Může to být z psychiky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:19
Může to být z psychiky?

Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli je možné mít z menších, ale dlouhodobých úzkostí motání hlavy a trošku závratě? Potom i zhoršené dýchání atd? Je možné, že psychika dává tak moc?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:23

Ano. Např. takto typicky je to u panické poruchy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:42

Ahoj, asi je. Ale taky to může být od páteře nebo tlak. Já to měla před porodem jako mladá holka od páteře a po porodu od nízkého tlaku. Ale psychika je svinstvo, nicméně bych zkusila i nejaký cviky na páteř a nechat přeměrit tlak. On je to uzavřený kruh,člověka tyhle věci mohou stresovat a pak je ta úzkost horší. Já měla a mám občas úzkostny stavy, a většinou to u me spustí, že nepiju… divný, ale je to tak. Ona se mi pak mota hlava, je mi divně, hlava začne vymejset blbiny a uzkost je na světě…

Ou
Kelišová 5437 příspěvků 04.12.18 15:42

Ano, je to možné a časté. Stejně tak setrvalý neřešený stres a úzskoti může zablokovat záda a způsobit podobné problémy.

To co s tím chcete dělat je řešit v psychoterapii ony úzkosti. Když se vám je podaří je zkrotit, nebudou posléze působit reálné zdravotní problémy (kromě točení a bolení hlavy je na ráně třeba dráždivý tračník)

Pro začátek se podívejte na tuhle knížku je snadno srozumitelná a praktická.
 https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 04.12.18 15:50

Určitě. Já měla ze stresu skoro půl roku šílené bolesti žaludku, nikdo nic špatného neviděl (gastrologie, sono břicha) a poté co se zdroj stresu vyřešil, tak bolesti jako mávnutím kouzelného proutku zmizely…

Karmínie
Kecalka 111 příspěvků 04.12.18 16:25
@Anonymní píše:
Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli je možné mít z menších, ale dlouhodobých úzkostí motání hlavy a trošku závratě? Potom i zhoršené dýchání atd? Je možné, že psychika dává tak moc?

Možné to je, projevuje se tak například panická úzkost.

atominnka
Generální žvanilka 21821 příspěvků 04.12.18 17:08
@Anonymní píše:
Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli je možné mít z menších, ale dlouhodobých úzkostí motání hlavy a trošku závratě? Potom i zhoršené dýchání atd? Je možné, že psychika dává tak moc?

psychika je hajzl. z psychiky muzeš mít téměř cokoli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >