Reklama

Může to být roztroušená skleróza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 11:38
Může to být ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA?

Ahoj,

nevím, jestli mi poradíte, asi budu muset počkat na doktory, ale třeba se aspoň vykecám a bude mi líp.

Od 19 let trpím na záněty močového měchýře, ve 30 letech jsem porodila první dítě, vše bylo v poho. Rok na to mi byly doporučeny jedny bylinné preparáty - bylinné tinktury v alkoholu, které jsem užívala přes rok. Na močák mi pomohly, ale postupně jsem se při užívání těchto tiktur začala osypávat pupínkama. Vůbec jsem si to nejdřív s bylinami nespojila, až za dýl. Navíc se mi k tomu přidaly občasné depresivní stavy, stavy únavy…

Lítala jsem po všech doktorech. Na kožním mi zjistili lupénku, kterou mi ty bylinné tinktury vyvolaly. Nakonec jsem zjistila, že mi ani tak nevadily ty byliny jako alkohol v nich. Přestože se užívaly 3× denně 3 kapky (34procentního alkoholu), tak to na spuštění lupénky stačilo. Od té doby jakmile pravidelně užívám alkohol (stačí např. lichořeřišnice z lékárny), tak mi po týdnu začne naskakovat lupénka. Běžně mám jen pár pupínků- jsem díkybohu téměř čistá, ale pravidelné užívání alkoholu mi to spouští.

Aby toho nebylo málo, tak mi téměř v té samé době zjistili autoimunitní zánět štítné žlázy - sníženou funkci, takže budu brát doživotně hormony. Zatím beru jen 50, což je minimální dávka.

Ale od té doby se také cítím často unavená, hůře se soustředím, zapomínám, mívám občasné stavy úzkosti zejm. se mi poslední dobou zdá že po užití alkoholu a také se mi zhoršil zrak, mám asi zatím jen půl dioptrie, občas vidím jakoby v mlze, více na pravé oko. Nevěnovala jsem tomu moc pozornost a uklidňovala se, že to je v pohodě, ale tůdle někdo nadhodil téma ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA. Já si to nastudovala ty uvedené příznaky mi na to až děsivě sedí. Mám hrozný strach, že budu mít k lupénce a štítné žláze ještě roztroušenou sklerózu (což je autoimunitní onemocnění z podobné skupiny).

Mám pocit, že už jsem si s těmi chorobami užila svoje, ale pořád to nekončí. Občas mě přepadnou ty úzkostné stavy a hrozně se v tom plácám. Chci si říct, že to bude dobrý a že žádnou roztroušenou sklerózu nemám, jenže pořád něco zapomínám - klíče ve dveřích, peníze v bankomatu… Odůvodňuju si, že toho mám někdy hodně - péče o dvě děti, ale dříve jsem byla taková aktivní, plná života, nových nápadů, zvládala jsem spoustu věcí a teď jsem taková přichcíplá, unavená… Třeba je to těmi dětmi, ale třeba ne. Mám strach, že ty nemoci nikdy neskončí a že to odnese hlavně moje rodina moje děti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12672 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 11:40

To co popisuješ ti dělá štítná, nejspíš máš malou dávku

Janli
Kelišová 5412 příspěvků 9 inzerátů 10.05.18 11:51

Klid holka, to bych ji musela mít taky :mrgreen: Na ty oči zkus umělý slzy. Nevěřila jsem, co dokáže udělat suchý oko se zrakem. Taky jsem byla vyděšená, že mám RS a houby. Suchý oči. :mrgreen:

diiss
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 10.05.18 11:54

Tohle Rs. Urcite neni.bud v klidu…a o zapominani rs taky neni ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 12:10

Tohle bych vůbec neřekla že by měla být RS, já měla bolesti hlavy, brnění končetin, divné psych. stavy. Rozmazané vidění taky mam, v nemocnici jsem si vydupala MR. Negativní na RS. Pak ještě testy na boreliozu taky negativní. Pro klid si zajdi na neurologii ale mě tam dr. odpálkovala že to mám ze zad, že mě ani záda bolet nemusí, pak jsem byla bezradná, že to určitě mám ale dr nic neřeší, což mé psychické stavy zhoršovalo. :? Pak jsem skončila v nemocnici a tam mi konečně udělali to MR jak jsem psala.

janat
Extra třída :D 10827 příspěvků 10.05.18 12:10

Zakladatelko, pošli mi SZ.

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 10.05.18 18:04

1. domluvte se s endokrinologem, jestli to nemůže nějakým špatně nastaveným dávkováním léků.

2. to co popisujete zní jako něco na úzkostném základě - což může být důsledek oněch špatně nastavených léků a nebo prostě jste zavalená úzkostmi, se kterými si úplně nevíte rady.

Nejspolehlivější cesta, jak čelit a vypořádat se se svými démony je psychoterapie.

Další dost šikovná a praktická kniha je toto: https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.18 23:47
Roztroušená skleróza????

Ahoj v listopadu mě bolely záda a šla jsem na neurologii paní doktorka mě poslala na magnetickou rezonanci která ukázala že mám lozisko na mozku, poslaly mě do jiné nemocnice kde jsem byla o měsíc déle a lozisko se zvetsilo. teď mě čeká další magneticka rezonance a mam strach, protože tady to lékaři neřeší a chtěla bych vědět kam se obrátit…děkuji moc za všechny odpovědi a pomoc :,( :,(

KlarkaK
Závislačka 2983 příspěvků 16.06.18 00:00
@Anonymní píše:
Ahoj v listopadu mě bolely záda a šla jsem na neurologii paní doktorka mě poslala na magnetickou rezonanci která ukázala že mám lozisko na mozku, poslaly mě do jiné nemocnice kde jsem byla o měsíc déle a lozisko se zvetsilo. teď mě čeká další magneticka rezonance a mam strach, protože tady to lékaři neřeší a chtěla bych vědět kam se obrátit…děkuji moc za všechny odpovědi a pomoc :,( :,(

lozicka RS ma magneticke rezonanci jsou specificka a prukazna pokud jsou pritomna a jsou videt…a pokud ti ihned nerekli diagnozu pak to pravdepodobne neni lozisko RS…mnoho lidi s RS nema na MRI videt nic…loziska ale nemusi nutne znamenat RS

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 16.06.18 00:18

Těžko říct, co to je, protože ložisko na mozku je strašně široký pojem.
Asi budeš ještě podstupovat upřesňující vyšetření. Rohodně to nekončí konstatováním, že je ložisko na mozku.
Já bych si tipovala : krevní sraženina, benigní nádor, maligní nádor, rozšířená céva, cysta … určitě je hodně možností (já nejsem doktor)
Trvej na konečné diagnoze, ať to neskončí u ledu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.18 03:57
@LaPaloma píše:
Asi budeš ještě podstupovat upřesňující vyšetření. Rohodně to nekončí konstatováním, že je ložisko na mozku.
Já bych si tipovala : krevní sraženina, benigní nádor, maligní nádor, rozšířená céva, cysta … určitě je hodně možností (já nejsem doktor)

jenze to zatím vypadá že to u toho ledu skončí a z druhé magneticke rezonance mám ve zprávě (možnost RS)
proto se bojim

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.18 03:59
@LaPaloma píše:

a lekarka to prostě nechce víc řešit… jen mě. posílá na další rezonanci, ale aby udělala jiné vyšetření tak na to svým způsobem kasle :( :,(

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17630 příspěvků 16.06.18 05:21

Vydupej si lumbalni punkci. My ted RS resili u tchyne a nakonec se potvrdila. Od zacatku bylo jasne nejake neurodegenrativni onemocneni. Uz pred lety ji zjistili, ze se ji zmensuje mozkova kura a tech lozisek mela vic. Jenze ono to opravdu muze byt cokoliv. Od nelecene boreliozy, toxoplasmosy az po ruzny Alzheimery a RS…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.18 06:25

@RyBANA tak v poslední zprávě mám psáno podezřeni na RS, ale kdybych se nekoukla tak to ani nevím ani to že je to větší :(
spíš uvažuji úplně změnit nemocnici

brumi
Kelišová 6415 příspěvků 16.06.18 06:57

určitě pokud máš možnost změnit bylo by fajn,osobně by jsem raději chodila tam kde mi vše řeknou a vysvětlí hned a né že sama hledám ze zprávy,pokud tam je podezření na RS určitě tě čeká ještě další vyšetření které případně RS potvrdí jako lumbální punkce,také ukázala sto pro výsledek u kamarádky s touto nemocí. Ale také to může být úplně něco jiného, dělat dokola CT je divné vždyť ukáže vždy to samé,určitě si vyžádej jiná vyšetření. Mohou to být cysty,polypy prostě cokoliv, sama jsem byla na CT hlavy pro bolest krkční páteře a hlavy výsledek 3 cysty zatím nic nezpůsobují jen sem tam utlačí jedna nerv u čelisti a ta pak třeba chvíli bolí, ale zatím se jen hlídají. Držím palečky :hug: A ještě ta kamarádka co de jí RS potvrdilo po zahájení léčby je zase jako před reaguje velmi dobře na léčbu a klep klep všechny příznaky odezněly( zatím)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama