Může to být první menstruace?

Anonymní
29.7.21 21:39

Může to být první menstruace?

Dobrý večer přeji, dnes ráno když se dcera 10 let prevlekala a já dávala prádlo do pračky jsem objevila světlounce narůžovělou krev na kalhotkách dala jsem ji intimky a probrala to sní, ale nemyslela jsem si že se nejedná o první menstrauci, protože to bylo hodně světlé a říkala jsem si že to bude vytok který bývá rok nebo dva před první MS tak jsem to více neřešila. Před hodinku zamnou dcera přišla že ji ty intimky nestačí že „protéká“ tak jsem ji dala klasickou vložku. Vím že v dnešní době holky dospivaji dříve než před lety, ale tak myslela jsem si že tak 12+? Mám 3 dcery první dostala v 14 letech, druhá 13 letech a já v 15 letech tak mě to zaskočilo. Máme zítra letět na gyndu na nějaké „zastavení“ menstrauce? :nevim: Teď tu budu za neschopnou, ale mě to takto brzo nepřijde normální, dcera je drobná 138 cm a 31 kg.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12793
29.7.21 21:44

Proc do ni rvat chemii, ktera ji muze ublizit? Je to mozna driv nez prumer, ale neni to vyloucene, kazdy je jiny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
29.7.21 21:45

Ségra dostala první v 9 letech. Teď je to normální ženská a ma 2 děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 21:48
@beruska9 píše:
Proc do ni rvat chemii, ktera ji muze ublizit? Je to mozna driv nez prumer, ale neni to vyloucene, kazdy je jiny :nevim:

Takže ok? Mě i segra řekla ať sní zítra letím na gyndu. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
25639
29.7.21 21:50

Moje matka 62 let, dostala první MS také v 10 letech, takže to není, že teď se dospívá dřív - je to brzy, ale není to nic zvláštního ani neobvyklého, a na gyndu opravdu není důvod chodit - prostě už jí to začne, nedá se nic dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25639
29.7.21 21:51
@Anonymní píše:
Takže ok? Mě i segra řekla ať sní zítra letím na gyndu. :nevim:

a co by s ní tam dělali? proč chceš holku nervačit?
myslíš, že jí tam dají špunt, nebo co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 21:51
@stinga píše:
Moje matka 62 let, dostala první MS také v 10 letech, takže to není, že teď se dospívá dřív - je to brzy, ale není to nic zvláštního ani neobvyklého, a na gyndu opravdu není důvod chodit - prostě už jí to začne, nedá se nic dělat

Možná teď vypadám za neschopnou matku, ale co už.

• Citovat
  • Nahlásit
1521
29.7.21 21:59
@Anonymní píše:
Možná teď vypadám za neschopnou matku, ale co už.

Ono v 10 neni moc brzo no… dej dceri dalsi vlozky a uvidis rano a pak dalsi mesic - dva, muze to byt i nahodny a treba dalsi pulrok to nedostane znova. A asi bych to s ni vic teda probrala aby vedela, ze to neni nic spatnyho a ze proste jen ona ma to stesti/smulu ze predcasne vyspela. A mozna by bylo fajn aby to zatim treba nerikala ve skole.. coz ted nehrozi, ale no dnesni decka jsou proste obcas zly a to, ze uz to mozna ma by ji mohlo dat nejakou ne uplne peknou nalepku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
29.7.21 22:01

Je to sice brzo, ale na druhou stranu v deseti letech už není tak malá, aby menstruaci nemohla mít. K doktorovi ji netahej. Jestli jsi z toho hodně nervózní, tak bych max zavolala doktorce a zeptala se. Ale podle mě ti řekne, že je to v normě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 22:05
@Leenvecka píše:
Ono v 10 neni moc brzo no… dej dceri dalsi vlozky a uvidis rano a pak dalsi mesic - dva, muze to byt i nahodny a treba dalsi pulrok to nedostane znova. A asi bych to s ni vic teda probrala aby vedela, ze to neni nic spatnyho a ze proste jen ona ma to stesti/smulu ze predcasne vyspela. A mozna by bylo fajn aby to zatim treba nerikala ve skole.. coz ted nehrozi, ale no dnesni decka jsou proste obcas zly a to, ze uz to mozna ma by ji mohlo dat nejakou ne uplne peknou nalepku.

Hlavně v sobotu jedeme do Chorvatska. :zed: Nevim jak to udělat. Snad to bude mít pouze 3-4 dny.

• Citovat
  • Nahlásit
1053
29.7.21 22:14
@Anonymní píše:
Hlavně v sobotu jedeme do Chorvatska. :zed: Nevim jak to udělat. Snad to bude mít pouze 3-4 dny.

No jak bys to chtěla udělat? Sbal jí kupu vložek. Z mojí zkušenosti bývá první menstruace dlouhá - já ji měla určitě deset dní. Ale u vás to může být samozřejmě jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25639
29.7.21 22:16
@Anonymní píše:

no tomu se říká zákon schválnosti, tak přibalíte vložky no, a ze začátku se bude pouze opalovat nebo cachtat na břehu, v 10 bych do tamponů asi nešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 22:17
@annali píše:
No jak bys to chtěla udělat? Sbal jí kupu vložek. Z mojí zkušenosti bývá první menstruace dlouhá - já ji měla určitě deset dní. Ale u vás to může být samozřejmě jinak.

Nejstarší dcera měla ms 8 dní, druhá 4 dny a já myslím tenkrát tak těch 5-6 dní.

• Citovat
  • Nahlásit
35549
29.7.21 22:33
@Anonymní píše:
Takže ok? Mě i segra řekla ať sní zítra letím na gyndu. :nevim:

Není to OK, dívka s predcasnou pubertou by měla být kompletně vyšetřena včetně endokrinologie.
Ale nikam bych neletěla zítra. V době MS ji nikdo vyšetřovat nebude. Spíš bych zavolala a objednala ji.

Měla jsem spoluzacku s predcasnou pubertou a taky lítala vsude možně po doktorech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
29.7.21 22:39

Já dostala první MS když mi bylo 10 a byla jsem druhý den na táboře, to bylo taky skvělý.. Doteď si pamatuju, jak jsem šla zrudlá jak rajče na zdravotku.. :lol: :mrgreen:. Každopádně už teda nevím jak dlouho trvala, ale zas vím že další půl rok minimálně jsem zas nic neměla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat