Může to být poporodní deprese?

Anonymní
1.3.21 15:21

Může to být poporodní deprese?

Ahoj, už třičtvrtě roku se trápím a přemýšlím, co mám za divnou poruchu a až teď mě napadlo, že by se mohlo jednat o poporodní depresi. Ta se u mě už jednou objevila několik měsíců po prvním porodu včetně úzkostné poruchy, když jsem měla velké stresy, brala jsem pak AD a upravilo se to. A teď po čtvrtém porodu se zase cítím blbě. Po porodu opět velké stresy, ale začalo to nenápadně, nejdřív vše ok, po třech měsících se začala objevovat občas nespavost, jinak nic. Stále to gradovalo, až jsem po půl roce od nástupu nespavosti ukončila kojení, abych si mohla vzít prášek. Chvíli pomáhal nějaký ten benzodiazepin, ale to jsem nechtěla brát nijak dlouho, po úplném vysazení prudké zhoršení nespavosti, extrémní úzkosti z toho, že nespím, hlavně vždy večer, panické ataky, podrážděnost a už jsem se vezla a věděla, že se z toho sama nevymotám, z přírodních věcí nezabíralo absolutně nic. Zašla jsem dobrovolně k psychiatrovi, ale nesedla mi ani lékařka, ani předepsané léky. Za pomoci obvodní dr jsme odhadli jiné léky - ty co už mi pomohly dříve + něco na spaní, protože tehdy se u mě nespavost neobjevila. To beru zatím týden, z toho 5 nocí bylo celkem uspokojivých, takže to sedí líp. Na termín k novému psychiatrovi zatím čekám. Nemám sice potřebu ublížit dětem nebo sobě (ani jsem nikdy neměla), ale vůbec nejsem ve své kůži, psychicky je mi opravdu divně, od porodu už uběhl téměř rok a já jsem úplně hotová. Pořád jsem řešila jen tu nespavost, teď už vím, že i ta má svou příčinu. Různé psychické výkyvy už jsem zažila, ale spala jsem vždy dobře, tak jsem z toho rozhozená, čím míň spím, tím silnější je úzkost a strach, že už to tak bude pořád nebo že už budu muset pořád brát prášky. Léčba sice asi začíná zabírat, ale to, že jsem dnes zase po několika dnech vůbec nemohla spát mě vykolejilo. V očích manžela jsem už za blázna, nechápe co mi furt je, takže atmosfera nic moc.
Zažily jste někdo, přešlo to někdy??? Díky

• Citovat
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat