Může to být těhotenství, případně kolikátý týden?

Anonymní
5.6.20 09:21

Může to být těhotenství, případně kolikátý týden?

Řeším takovou trošku komplikovanější situaci. Začátkem roku jsem se rozhodla, že po zhruba 10ti letech vysadím antikoncepci. Učinila jsem tak 7.února, dostavila se menstruace po vysazení, ale další měsíc již nic. Volala jsem tedy gynekoložce, že se mi nedostavila menstruace, těhotenský test 2× negativní a navíc mě bolí na levé straně v podbřišku jak při močení, tak vždy když dosednu. Šla jsem k ní na kontrolu, těhotenství vyloučila, naopak na levém vaječníku mi našla malou cystu. Dostala jsem tedy injekci na vyvolání menstruace, která se dostavila během tří dnů, tedy 23.3. a skončila 27.3. Bylo mi sděleno, že cysta při menstruaci odejde a že mám přijít na kontrolu někdy v červnu.
Bolesti ustaly, nicméně za měsíc, tedy v dubnu, se menstruace opět nedostavila. Přikládala jsem to tomu že prostě chvíli potrvá, než se mi cyklus srovná, přece jen doba braní HA byla dost dlouhá. A jelikož mě nic nebolelo, neřešila jsem to, chtěla jsem, aby se cyklus spravil sám, ne abych mu musela zase pomáhat injekcí. Těhotenský test vyšel opět negativní. V polovině května stále nic, dělala jsem další těhotenský test a opět negativní. Na konci května menstruace stále nikde. Podotýkám, že víceméně celou dobu jsem měla citlivé bradavky, bolestivé na dotek. Semtam mě píchne v podbřišku vlevo nebo vpravo, zejména když prudce vstanu ze sedu nebo dřepu a nebo když kýchnu. Jinak bolesti žádné, špinění žádné, prostě nic. Teď v pondělí 1.6. Jsem volala na gynekologii, abych se objednala na kontrolu s těmi cystami, přijít mám 11.6. Nedalo mi to, doma jsem měla ještě dva tt, tak jsem ve středu ráno zkusila otestovat z ranní moči a k mému obrovskému překvapení na mě vykoukly dvě čárky. Udělala jsem test znovu odpoledne, opět stejně pozitivní. Přikládám foto testu. Tak teď nevím, jestli mohu být těhotná, případně jak dlouho, když poslední MS byla po vyvolání 23.3. a od té doby nic, ale až do poloviny května tt negativní. Do kontroly 11.6. daleko a já jsem na nervy z toho, že se k tomu všemu léčím se štítnou žlázou, kde jsem na kontrole byla naposled před půl rokem…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

277
5.6.20 09:33

Pravděpodobně jsi měla dlouhý cyklus a posunutou ovulaci, otěhotnět jsi mohla klidně až v půlce května :nevim: Zavolala bych znovu Dr. že máš pozitivní test a jestli by na tebe nekoukala dřív, i kvůli té štítné žláze (až ti na gyndě potvrdí těhotenství tak si zavolej i tam, pošlou tě jen na odběry)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.20 09:36

Já jsem zjistila pozitivní tt teď ve středu (jeden den zpoždění), ve čtvrtek jsem volala na endokrinologii a řekli mi, že mám hned druhý den dorazit na krev. Tu štítnou žlázu není radno neodkládat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
5.6.20 09:38

Gratuluji těhotná seš :) ale nejspíš to bude začátek, možná 4 týden? Doktorka ti nejspíš řekne víc, ale nepočítej, že příští týden toho na ultrazvuku moc uvidí. A 11.6 je zachvilku, necelý týden, to počkej a uvidíš. Já jsem otěhotněla asi 50 den cyklu, termín porodu brala doktorka pouze podle ultrazvuku ve 13. týdnu a vše od toho počítala. Řekla jsem ji, že mám rozhozeny cyklus a ona to tedy dle menstruace neřešila. Hodně štěstí ať vše dopadne dobře :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18441
5.6.20 09:47

To ze jsi byla na kontrole se SZ pred pul rokem nevadi, ja chodim 1× rocne. Ale pozor - pokud jsem tehotna, musim hned volat a naklusat na krev, vetsinou mi jned zvysili davky hormonu. Takze soubezne s gyndou res i SZ - ja teda vzdy sla na gyndu, abych si tehotenstvi potvrdila a pote hned sla na endokrinologii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 10:17

Počkám tedy na toho 11.6., aby mi řekli víc a pokud se potvrdí, že opravdu jsem těhotná, zavolám hned na endokrinologii. Termín návštěvy tam mám totiž až 3.7., což je dlouho. Já mám právě strach, že bych mohla být těhotná už nějakou chvíli a že jsem to nevěděla a tím pádem neřešila hned tu štítnou žlázu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
5.6.20 10:21

Já bych do toho 11.6. nečekala a šla se štítnou žlázou hned, mně řekli ať jdu hned, co najdu výsledek na testu. Nechci strašit za co všechno může štítná žláza, když se v těhotenství neřeší hned, ale i pro tvůj klid bych tam šla aspoň na krev hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
5.6.20 11:09

Já bych to tak černě se štítkou neviděla, pokud to zakladatelka měla před půl rokem v pořádku tak si nemyslím že by něco hrozilo. Já jsem chodila na odběry každý měsíc a vždycky to bylo v pořádku. Ale samozřejmě čím dřív tím líp, pro jistotu. Jen aby kvůli tomu zbytečně nestresovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18441
5.6.20 11:12

Tak ono zalezi, s jakou poruchou SZ je zakladatelka lecena na endokrinologii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 11:49

Na endokrinologii chodím kvůli hypotyreóze, tedy snížené funkci štítné žlázy. Momentálně beru denně Letrox 75mg.

• Nahlásit
  • Citovat
5.6.20 12:19

Mám také hypotyreózu a beru Letrox 50 a musela jsem naklusat na krev hned druhý den, co jsem měla pozitivní tt. :roll: Asi záleží na doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 14:22

Tak jsem pro klid v duši volala na endokrinologii. Tam mi sestřička řekla, že kontrola 3.7. je v pohodě, že není třeba chodit dřív. Nicméně mi tedy nabídla dřívější termín u jiné endokrinoložky, než kam chodím běžně, takže jdu 22.6. na kontrolu, odběry krve o týden dřív. Tak snad bude vše OK. Teď už jen doufám, že mi těhotenství na gyndě potvrdí a že nejsem těhotná moc dlouho :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.6.20 13:07

Tak mám za sebou prohlídku na gynekologii… Prý 8.týden těhotenství a srdíčko bije jako o závod :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama