Může starší dítě do školky když jsem na mateřské a mladším?

12.8.21 16:03

Může starší dítě do školky když jsem na mateřské a mladším

Zdravím, chci se zeptat, dceři budou 2 roky a já bych jí chtěla dát do školky na školní rok 2022/2023 čili za rok. Nicméně, pokud se zadaří, tak již v tý době budu na mateřské a mladším dítětem a pobírat PPM. Mohu i tak dát starší dítě do školky? A za jakých podmínek? Na internetu je plno informací, ale nějak z toho nejsem moudrá. :nevim: děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25420
12.8.21 16:05

Může, bez jakéhokoliv omezení. To co děláš ty na to nemá žádný vliv. Budu řešit úplně to samé, taky budu na rodicaku s nejmladším a prostřední půjde k zapisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
12.8.21 16:08

Ano může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55000
12.8.21 16:11

Může. U nás berou běžně od 2,5r. děti do školky.
Přednost mají pouze děti, které zde mají trvalý pobyt. Pak teprve dobírají děti jiných vesnic, když zůstane kapacita. Potkávám hodně maminek, že vedou ráno starší do školky a před sebou mají kočár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.21 16:14

Super a je to nějak omezený? Myslím jestli tam může být jen určitý počet hodin v měsíci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25420
12.8.21 16:17

@Jitka.Poklicova Ne nema to žádné omezení, ať si je tam klidně od otevření do večera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14469
12.8.21 16:19

@Jitka.Poklicova Hodinami je pobyt v jeslich/MS omezen, pokud pracujes a dite je do 2r veku. Jinak ne. Dale je pobyt omezen, pokud jsi na pojistovne nahlasena jako osoba pecujici o dite (uz nemas RD a nejsi zamestnana), pak smi byt ve skolce jen na dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55000
12.8.21 16:20

Od 2r. dítěte není nic limitované. Měla jsem nejmladšího ve státní od dvou roků a k platu mi šel i zbytek rodičáku. Měla jsem trošku výhodu, že jsem byla zaměstnanec stejné školky, tak mi ho vzala o půl roku dřív tehdy, než berou nejmladší děti.
Ale ty můžeš po druhém roce dítěte normálně a bez omezeni dát dítě do školky. Když to zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.21 16:50

@Jitka.Poklicova může a bez omezení jak píšou holky. A pokud to není nezbytné, tak nikde neuváděj, že jsi doma. Já si skrz to zažila peklo a šikanu ze strany učitelek.

• Citovat
  • Nahlásit
870
12.8.21 18:38

Holky já slyšela, že koukají i na to, jestli ta maminka je na rodičáku nebo pracuje a pokud je na rodičáku, tak dávají přednost dětem pracujících matek, není to tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25420
12.8.21 18:41
@Anett.taa píše:
Holky já slyšela, že koukají i na to, jestli ta maminka je na rodičáku nebo pracuje a pokud je na rodičáku, tak dávají přednost dětem pracujících matek, není to tak?

Není, rozhoduje trvalé bydliště a pak vek. U nás třeba nikdo ani nechtěl při zápisu vědět, co rodiče dělají, je fuk jestli makáš jako černá, nebo sedíš doma s desátým dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
12.8.21 20:46

Syna mi přijali do školky teď od září má 2,5 a ja jsem na rodicaku s jeho bráchou 9 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
13.8.21 13:33

Díky za odpovědi na tu práci! A věk rozhoduje jak? Je někdo, komu nevzali tříleťáka do školky, jak často se to stává? Protože syn má narozky v srpnu (příští rok, takže to řeším zatím jen předběžně), takže v září mu budou tři opravdu o prsa.. tak jestli nedají přednost starším dětem. Trvalé bydliště má sice o tři baráky dál, ale už je to jiná městská čtvrť, takže tam je taky otazník…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25420
13.8.21 13:35
@Anett.taa píše:
Díky za odpovědi na tu práci! A věk rozhoduje jak? Je někdo, komu nevzali tříleťáka do školky, jak často se to stává? Protože syn má narozky v srpnu (příští rok, takže to řeším zatím jen předběžně), takže v září mu budou tři opravdu o prsa.. tak jestli nedají přednost starším dětem. Trvalé bydliště má sice o tři baráky dál, ale už je to jiná městská čtvrť, takže tam je taky otazník…

U věku záleží kolik dětí se bude hlásit, pokud víc než je kapacita, tak přednost mají ty, které jsou starší i kdyby třeba jen o pár dní. U nás je třeba velká tlačenka, syn šel k zápisu a už mu bylo víc jak 3 roky a stejně byl tusim sedmý ze čtrnácti přijatých. Kamarádce jinde vzali malou, které budou 3 až v říjnu, takže fakt záleží lokalita od lokality.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26551
13.8.21 13:48

Na tom zda rodiče pracují nezáleží. Obvykle bývají kritéria věk ( u nás narození do 31.8.), bydliště a přítomnost staršího sourozence ve stejné školce. A pak záleží na kapacitě.
Můj má teď 2,5 a školku jsem ani nezkoušela, ač vím, že v několika děti 2-3r berou. Před pár lety nebyla šance dát do školky dítě, které se narodilo na podzim a dál. Sestřenici nevzali dceru v Brně, je narozená koncem srpna. Oba moji starší šli do školky až po 3 roce, v 3 a čtvrt a 3 a půl. Ve státní tehdy nebyla šance. Muset se vracet s úderem 3 roku do práce, musela bych řešit soukromou školku, soukromé hlídání nebo teď už dětskou skupinu ( to tehdy nebylo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat