Může to být svrab, anebo jen alergie?

Anonymní
28.6.13 01:20

Muze to byt svrab anebo jen alergie?

Ahoj,
prosim o zachovani anonymity, docela se stydim
pred tremi dny se mi na vnitrni hrane nohou objevila vyrazka, na obou…
pres den je to ok, nic me nesvedi, ale v noci me to budi a svedi…jaka je moznost, ze je to svrab? nechapu, kde bych ho mohla chytit, na hygienu dbam hodne :zed:
hned zitra jdu k lekari, ale neda mi to spat :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8911
28.6.13 01:36

Podle toho, co se píše tady, tak ano: http://cs.wikipedia.org/wiki/Svrab

A nevyčítej si to, že bys to třeba způsobila nedostatečnou hygienou. Kamarádka chytila svrab v porodnici! Masakr. Okamžitě jí nasazovali kortikoidy, zastavovali laktaci, protože s těmi léky se kojit nesmí… no nevzpomíná na to hezky. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50089
28.6.13 03:02

Taky jsem jednou byla vystresovaná. Zkuste nějaké léky na alergii. Já jsem si zobla několik tablet aeriusu a pak sledovala, jak blednu. Vše bylo O. K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1563
28.6.13 05:50

Ahoj pokud ses nedávno dívala na Primu - Reportéři na vaší straně, byla tam reportáž o svrabu…je jedno jak moc dbáš na hygienu, stačí sedět v MHD, na čalouněném sedadle, kde seděl zanedbaný člověk a už se to veze, prý tomu předchází strašné svědění hlavně v noci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1563
28.6.13 05:52

http://play.iprima.cz/all/382789/all nevím jestli se to zobrazí, kdyby ne, je to z 24.6.2013

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
28.6.13 05:58

Po svrabu prý zůstávají pod kůží cestičky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5631
28.6.13 06:31
@balenka píše:
Po svrabu prý zůstávají pod kůží cestičky…

Ano, přesně tak. Zákožka svrabová dělá pod kůží „cestičky“ o délce pár centimetrů, na jejich konci klade vajíčka. Ty ale laik asi hned nevidí. :think:
Nevím, co vysílali na Primě, ale zas tak jednoduché např. v MHD přijít ke svrabu není a léčba kortikoidy taky není běžná.
Místo, kde se ti vyrážka objevila, taky není zcela typické - uchytí se spíše v místech, kde je tenká kůže - mezi prsty, na loktech…
K dr. si zajdi, osobně si myslím, že se o svrab nejedná.
(PS: Nikdy jsem svrabem neonemocněla, ale moje zaměstnání mne občas do kontaktu s takto nemocnými lidmi přivede.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.13 06:47

@Alichi no ja v noci byla pevne presvedcena, ze je to svrab vsude pisoj, ze to nocni svedeni je svrab…mela jsem tu vyrazku i cervenou…a ted rano tam pupinky sice jsou, ale ne cervene a svedi to jen malicko…tak ja nevim :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1962
28.6.13 07:02

Teda, já přesně čekala, že se svrabem se roztrhne pytel…
Než začneš trojčit - myslím, že by se to rychle šířilo, kdyby to svrab byl. Vím, že to bude znít zcela blbě, ale nejsi jen „opruzená“? Potničky doukážou i takhle masivně potrápit. Jinak já bývala velmi silný alergik a jako každá nemoc - svědění se zhoršovalo večer.
A ještě jedna věc - nekoupila sis třeba nový kalhoty nebo sukni? Jednou jsem měla jedny a jak jsem je oblékla, ač 100× prané, do hodiny jsem se osypala. Blbý materiál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.13 07:08

@puntice no jo, je ze me to treba ve fitku, kde jsem si nohy spotila vubec nesvedilo:-( proto asi potnicky nee…a hlavne je to opravdu na stejnem miste na obou nohou…no musim si jeste 2 hod pockat nez otevre doktor…asi se zblazni, zitra cekam navstevu, ktera u nas ma spat tak to asi budu mit smolika…
A vecer to bylo horsi, ale jen kdyz jsem je mela v teple pod dekou, jakmile jsem je dala na chlad bylo to mnohem lepsi :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
18224
28.6.13 07:31

Holky mají pravdu, může to být svrab. A chodbičky se sice uvádí, že tam jsou. Ale já je někdy ani neviděla. Jinak dneska se dělá šikovná mastička infectoscab a ta je účinná snad už po osmi hodinách, doporučuju. Držím pěsti k doktorovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3287
28.6.13 07:33

Sorry, ale nejsi jen „opruzená“? nic ve zlym, měla jsem to v létě taky - jak se vnitřní stehna třou o sebe - to taky svědí…:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64556
28.6.13 07:36

Zajdi za dr, teď zrovna říkali, že třeba MS kraj je svrabem zamořen a že nepomůže, když dbáš na hygienu - stačí si na chvíli sednout v mhd a je to.. Prý je léčba, co zabere do 8mi hodin, né jak dřív, že člověk musel být 3 dny napajcovaný nějakým sajrajtem.. Takže k doktorovi a on Ti řekne, co a jak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
28.6.13 07:39

S tou hygienou naopak, svrábek má rád kůži čisťounkou ;) vágusové jsou vesměs jen přenašeči…
No uvidíš, ale fakt se za to nestyď, probůh! Není to tvoje vina :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišuna
28.6.13 08:33

Na vnitrni strane nohou? Jako na stehnech? A jinde se to neobjevilo?
Svrab se siri, idealne na predlokti na jemne kuzi jsou videt cesticky a svedeni se zhorsuje v teple.
Ve sprse a pod dekou v noci. Takhle na dalku tezko posoudit, k lekari stejne budes muset a nijak se nestyd, chytit se da i v mhd. Drzim palce.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat