Může to být nedostatkem mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Domus1234
Povídálka 40 příspěvků 13.08.19 12:35
Může to být nedostatkem mléka?

Ahoj holky, mame doma slečnu (5tydnu) od začátku plně kojena a porod bezproblémový… Při vážení tyden po opuštění porodnice pribrala krasnych 250g, o tyden pozdeji 280g ted to ale kleslo na nějakých 150g za týden… Malá je ted trochu uplakana ale zároveň dost spava, usne tak na 5-10 minut a pak pláče… U prsu opravdu saje jen tak 5 minut, pak jen tak „dudla“ a po 10 minutach usne… Kdyz prehodim k druhému prsu saje uz méně a zas usne… V noci se do ted budila jen tak kolem te 12te a pak vydrzela klidně az do 5, tedka se budi tak 3-4za noc… Zkoušela jsem odsavat el. Odsavackou ale marně… Když prso zmacknu tak mleko se mi zda ze docela tece… Krom toho začalo trvat nez si odrihne, nekdy vůbec ne… Náš pediatr ma dovolenou a když jsme byly u jeho zaskoku tak to mudr. Neresila ani neporadila… Krom toho se mala trochu osypala na hrudniku ale bylo nám řečeno ze to jsou potnicky což se mi ale moc nezda… Může to mít treba spojitost? Nebo prostě mám málo mléka? Děkuji :(

Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 13.08.19 12:37

Může to být růstový spurt. Koj na požádání, během třeba 3 dnů by se tvorba mléka měla upravit na potřebnou dávku.

pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 13.08.19 12:38

A co se ti nezdá že si myslíš, že máš málo mlíka? :nevim: nevidím problém

Lorry1
Kecalka 111 příspěvků 13.08.19 12:39

Muze to byt malo mleka i nemusi. :/ Teoreticky muzete mit taky rustovy spurt, obdobi by sedelo. Mas doma k dispozici vahu, ze bys aspon jeden den vazila pri kazdem kojeni, kolik si vypije? Je to sice na jednu stranu na pytel, nervy navic, ale alespon bys vedela.

Domus1234
Povídálka 40 příspěvků 13.08.19 12:41

@pikola menší přírůstek na váze, že odsávačka nic neodsaje, ze malá je kolikrát fakt už unavená ale nejde ji spát a pláče… Proto me napadla tahle moznost..

pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 13.08.19 12:43
@Domus1234 píše:
@pikola menší přírůstek na váze, že odsávačka nic neodsaje, ze malá je kolikrát fakt už unavená ale nejde ji spát a pláče… Proto me napadla tahle moznost..

Tak každé dítě nekyne kilo za měsíc, záleží taky kolik váží. Odsávačka nic neznačí. Prostě si věř a koj dál, že se budí je taky normální, je normální aby jedla co dvě hodiny. Klidně i častěji.

Domus1234
Povídálka 40 příspěvků 13.08.19 12:44
@Lorry1 píše:
Muze to byt malo mleka i nemusi. :/ Teoreticky muzete mit taky rustovy spurt, obdobi by sedelo. Mas doma k dispozici vahu, ze bys aspon jeden den vazila pri kazdem kojeni, kolik si vypije? Je to sice na jednu stranu na pytel, nervy navic, ale alespon bys vedela.

Váhu prave že nemám, byla mi vymluvena a teď toho lituju ze doma neni :? Trva to takhle uz skoro týden…

Váš příspěvek
Reklama