142
5.4.20 10:38

Může spustit intoleranci na mléko bezmléčná dieta?

Hezkou neděli,

při kojení s dcerou jsem držela 4m bezmléčnou dietu, kvůli její alergii na bílkovinu kravského mléka. V březnu jsem přestala kojit a vrátila se ke konzumaci mléka v plné síle. S tím mi ale začaly obtíže typu: silná bolest v podbřišku, žaludku, nevolenosti a křeče. Po stolici silná bolest bolest a křeče. Proto se ptám, může 4m dieta poté u mě způsobit také intoleranci (tělo si odvyklo)? Prosím jaké máte příznaky vy při intoleranci na mléko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.4.20 11:12

Já se celý život potýkám s atopickým ekzémem, před rokem jsem zjistila, že stav zhoršují mléčné výrobky a přestala jsem je jíst. Tím, že jsem měla vždy jen kožní projevy, tak jsem nedávno dojedla jogurt po synovi a ihned nastoupila bolest břicha a křeče, takže podle mě to možné je. Pokud jde jen o nesnášenlivost, tak si tělo podle mě zvykne a když se poté potravina vrátí do stravy, dělá problém..ale nijak lékařsky podložené to nemam, jsou to jen mé domněnky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.20 11:23

Kupodivu může… máte v podstatě několik možností. Buď zkoušet po malych částech a spíš třeba kefir nebo tak a nebo to úplně vysadit. Příznaky jsou podobné pri intoleranci mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
5.4.20 11:33

@Andule96 prosím a kde vás břicho bolelo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13000
5.4.20 12:28

Mohla si nekozumováním laktozy nechat vymřít hlady ty bakterie co umí žrát laktozu a, které si tam předtím měla a nejspíš holt nemáš uchovanou vlastní producki laktázy z dětství.

Jestli to chceš proměnit, zkus místo klasického mlíka a mléčných produktů pít kefir, jestli to pomůže - při dostatečně dlouhé a pravidelné konzumaci by se ti zase mohly usadit v trávicím traktu.

A nebo spolu s mléčnými produkty užívej tabletky laktázy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
5.4.20 13:24

@Ajinac Může, stejně jako při záměrném vynechávání lepku si můžete vytvořit intoleranci. Tělo si prostě odvykne a pak nastávají většinou zažívací problémy. Zkuste po malých dávkách nejdřív kefir, bílé jogurty s živou kulturou nebo kozí produkty nejsou tak agresivní jako obyč. kravské mléko z obchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama