Může těžký porod ovlivnit vztah s dítětem?

693
15.2.11 18:18

Může těžký porod ovlivnit vztah s dítětem?

Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor, popřípadě vaše zkustnosti. Konkrétně mne zajímá jedna věc. Já mám dvě děti, první porod byl pro mne hrozný - se starší dcerou mám komplikovanější vztah, než s druhou, kdy porod byl naopak super a bez problémů.

Zajímalo by mne, zda to může mít nějakou souvislost, jestli jste třeba vypozorovali něco podobného u vašich dětí, nebo zda je to jen čistá náhoda a je to zkrátka o našich, možná trochu nekompatibilních, povahách.

Díky za vaše názory :wink: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14000
15.2.11 18:23

moje mama u porodu malem zemrela, vztah jsme meli, noo siamska dvojcata

ja s kluky akutni cisar, no zatim je to normalni :lol: jen mi dele trvalo, nez jsem si na materstvi zvykla :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5331
15.2.11 18:23

Ahoj:já bych řekla že oba porody byly špatné.Jeden akutní cs těsně před koncem.celý porod jsem musela být připásáná..
Druhej zase skončil kleštěma a oživováním a vztah mi to neovlivnilo.Spíše že si jich ještě více vážím a milovala jsem je hned.Přišly mi jako ty nejkrásnější miminka i když když se podívám zpětně na ty fotečky tak byly celý takový .. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
15.2.11 18:28

Taky jsem první porod měla hodně komplikovaný to by bylo na rozepsání článku o špatně vedeném porodu :wink: , ale vztah s dcerou je víc než dobrý, spíš si myslím , že to bude vašimi povahami. Já jsem lev a bohužel 100%, dcera račice a taky to bohužel nezapře ani náhodou, ta naše komplikovaná citlivka, přistupuji k ní tedy s citem, rozdílně pak musím přistupovat i k druhé dceři ta je zase střelec, kterýho povahou tedy rozhodně nezapře, ta je hokus pokus a přese mě rychlík nejede :roll: nejdřív jsme mysleli, že holky budou povahově podobné, ale ono houby, jsou totálně jiné. Takže komplikace s dcerou kterou zřejmě mezi tebou a ní vznikají budou spíš rozdílností povah. Mimochodem manžel je taky 100% lev, takže u nás občas řevu jak v kleci :oops: dva lvi to je pak časovaná bomba jeden hot a druhý čehý a neustoupíme ani o mrť :mrgreen: spíš bych řekla chudáci naše děti, tohleto je vychovává, nemají to s náma lehký :twisted:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5331
15.2.11 18:32

Jé já mám taky střelce a zatím bych řekla že on je hodně citlivý.Takový mamánek.Ale je o dost odvážnějnější a nesnáší žádné omezení.
Starší je býk a to se k němu i hodí.Umí se pořádně rozčílit.Když třeba odmítal spinkat tak bouchla hlavou do zdi. :twisted: Temperamentní jsou oba, každý jinak. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
15.2.11 18:36

Já je obě taky miluji od první chvíle, jen jak už jsou starší /brzy 10 a 7/, jsem si více vědoma rozdílu, kdy s mladší je jakoby komunikace přirozenější.

Starší dcera od malička byla hodně vázaná na svého tátu, dost mne to tehdy mrzelo. Pak přišla druhá dcera, naopak vázaná na mne. Tak se jakoby „síly“ v rodině vyrovnaly. A s tím porodem mne to trochu vrtalo hlavou, zda to může mít jakoukoliv souvislost…

Je pravda, že starší je narozená v beranu /stejně jako moje mamka/ a mladší v býku. No a já jsem váhavá váha, která mezi nimi kmitá :mrgreen: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
15.2.11 18:42

kralicinko a taky ten tvůj střelec všechno nejdřív vyzkouší a pak teprve kouká, když se třeba nepovede? Jinak mamánek je holka taky, ale nedávno ji napadl takový šílený nápad, vylezla na zídku a zkoušela jestli jde seskočit, zídka měla skoro 3 m na výšku , myslela jsem, že mě omyjou, nebo zkoušela vylézt na žebřík, tak vylezla až na střechu a pak nevěděla jak dolů, prostě vždycky střelí a pak čučí, opatrnost nulová a my aby jsme měli oči i na zadeli :-? to račice byla taková opatrná, nejdřív se ujistit, že jo se jí nic nestane a pak vyzkoušet, ale zase se snadno rozbrečí, nebo naopak urazí, zatímco se střelkyní to nehne, spíš vyzkouší kam až může zajít :nevim: nikdy jsem nevěřila na znamení, ale holky mě vyvedly z omylu a to teda rychle :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
15.2.11 18:46

Mahoro věkový rozdíl tam moc nemáte, tím to nebude, mrkni na nás naše puboška se blíží 12 letům a střelkyně má 3 roky teď se má každým okamžikem narodit třetí holka, takže rozdíl 3 let by neměl být taková komplikace, devět let to už je hodně znát, hlavně ta začínající puberta a batole to je záhul zprominutím jako prase :twisted: , ke každé musíme přistupovat totálně rozdílně s jednou projednávám třeba účes a první problémy ve vztazích a s druhou stavím kostky, někdy je to :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
15.2.11 18:50

jejda beran a býk s váhou no teda taky zajímavý spojení, doporučila bych vygooglit dítě narozené v určitém znamení a pak spojit k sobě, nám to teda sedělo jak prdel na hrnec. A to, že stejné znamení spolu nemohou být taky není třeba pravda jak se říká, my lvi se taky perfektně doplňujeme, jen to nejde bohužel v klidu, on je totiž i rozdíl v pohlavích a chování. doma teda nade všemi vítězím já, starej kocour radši zaleze aby měl klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4092
15.2.11 18:54

Já jsem měla hooodně těžký a dlouhý porod zakončený SC a malého bych nedala ani za nic. :lol: To s tím podle mně vůbec nesouvisí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
15.2.11 18:54

Lowel, ony si spolu rozumí a vyhrají bez problému. Ale neříkám, že se nikdy nepohádají. Ale vedeme je k vzájemnému respektu, tak to probíhá v klidu.

Teď v červnu čekáme třetí, takže bude rozdíl 10 a 7 let, holky se moc těší, ale sama jsem zvědavá, jak to bude potom probíhat a jak to všichni zvládneme :think: …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
15.2.11 18:56
mikky píše:
Já jsem měla hooodně těžký a dlouhý porod zakončený SC a malého bych nedala ani za nic. :lol: To s tím podle mně vůbec nesouvisí :palec:

mikky, ale já bych ani jednu taky nedala ani za nic :nevim: , o tom tahle diskuse není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
15.2.11 19:00

Jestli to chceš vědět, budou unešené obě, ale budou žárlit, na to si připrav dobré nervíky, pokud to budeš řešit hned, zapoj je do všeho kolem mimča, pak bude doma celkově klid a pohoda, u nás se lámalo asi 3 měsíce. A to mám zkušenost s velkým věkovým odstupem osobní takže jsem věděla jak na naši cácoru, jsem starší sestra o deset let, takže vím jak to duševně probíhalo i u mne. Přesto mě občas starší dcera něčím pěkně převezla, někdy mi ujížděly nervy docela slušně, než se vše uklidnilo, ale říkám ona je komplikovaná povaha sama o sobě, takže jsem s tím taky počítala, dnes by se holky samou láskou sežraly, ale taky se dokážou i pěkně poprat ta mladší té starší nic nedaruje :mrgreen: ale respekt k ní to teda má, ne že ne, teď uvidíme jak se s věkem poperou ty dvě mladší, ale prý by to mělo být ve větší pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2724
15.2.11 19:02

Jeden porod těžký a druhý se SC (tíseň plodu). Už je to docela dlouho, vztahy s dětmi skvělé. Jsou mi blízké tím čím se mi podobají i tím v čem jsou jiné…
Na postavení hvězd a horoskopy nevěřím, věřím na to, že když dva chcou tak se vždy domluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
15.2.11 19:20

mrkni najdeš je v tom? :wink:
Beránci jsou přímí, spontánní, oplývají dostatkem nadšení a energie. Odvážně se pouštějí do každého boje. Bývají chytří, ale chybí jim sebekázeň. A - rádi odmlouvají! Postrádají často i sebedůvěru. Jsou spíše připraveni přijímat výhry nežli drobné neúspěchy. Beránkům nevoní zkoušky a se svou energií neumějí hned od začátku hospodárně nakládat. Od svého okolí potřebují mnoho povzbuzování a dodávání sebevědomí. Jsou takřka neunavitelní. Kolikrát si myslíte, že se přes den dost naběhali a po Večerníčku usnou jako dřevo, a oni zatím skáčou do desíti na posteli a nutí vás předčítat jednu pohádku za druhou. A zatímco vám už se na horské túře podlamují nohy, váš Beránek poskakuje okolo vás jako kamzík a povzbuzuje k rychlejšímu tempu. Zkrátka - potřebují hodně fyzické aktivity, sportu. Milují příběhy o statečných hrdinech, kteří dobývají nové světy. Rovněž věří ve skřítky a zázračné studánky a budou v ně věřit dlouho potom, co vy přivítáte první vnouče. Vychováte-li svého Beránka citlivě a s láskou, vyroste z něj človíček s báječnou schopností snít nesplnitelný sen a dosáhnout jeho uskutečnění.

Býčci jako batolata jsou zlatí - kam je ráno posadíte, tam je večer najdete. Bývají klidní a dokáží se zabavit sami na dlouhou dobu. Problém nastává, když povyrostou, a vy je chcete přimět, aby vám doma s něčím pomohli nebo aby si třeba jen uklidili pokoj. Všechno vám odkývnou, ale nic neudělají. Na druhé straně bývají umělecky nadaní, měli by zkusit hudební, keramický nebo modelářský kroužek, protože rádi své umělecké vlohy rozvíjejí. Jsou sice tvrdohlavé osobnosti, ale tvořivým koníčkům se s chutí věnují. Později v nich mohou skutečně vynikat! Někteří Býčci mohou být plaší a samotářští, jiní naopak vůdčí. Hodně záleží na výchově a prostředí, ve kterém vyrůstají. Mají měkké srdce, dlouho jsou klidní, ale dříví na sobě štípat nenechají. Pořádek si zjednat dovedou. Potřebují pravidelný režim a žádná náhlá překvapení. Dárky berou jako důkaz lásky. Dítě Býk si v tichostí hledí svého a málokdy vás překvapí hrubostí nebo arogancí. Ovšem když ho škádlíte, což nesnáší, či na něj vyvíjíte tlak nebo po něm chcete něco, co je mu silně proti srsti, může být agresivní. Jediným východiskem z takové situace je láska. Nikdy síla. Dvě zásady: nenutit do ničeho a raději vždy po dobrém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama