Může to být otok mozku?

Caty
2.12.12 22:03

Může to být ot.mozku?

Ahoj holky, mlouvám se za dotaz, ale nemám kde jinde se ted zeptat. Včera jsem se hrozně bouchla do hlavy. Máme zkosené stropy, já shýbla a pak normálně prudce narovnala a hlavou narazila přímo na roh toho zkosení, Bolkest to byla šílená. Normálně se mi zatmělo před očima, udělalo nevolno na kratinkou dobu, pár minut fakt blb+ a postupně to polevovalo a viděla jsem hvězdičky, opravdu viděla. Jinak co jsem dělala po tom, když jsem se praštila si nepamatuju, jen tu hroznou bolest. Pak bylo ale vše OK, až dneska mi začalo být divně, hlava v místě kde jsem se praštila bolí pořád hodně a i celá hlava, vzala jsem si aspirin, ale moc nezabralo a bolí mě hrozně krční páteř, polívá mě pot a je mi horko, včera naopak zima. Trochu mám brnění v rukách a chvilkama jakoby na omdlení, ale nezvracím a neomdlívám. Může to být otřes mozku nebo něco nebo plaším? Dneska jsem hrozně unavená, usla jsem v 7 na sedačce a probrala se za hodinu, ale jsem unavená. V 7 nikdy neusínám, to spíš po půlnoci. Děkuju moc za radu. Nevím, zda mám zítra jít k dr nebo ne, nechci ze sebe udělat blbečka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9090
2.12.12 22:05

Auuu :? :?
Já bych asi radši šla, jsem plašan a lepší než něco zanedbat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
2.12.12 22:09

Být tebou, pádím na pohotovost. Zdraví máme jenom jedno a pro klid v duši byh si tam došla, lepší pětkrát zbytečně než jednou pozdě. Myslím, že otřes mozku to být může. Nechci tě strašit, ale kdysi jednou takhle spadlea jedna pani na lyžích, nic jí nebylo jen jí trochu bolela hlava, k doktorovi nešla a druhý den jí našli v hotelovým pokoji mrtvou.Bylo to před pár lety někde tuším ve Francii a myslím že to byla nějaká poslankyně(francouzská) :think:
Držím palečky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
2.12.12 22:10

Když bych začala usínat, tak bych šla určitě k dr. Já bych teda jela na pohotovost - kor, když máš doma dvě děti. Ale já jsem docela plašan (a ještě se mi to nevymstilo)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
2.12.12 22:11

No do hlavy jsem se „uprala“ teda nespočet krát a hodně, ale že by mě bolela celá hlava a měla brnění v rukách to nééé, takže pokud to nebude zítra lepší, raději bych vyrazila, pro jistotu. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
2.12.12 22:11

Tak to jdi určitě, za blba určitě nebudeš. Přesně toto se stalo manželovi a projevilo se to až druhý den. Přesně příznaky, co popisuješ, akorát on teda u toho ještě zvracel. A jak popisuješ to brnění, tak mohla sis u toho hnout třeba tím nárazem ještě třeba s krčním obratlem a to působí na nervová zakončení. Manžel měl u toho teda naštíplý obratel, narovnal se ve sníženém prostoru, praštil se o trám do hlavy a přes tu hlavu to šlo ještě přes krk, no ale dali mu akorát límec, měl týden klid na lůžku, léky mu na to ani žádné nedali a po tom týdnu byl OK. Takže radši jeď, tím nic nezkazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
2.12.12 22:12

Ježiš holky vy mě děsíte. Jako bolí to dost teda. Jen tak mě něco neporazí, ale tohle bylo fakt hrozný. Je mi blbě, ale ot nevím zda z jídla. No a když tam půjdu, tak co se mnou udělají? Neposílají jen domu a klidový režim? Nebo dají nějaké prášky? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
5483
2.12.12 22:13

Otřes mozku je definovaný tím, že při tom úrazu dojde alespoň k minimální poruše vědomí (stačí v řádu sekund, nemusí jít vyloženě o bezvědomí, stačí i zmatenost)- to splňuješ, protože píšeš, že si chvilku nepamatuješ. Takže otřes mozku určitě a k vyloučení čehokoli horšího (prasklina lebky, drobné zakrvácení do mozku) už musí být vyšetření- neurologické+ minim. rtg lebky, lépe CT. Ale pokud je to od včera, nemáš jednostrannou poruchu hybnosti, citlivosti, brnění (u event. postižení mozku je důležitá ta jednostrannoust), poruchu zraku, vědomí, tak to bude spíš jen ten otřes plus sis k tomu ještě hnula krční páteří, od čehož ti může být blbě i brnět ruce (obě). Jestli nebudeš zítra úplně OK, k tomu dr. zajdi pro jistotu, měl by tě na neurologii poslat vyšetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
2.12.12 22:13

Jo, to hlavní jsem nenapsala, u manžela to teda tenkrát ten otřes mozku byl + ten naštíplý obratel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
2.12.12 22:14

@Caty Myslím že ti udělají nějaký vyšetření, možná i CT nebo MR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caty
2.12.12 22:15

Já se bouchla jakoby zvrchnu na hlavě přesně uprostřed. Dávala jsem kabel do zásuvky a pak se normlně narovnala, ale narazila jsem právě hrozně prudce do toho zkoseného rohu u okna a pak nevím co jsem dělala. Pamatuju si jen tu hroznou bolest, mdlo, černo před očima a hvězdičky. Poprvý v životě co jsem je fakt viděla. No, asi když to nepřejde do rána, tak si zítra zajdu k obvodní tady no. krční páteř mě z toho bolí taky, právě jak jsem narazila tak jsem si hla i s krkekem a s krční páteří mám problémy od mala.

• Citovat
  • Nahlásit
Caty
2.12.12 22:19

SIM: Poruchu vědomí jsem neměla, neomdlela jsem, to vím, jen nevím co bylo potom když jsem se praštila, nevím jak dlouho, ale neomdlela jsem ani nebyla v bezvědomí.

• Citovat
  • Nahlásit
1183
2.12.12 22:21

@Caty
No tak to bude hlavně asi ta krční páteř a od toho to brnění i to ostatní se tak může projevovat, může být uskřinutý nějaký nerv třeba. Pokud nezvracíš, neomdléváš a nemotá se ti hlava, tak do rána to snad počká. Ale zítra ráno nástup k doktorovi! :lol:, kór, když máš malé děti. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
2.12.12 22:23

Přesně tak, radši si zajdi ať máš jistotu. Já se o sebe teda bojim, takže už bych tam dávno byla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5483
2.12.12 22:24

Poruchu vědomí lze vyloučit na 100% jen kdyby tam s tebou někdo byl, každopádně máš poruchu paměti (amnézii) na krátký okamžik po úrazu a to už prostě je kritérium otřesu mozku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat