Může to být 6. nemoc?

Anonymní
25.2.20 21:07

Může to být 6 nemoc?

Ahoj. Syn měl před 6 dny laryngitidu. Stále pokaslava a má ukrutnou rýmu.
Jeden den měl horečku 38 a za další 3 dny? Se takto osypal. Viz foto.
Nyní se to začalo rozšiřovat na nohy a ruce.
Nic nového nejedl, prášek furt stejný. Šla bych k MUDr ale má dovolenou. :roll:
Může to být 6 nemoc? Díky!
PS :to na tvářích je atopický ekzém

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

530
25.2.20 21:10

A to doktorka za sebe nema záskok?
Ja jsem si myslela, ze ma dcera (9měsíců), chřipku a ted lezíme v nemocnici s Akutním zánětem ledvin. Tak pozor :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 21:12

@BMRL bohužel nemá :roll: prostě zavřeno a hotovo a žádné další informace :roll:
8o a jak se to projevilo? Já se úplně děsím, aby neměl spalnicky nebo tak něco.
Je mu 5 měsíců. Normalne si hraje a už je bez horecek… Papa taky normálně… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1745
25.2.20 21:21
@Anonymní píše:
@BMRL bohužel nemá :roll: prostě zavřeno a hotovo a žádné další informace :roll:
8o a jak se to projevilo? Já se úplně děsím, aby neměl spalnicky nebo tak něco.
Je mu 5 měsíců. Normalne si hraje a už je bez horecek… Papa taky normálně… :think:

zkuste zavolat na pohotovost co máte dělat.. Ze má výrazu a nevíte co to je a bojíte se aby nebyl infekční tak jak… Nebo nějaká kamarádka? Neměla by ochotnou mudru která by aspoň mrkla na fotky a poradila co dál? Vím že některé dr tuto službu poskytuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 21:26

U nas takhle sesta nemoc vypadala. Dcera mela tri dny horecky, rymu, a pak se taky takto osypala. Horecky nahle zmizely a vyrazka se jeste presouvala, nez uplne vymizela. Dceri pak uz bylo dobre a vyrazka ji nijak nesvedila, neomezovala. Doktorka pak take rekla, ze to byla sesta nemoc. Ale nemeli jsme zadnou zkusenost s laryngitidou, takze nevim, jestli by to spolu mohlo nejak souviset. A jinak na pohotovost se da urcite zavolat a zkusit se poradit. At je maly brzy v poradku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
25.2.20 21:39

Ano vypadá to tak (obličej nehodnotim ), uvidíš, mělo by to zacit mizet, pokud už je bez teploty tak bych počkala na vyvoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 21:44

@medúzka sladkovodní jednu laryngitidu prodělal již v prosinci. Ale vyrazku žádnou neměl. Nijak se to nesleva dohromady, nesvědí ho to, narozdil od toho pitomeho ekzému. Celý den je veselý, směje se, ji dobře.
V pondělí jsme byli v Motole kvůli další laryngitidě a to už mu ta vyrážka trochu začínala. Nikdo nic neříkal a to ho prohlíželi komplet, což mě teda trochu zaráží. Pravda, neměl to tak hrozný jako teď.
Před chvílí jsem volala na pohotovost a řekli mi, že se může jednat o 6 nemoc ale taky nemusí. Ale prý, když nemá žádné jiné obtíže, neskrabe to a v klidu spí, tak nemám plašit a pro klid duše mu mám dát fenistil, kdyby se náhodou jednalo o alergii.
Tak jsem z toho teda trochu jelen. Hledala jsem na Googlu a to jsem teda dělat neměla. Akorát jsem se vystrasila…

• Nahlásit
  • Citovat
a12
41385
25.2.20 21:44

Nam doktorka rekla, že se šestá nemoc pozná tak, ze kdyz tu kůži zmacknes tak ty pupinky jakoby zmizí, třeba u spalnicek zůstanou, snad to píšu správně :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 21:49

@a12 ty jo. Tak je to asi fakt ona. Teď jsem to zkoušela. Zmackla jsem a zmizelo to. Dík za radu! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
1745
25.2.20 22:10

Já si myslím že u spalnicek atd by měl jakon
By zhoršující se tendenci..
Ale je to laicky názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 22:41

Taky jen laicky nazor, ale myslim, ze u spalnicek by mel i dalsi priznaky a asi by pretrvavaly horecky. Urcite sledovat, merit teplotu a az bude prilezitost, tak zkusit prohlednout i pusu, jazyk. A jinak myslim, ze u te seste nemoci se dceri ta vytazka postupne po par dnech i lehce slevala, ale uz si to tolik nepamatuji. Rozhodne se to ale trochu stehovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama