Může to být roztroušená skleróza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 11:38
Může to být ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA?

Ahoj,

nevím, jestli mi poradíte, asi budu muset počkat na doktory, ale třeba se aspoň vykecám a bude mi líp.

Od 19 let trpím na záněty močového měchýře, ve 30 letech jsem porodila první dítě, vše bylo v poho. Rok na to mi byly doporučeny jedny bylinné preparáty - bylinné tinktury v alkoholu, které jsem užívala přes rok. Na močák mi pomohly, ale postupně jsem se při užívání těchto tiktur začala osypávat pupínkama. Vůbec jsem si to nejdřív s bylinami nespojila, až za dýl. Navíc se mi k tomu přidaly občasné depresivní stavy, stavy únavy…

Lítala jsem po všech doktorech. Na kožním mi zjistili lupénku, kterou mi ty bylinné tinktury vyvolaly. Nakonec jsem zjistila, že mi ani tak nevadily ty byliny jako alkohol v nich. Přestože se užívaly 3× denně 3 kapky (34procentního alkoholu), tak to na spuštění lupénky stačilo. Od té doby jakmile pravidelně užívám alkohol (stačí např. lichořeřišnice z lékárny), tak mi po týdnu začne naskakovat lupénka. Běžně mám jen pár pupínků- jsem díkybohu téměř čistá, ale pravidelné užívání alkoholu mi to spouští.

Aby toho nebylo málo, tak mi téměř v té samé době zjistili autoimunitní zánět štítné žlázy - sníženou funkci, takže budu brát doživotně hormony. Zatím beru jen 50, což je minimální dávka.

Ale od té doby se také cítím často unavená, hůře se soustředím, zapomínám, mívám občasné stavy úzkosti zejm. se mi poslední dobou zdá že po užití alkoholu a také se mi zhoršil zrak, mám asi zatím jen půl dioptrie, občas vidím jakoby v mlze, více na pravé oko. Nevěnovala jsem tomu moc pozornost a uklidňovala se, že to je v pohodě, ale tůdle někdo nadhodil téma ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA. Já si to nastudovala ty uvedené příznaky mi na to až děsivě sedí. Mám hrozný strach, že budu mít k lupénce a štítné žláze ještě roztroušenou sklerózu (což je autoimunitní onemocnění z podobné skupiny).

Mám pocit, že už jsem si s těmi chorobami užila svoje, ale pořád to nekončí. Občas mě přepadnou ty úzkostné stavy a hrozně se v tom plácám. Chci si říct, že to bude dobrý a že žádnou roztroušenou sklerózu nemám, jenže pořád něco zapomínám - klíče ve dveřích, peníze v bankomatu… Odůvodňuju si, že toho mám někdy hodně - péče o dvě děti, ale dříve jsem byla taková aktivní, plná života, nových nápadů, zvládala jsem spoustu věcí a teď jsem taková přichcíplá, unavená… Třeba je to těmi dětmi, ale třeba ne. Mám strach, že ty nemoci nikdy neskončí a že to odnese hlavně moje rodina moje děti.

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 11542 příspěvků 10.05.18 11:40

To co popisuješ ti dělá štítná, nejspíš máš malou dávku

Janli
Závislačka 3864 příspěvků 6 inzerátů 10.05.18 11:51

Klid holka, to bych ji musela mít taky :mrgreen: Na ty oči zkus umělý slzy. Nevěřila jsem, co dokáže udělat suchý oko se zrakem. Taky jsem byla vyděšená, že mám RS a houby. Suchý oči. :mrgreen:

diiss
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.05.18 11:54

Tohle Rs. Urcite neni.bud v klidu…a o zapominani rs taky neni ;)

Anonymní  10.05.18 12:10

Tohle bych vůbec neřekla že by měla být RS, já měla bolesti hlavy, brnění končetin, divné psych. stavy. Rozmazané vidění taky mam, v nemocnici jsem si vydupala MR. Negativní na RS. Pak ještě testy na boreliozu taky negativní. Pro klid si zajdi na neurologii ale mě tam dr. odpálkovala že to mám ze zad, že mě ani záda bolet nemusí, pak jsem byla bezradná, že to určitě mám ale dr nic neřeší, což mé psychické stavy zhoršovalo. :? Pak jsem skončila v nemocnici a tam mi konečně udělali to MR jak jsem psala.

janat
Extra třída :D 10821 příspěvků 10.05.18 12:10

Zakladatelko, pošli mi SZ.

Ou
Závislačka 4197 příspěvků 10.05.18 18:04

1. domluvte se s endokrinologem, jestli to nemůže nějakým špatně nastaveným dávkováním léků.

2. to co popisujete zní jako něco na úzkostném základě - což může být důsledek oněch špatně nastavených léků a nebo prostě jste zavalená úzkostmi, se kterými si úplně nevíte rady.

Nejspolehlivější cesta, jak čelit a vypořádat se se svými démony je psychoterapie.

Další dost šikovná a praktická kniha je toto: https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Reklama