Muze to byt borelioza? Nebo je to obycejne stipnuti?

Anonymní
17.7.20 10:05

Muze to byt borelioza? Nebo je to obycejne stipnuti?

Holky, muze to byt borelioza? Vcera a dnes :(. Kliste jsem nemela. Mozna komar?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.7.20 10:27

Tohle je borelioza.
syn loni.
taky klíště neměl. fleky po nohách, rukách

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14384
17.7.20 10:28

Borelioza by to být neměla, erytém vypadá většinou jinak a hlavně teda přenos komárem je teoreticky možný, ale ne častý.

maž to fenystilem, a když to do zítra zmizí, tak to neřeš. Pokud ti tam ten flek vydrží i v pondělí, jdi k lékaři. Kdyby si měla extra smůlu a fakt si něco chytla od komára, tak to okno kdy to jde zaléčit není zase tak malé, aby si to musela řešit teď a nezkusila počkat, jestli to fakt není ta pravděpodobná varianta - tedy nepříjemná reakce na komára/muchničku či jinou havěť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2850
17.7.20 15:44
@Ou píše:
Borelioza by to být neměla, erytém vypadá většinou jinak a hlavně teda přenos komárem je teoreticky možný, ale ne častý.maž to fenystilem, a když to do zítra zmizí, tak to neřeš. Pokud ti tam ten flek vydrží i v pondělí, jdi k lékaři. Kdyby si měla extra smůlu a fakt si něco chytla od komára, tak to okno kdy to jde zaléčit není zase tak malé, aby si to musela řešit teď a nezkusila počkat, jestli to fakt není ta pravděpodobná varianta - tedy nepříjemná reakce na komára/muchničku či jinou havěť.

myslím, že přenos komárem prokázaný nebyl. Ale boreliozu přenáší všechna vývojová stadia klíštěte, tedy i larvy a nymfy, které se umí samy pustit. Takže je opravdu možné mít boreliozu a „nemít“ klíště. Resp. nevědět o klíštěti. A rozhodně to není vzácné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.20 15:55

Klidně si nechej udělat testy. Moje dcera měla klíště na uchu, za tři týdny ji ucho nateklo - žádná skvrna, žádné další příznaky a borelioza byla prokázána. Paní doktorka říkala, že už viděla jen takové malé skvrnky u kterých by to ani netipla, tak radši rovnou posílá na testy. A vždy je lepší to odhalit při první fázi než potom později.

• Citovat
  • Nahlásit
4230
17.7.20 21:16
@Lucka1111 píše:
myslím, že přenos komárem prokázaný nebyl. Ale boreliozu přenáší všechna vývojová stadia klíštěte, tedy i larvy a nymfy, které se umí samy pustit. Takže je opravdu možné mít boreliozu a „nemít“ klíště. Resp. nevědět o klíštěti. A rozhodně to není vzácné.

Ja to mela od komara, takze mozne to je, mela jsem to stejny, jako ten syn od pani, vetsi cerveny kruh a uprostred to bylo svetle. Jeste jsem se s pani doktorkou hadala, ze jsem kliste nemela, tak nemuzu mit boreliozu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5301
17.7.20 21:26

Může to být i nějaká alergická reakce… :nevim:
Netrpím žádnou alergií, ale loni v létě mě něco ďoblo do ruky, když jsem se hrabal v keřích na zahradě, během půl hodiny jsem měl velký červený flek, pak naskočily 2 nebo tři bílé puchýřky… Po použití běžných domácích prostředků - ocet, aloe puchýřky zmizely, ale asi za půl hodiny se objevily znova a během krátké doby se slily v jeden obrovský… Po podání nějakého volně prodejného léku proti alergiím, se to spravilo… :nevim: 8)
Jinak nikdy nemám žádný problém po píchnutí komárem, včelou nebo vosou, tak netuším, co to mohlo být, jestli nějaká bestie měla víc jedu, nebo špinavej, neumytej sosák… :nevim: :nevim: :nevim: 8) 8) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2850
17.7.20 21:28
@Dakota J píše:
Ja to mela od komara, takze mozne to je, mela jsem to stejny, jako ten syn od pani, vetsi cerveny kruh a uprostred to bylo svetle. Jeste jsem se s pani doktorkou hadala, ze jsem kliste nemela, tak nemuzu mit boreliozu. :mrgreen:

tak já nepíši, že když člověk neměl klíště, tak nemůže mít boreliozu. Takových lidí je spousta. Ale nebylo prokázané, že by to přenášel komár. Ale ta vývojová stadia klíštěte člověk nezpozoruje. Jak víš, že jsi to měla od komára? Viděla jsi jak tě kousl? Nebo jsi ho nechala vyšetřit? Nebo jsi jen zpozorovala flek. Můj manžel měl také boreliozu (ten typický erytém) a také neví že by měl klíště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4230
17.7.20 22:34
@Lucka1111 píše:
tak já nepíši, že když člověk neměl klíště, tak nemůže mít boreliozu. Takových lidí je spousta. Ale nebylo prokázané, že by to přenášel komár. Ale ta vývojová stadia klíštěte člověk nezpozoruje. Jak víš, že jsi to měla od komára? Viděla jsi jak tě kousl? Nebo jsi ho nechala vyšetřit? Nebo jsi jen zpozorovala flek. Můj manžel měl také boreliozu (ten typický erytém) a také neví že by měl klíště.

No tak si predstav, ze verim pani doktorce co mi rekla, jinak moc nechapu o cem se tu dohadujes, psala jsem jen vlastni zkusenost a co mi rekl doktor. :roll:,ale ty jsi zrejme nejchytrejsi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2850
17.7.20 23:28
@Dakota J píše:
No tak si predstav, ze verim pani doktorce co mi rekla, jinak moc nechapu o cem se tu dohadujes, psala jsem jen vlastni zkusenost a co mi rekl doktor. :roll:,ale ty jsi zrejme nejchytrejsi :roll:

Tak já jsem taky doktorka svým pacientům říkám, že komár to nepřenáší. A to, že to přenáší vývojová stadia je prokázané, že komár není. Je spousta lidí co měli boreliozu a o klíštěti neví, ale to neznamená, že to měli z komára. Ale hádat se s Tebou nebudu, klidně si mysli, že jsi to měla od komára.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
18.7.20 07:07

Ono se totiz jeden cas rikalo, ze to přenáší 27 druhu hmyzu a pak se zase reklo, ze ne, ze jen klíště. No je to dost otekle, to Erytema migrans byt nema, ale kazdopadne je to hnusne a navstevu lekare si to zaslouzi, pokud mas toto poprve. S ATB bych klidne jeste pockala, jestli se to hne, obkresli si ti propiskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:07

Zakladatelko, jak jsi dopadla? Je to borelióza nebo ne? Přesně takových skvrn jsem měla několik najednou. Šíleně mě poštípali komáři a každý třetí štípanec vypadal takhle. Nechala jsem to být, podle všeho se skvrny objevily moc brzy na boreliózu a taky brzy zmizely, zase tak do tří dnů. Než jsem mohla jít k doktorce, tak už by nebylo, co ukazovat. Jenže teď má boreliózu moje dítě, taky od komárů ze stejné doby, tak mi to nedá. Tomu ale tyhle skvrny vyskákaly později a taky mnohem déle mizí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama