Může staré auto na dálnici a do zahraničí??

166
7.5.21 21:20

Může staré auto na dálnici a do zahraničí??

Zdravím všechny, omlouvám se za můj trapný dotaz, sama se nad tím směju :mrgreen: předem říkám, že (nejsem řidička) ale k věci.. :lol: mám takovou kamarádku která ze mě dělá často velkýho debila :mrgreen: zkrátka moji prarodiče mají asi pětadvacet let staré, malé autíčko, které však pravidelně úplně v pořádku prochází technickou kontrolou, tudíž může s dálniční známkou jak na dálnici, tak i do zahraničí, pokud má auto v pořádku technickou, tak nikde není problém aby auto nemohlo, ne?? kamaradka na mě začala dělat řeči, že to vůbec není pravda a že třeba jejich jedničková oktávka už dávno do zahraničí nemůže.. nevím, jestli mi tím chtěla říct, že tady mají propadlou technickou :mrgreen: a nebo jestli o tom opravdu nic neví, můžete mi říct prosím? nechávám ze sebe dělat jen debila? a nebo i přesto jak má člověk staré auto a v pořádku technickou, tak do zahraničí nemůže se starým autem a má tedy kamaradka pravdu?..pochybuji že jsou na to nějaké jiné speciální kontroly, (mimo STK). Děkuji za Vaše odpovědi :srdce: a doufám, že Vás můj příspěvěk pobavil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3433
7.5.21 21:25

@nickanonym do zahraničí samozřejmě můžeš, ale třeba v Německu nemůžeš vjet do nějakých měst do centra, nesplníš jejich emisní limity…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46413
7.5.21 21:29
@welovefashion píše:
@nickanonym do zahraničí samozřejmě můžeš, ale třeba v Německu nemůžeš vjet do nějakých měst do centra, nesplníš jejich emisní limity…

což chtěj udělat i Praze, ne? nebo uz to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25163
7.5.21 21:31

Pokud to má technickou můžeš všude. Jedničkové oktávky mají emisní třídu 3, tak nesmí do některých měst. Na dálnici smí cokoliv co má přípustnou rychlost větší než 80km/h. A 25 let staré auto není ještě tak strašné. Sama mám auto 22 let a pohoda, důležité je se o něj starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11450
7.5.21 21:36

S jednickovou oktavkou jsme byli v Chorvatsku…

Podivej se na nektere obytnaky, ty jsou stare i 30 let bezne a jezdi.

Příspěvek upraven 07.05.21 v 21:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
7.5.21 21:36

Jasně že můžeš pokud to má technickou. Akorát je daleko větší možnost že zůstaneš někde viset. A za odtah zaplatis majlant. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11450
7.5.21 21:38
@mackA159 píše:
Jasně že můžeš pokud to má technickou. Akorát je daleko větší možnost že zůstaneš někde viset. A za odtah zaplatis majlant. :lol:

Pojistka na odtah je par korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
7.5.21 21:41
@Lucie_Sx píše:
Pojistka na odtah je par korun.

Jo to je mozny, ale osobne neznam nikoho kdo by si to platil. A zda se to vůbec vztahuje třeba prave na starsi auta, u kterych je větší pravděpodobnost poruchy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11450
7.5.21 21:49
@mackA159 píše:
Jo to je mozny, ale osobne neznam nikoho kdo by si to platil. A zda se to vůbec vztahuje třeba prave na starsi auta, u kterych je větší pravděpodobnost poruchy…

Uplne bez problemu.
Vyplati se to. Nikdy nevis ani u novejsiho auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
7.5.21 21:57

My byly v Chorvatsku na dovolené s Fabii 2014 rok, a dojely jsme bez problémů. Byly tam i poláci s favoritem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3546
7.5.21 21:57

Do zahraničí muže, ale bála bych se případně poruchy. My dali auto nějakých 14-15 let do šrotu a známí prakticky s tím samým jezdí klidně do Chorvatska. Oni ho berou jako super auto a my jako vrak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
7.5.21 22:10
@a12 píše:
což chtěj udělat i Praze, ne? nebo uz to je?

pořád o tom jen hloupě kecají :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31338
7.5.21 22:22
@mackA159 píše:
Jasně že můžeš pokud to má technickou. Akorát je daleko větší možnost že zůstaneš někde viset. A za odtah zaplatis majlant. :lol:

Bože to je takovej kec :mrgreen: tomu sám/sama nevěříš. Pominu-li pojistku, což je mimochodem dost běžná věc, tak upřímně řečeno pokud bych měla srovnat kolikrát jsme měli problém s novějším autem a kolikrát se starším, tak bych skoro řekla že vítězí ty novější. Ale samozřejmě taky záleží jak se o to staráš, ta auta co si držíme doma mají 15 - 20 let, nikdy jsme nikde nezůstali viset za posledních řekněme 10 let ani s jedním. Oproti tomu s novějšíma kouskama už pár krát jo a to na mnohem kratších cestách ;)

Jako každý ať si vybere co mu vyhovuje, ale automaticky předpokládat že staré je špatně je fakt komický vzhledem k tomu kolik průšvihů se řeší u nových aut které sotva vyjeli z linky ;) kam se hrabou na auta co běžně nalítají 300 - 500 tis. a nic extra se jim neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
7.5.21 22:41
@mackA159 píše:

Jenže ono je to dost běžnou součástí pojištění u povinnýho ručení, víš? Většina lidí si to platí, ani o tom neví. A to nemluvím o tom, že příčetný člověk má havarijní pojistku.
A abych pravdu řekla, tak auta stáří kolem dvaceti let, jsou prakticky bez poruchový, pokud jim tedy člověk věnuje péči a údržbu. V posledních letech jsme měli každý rok nový auto na operák a to snad nebylo jedno, se kterým bysme neskončili v servisu kvůli poruše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25163
7.5.21 22:59
@mackA159 píše:

Bývá to běžně v povinném ručení jako asistence. A připláceli jsme si, aby nám platila i při poruše nejen při nehodě a je to pár korun za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat