Reklama

Může to být normální reakce po očkování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jessie8951
Kecalka 435 příspěvků 02.10.18 17:09
Může to být normální reakce po očkování?

Ahoj, mám dotaz. Naše roční je týden po očkování. 2 dny dobrý, pak 4 dny horečky a poslední 2 dny bez teplot, ale neustálý řev, podrážděnost, mrzutost. Nechce mi jíst nic kromě mléka. Dnes už jsem z toho i já na nervy. Dr. říkal, ať ještě chvilku vydržím. Je tohle normální? Máte stejnou zkušenost?
Díky moc

Reklama

Reakce:

martinaska
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 02.10.18 17:12

Myslim, ze to muze byt ockovanim,syn byl taky vzdycky protiva…

Halamka
Závislačka 3563 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 17:12

Jaké očkování to bylo?

Taciras
Extra třída :D 10920 příspěvků 02.10.18 17:12

Záleží co to bylo za očkování, ale píšeš roční, takže to byl booster hexy, ne? Tam ty horečky opožděně nebývají. Podrážděný být může, to bývá, ale spíš bych si tipla, že k tomu něco chytil, takže očkování + bacil, taky jsme jednou měli a lahůdka to byla.

Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 02.10.18 17:12

Může a nemusí.

Katkafaj
Stálice 69 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 17:13

Může být;-)

Jessie8951
Kecalka 435 příspěvků 02.10.18 17:16

Byla to hexa+ synflorix. Za měsíc jdeme na MMR a jsem z toho akorat na nervy

nonina
Závislačka 4033 příspěvků 02.10.18 17:17

No, bohužel tyto reakce jsou docela časté, ale rozhodně to není normální. Vždyť Ty sama cítíš, že Tvému dítku není dobře.
Očkování dráždí organismus k imunitní odpovědi na očkování. To jsou ty horečky a celková změna dítka může mít i vážné důvody (otok mozku), ale to bys už asi věděla, že to je hodně vážné. Čímž nechci říci, že tato reakce je brnkačka - není.
Držím palce k tomu, aby tyto reakce co nejdříve odezněly a neměly žádné následky.

Tohle je přesně ta situace, kterou maminky dětí bez jakékoliv reakce neznají, nepochopí a ještě bagatelizují a ohánějí se jejich právem na celoplošnou vakcinaci (kolektivní imunitu). Chjo.
Moje dcera měla v roce reakci po týdnu, kdy se na 4 dny objevily horečky ke 40 stupňům. Naštěstí to skončilo těmi horečkami, ale další očkování už bylo pod tzv. Diazepamovou clonou.

Taciras
Extra třída :D 10920 příspěvků 02.10.18 17:28
@Jessie8951 píše:
Byla to hexa+ synflorix. Za měsíc jdeme na MMR a jsem z toho akorat na nervy

No tak ani jedno z toho by nemělo mít opožděnou reakci. Většinou vylítla horečka do pár hodin. To fakt bude bacil. Z MMR zase až tak nervózní být nemusíš, ono se to hodně řeší, ale ti, kdo problém neměli většinou mlčí. Dcera třeba neměla po MMR reakci vůbec žádnou a to i třeba po hexe měla horečky, které nechtěly klesnout. Co bych ale nedělala je to očkování dvou věcí naráz, to je pak větší záhul a té protivnosti se fakt nedivím.

Halamka
Závislačka 3563 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 17:54

@Jessie8951 ach jo. Nenechávejte očkovat dvě vakcíny naráz. Za jedno je to darda, fakt miminku stačí jedna a má co dělat. Navíc třeba na hexu a prevenar dohromady je i od SÚKLu varování, že Nedávat.
A MMR proč za měsíc? To má být do 18. měsíce, ne? Proč to do něj tak pálit najednou?
Dcera měla po každé hexe něco. Po MMR katastrofa. Pláč přes dvě hodiny, noční děsy x let, závratě a další problémy. Jenže v té době jsem věřila a ani reakce po hexe mě neotevřeli oči. Až ta MMR.
Na vašem místě bych MMR odsunula. Zvlast po této reakci.

jannina1
Závislačka 4022 příspěvků 02.10.18 18:00

..

Příspěvek upraven 02.10.18 v 18:38

vjerunqa
Závislačka 3036 příspěvků 02.10.18 18:31

@Jessie8951 Ahoj, je to normální ve smyslu běžné. Bohužel.

chs.jasmin
Kelišová 7415 příspěvků 02.10.18 18:39
@Jessie8951 píše:
Ahoj, mám dotaz. Naše roční je týden po očkování. 2 dny dobrý, pak 4 dny horečky a poslední 2 dny bez teplot, ale neustálý řev, podrážděnost, mrzutost. Nechce mi jíst nic kromě mléka. Dnes už jsem z toho i já na nervy. Dr. říkal, ať ještě chvilku vydržím. Je tohle normální? Máte stejnou zkušenost?
Díky moc

Ahoj,

těžko říct, ale s největší pravděpodobností to tím očkováním být může. Ale v tomto věku to můžou být i zuby. Zuby rády se rády spojí s horečkou a začnou růst. Tak zkus prohledat i dásně :mrgreen: :palec:

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 02.10.18 18:55

Po takové reakci bych rozhodně mmr za měsíc nedávala a počkala bych. Je to živá vakcína a reakce tam bývají vážnější, otázka je jestli při takové reakci dávat dřív než před nástupem do školky. A dávat najednou dvě vakcíny, nechápu že to ještě nějací pediatři dělají. Je to zbytečné ohrožení dítěte, na mě to doktorka také zkoušela a rázně jsem odmítla, že si dvě najednou nepřeju (mám extrémně nedonošenou holčičku nz ve 26tt) tak nechápu že to na mě vůbec zkoušela. Každopádně mi na to odvětila že sem rozumná a zvlášť to bude lepší, nepochopím…dcerka dostala mmr ve 20m bio a 17m korigo. Bez reakce, ale ona neměla naštěstí reakci na žádné očkování a dali jsme ji až po schválení v rizikovce.

Mefag-r
Kecalka 399 příspěvků 02.10.18 21:11
@Jessie8951 píše:
Byla to hexa+ synflorix. Za měsíc jdeme na MMR a jsem z toho akorat na nervy
úplně to stejné řešíme i my. Po očkování hrozné nechutenství. Také jsem skoro jen na mléku. Za měsíc máme jít na další a už teď se bojím. (také hexa + synflorix)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >