Může ještě chytnout střevní problémy?

Anonymní
22.4.21 10:17

Může to ještě chytnout ?

Zdravím ženy, syn má nějaký střevní moribundus už cca 5 den, já jsem lehla včera, ale dneska už jsem docela ok. Jde mi o to, že syn leží v obýváku kde se pohybuje i dcera (necelé 3 roky ),je možné, že když to do teď nechytla, že to může ještě chytit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8219
22.4.21 10:20

Pokud dodržujete hygienu, tak snad ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21832
22.4.21 10:24

Pokud je to covid, tak to může i nemusí chytit i dcera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 10:27
@bublinek píše:
Pokud dodržujete hygienu, tak snad ne

Tak snažím se aby se k sobě nepřibližovali. Umývám záchod po každém použití a dezinfikuji sobě i malému ruky. Je ještě něco víc co bych mohla udělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 10:28
@stinga píše:
Pokud je to covid, tak to může i nemusí chytit i dcera

Covid by to být neměl. Podle testů aspoň ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2179
22.4.21 10:30

Pokud ty to máš od včerejška, tak ano, dcera to ještě může chytit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21832
22.4.21 10:33
@Anonymní píše:
Covid by to být neměl. Podle testů aspoň ;)

tak to je fajn, střevní potíže vám určitě přejdou dřív, než kdyby to covid byl :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 10:37
@Lil Kitkatt píše:
Pokud ty to máš od včerejška, tak ano, dcera to ještě může chytit..

Ale od syna je menší pravděpodobnost ne? Já se dceři samozřejmě taky snažím vyhýbat. Stará se taťka :) Ale už mi je dobře, takže začínám normálně fungovat. Jak dlouho je vlastně člověk infekční?

• Citovat
  • Nahlásit
8219
22.4.21 10:39
@Anonymní píše:
Tak snažím se aby se k sobě nepřibližovali. Umývám záchod po každém použití a dezinfikuji sobě i malému ruky. Je ještě něco víc co bych mohla udělat?

neměli by používat stejné nádobí, říct synovi aby si hlídal skleničku a příbor po použití umýt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 10:41
@stinga píše:
tak to je fajn, střevní potíže vám určitě přejdou dřív, než kdyby to covid byl :hug:
@stinga píše:
tak to je fajn, střevní potíže vám určitě přejdou dřív, než kdyby to covid byl :hug:
M
@stinga píše:

Mě bylo špatně včera, ale spíš ve smyslu, že mě všechno bolelo, takže jsem celý den prospala. Ale dneska už mi je dobře, takže se snažím normálně fungovat, malého to semlelo víc, ale už mu dneska začíná být taky dobře. Jen se snažím aby to nechytla ta naše nejmenší. Ale zas si říkám, že dva dny zpátky spolu byli celý den na dvoře a normálně si hráli, pak se malý zhoršil a malá zatím dobrý, tak snad se jí to vyhne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 10:42
@bublinek píše:
neměli by používat stejné nádobí, říct synovi aby si hlídal skleničku a příbor po použití umýt
To nepoužívají ani když jsou zdraví
@bublinek píše:
neměli by používat stejné nádobí, říct synovi aby si hlídal skleničku a příbor po použití umýt

To nepoužívají ani když jsou zdravý. Nemám to ráda. Všechno má každý svoje :)

• Citovat
  • Nahlásit
964
22.4.21 10:49

Každá nemoc se projeví jinak, některá za 2 dny, jiná za týden. Doba infekčnosti je taky jiná. Dále je potřeba vědět zda je to nemoc bakteriálního nebo virového původu.
Pokud bakteriálního, tak je menší pravděpodobnost nákazy. Viry se šíři vzduchem, takže tam se může nakazit každý. Jestliže dezinfikuješ toaletu, tak asi máš na mysli střevní chřipku?
Průjem, nevolnost, popřípadě zvracení?
V tom případě je infekce bakteriální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 10:58
@Markéta188 píše:
Každá nemoc se projeví jinak, některá za 2 dny, jiná za týden. Doba infekčnosti je taky jiná. Dále je potřeba vědět zda je to nemoc bakteriálního nebo virového původu.
Pokud bakteriálního, tak je menší pravděpodobnost nákazy. Viry se šíři vzduchem, takže tam se může nakazit každý. Jestliže dezinfikuješ toaletu, tak asi máš na mysli střevní chřipku?
Průjem, nevolnost, popřípadě zvracení?
V tom případě je infekce bakteriální.

Právě, že to asi není klasická střevní chřipka. Malý když dostal střevní chřipku vždycky prozvracel noc. Mysleli jsme původně, že to má z jídla, protože se 3× vyzvarecel a pak byl dobrý, akorát já mu pak udělala špatnou večeři tak se to rozjelo trochu znovu a já mám teda průjem.

• Citovat
  • Nahlásit
964
22.4.21 11:04
@Anonymní píše:
Právě, že to asi není klasická střevní chřipka. Malý když dostal střevní chřipku vždycky prozvracel noc. Mysleli jsme původně, že to má z jídla, protože se 3× vyzvarecel a pak byl dobrý, akorát já mu pak udělala špatnou večeři tak se to rozjelo trochu znovu a já mám teda průjem.

Každá střevní chřipka je jiná a každý ji prožívá jinak.
Ale ještě je možnost, že jste jen něco špatného snědli a nemusí to být vůbec infekce.
Jestli už to odeznívá, tak už bych to nechala, ale pokud se dítě ještě necítí Ok, zašla bych k lékaři. Udělá testy na bakterie. Samozřejmě, že to muže chytit i dcera. Ikdyž všechno desinfikuješ, stačí aby sáhla na stejnou věc jako syn a je to.
Tak držím palce, aby se to zbytku rodiny vyhlo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4184
22.4.21 11:27

Ano, může to ještě chytnout. U střevních viróz přetrvává infekčnost poměrně dlouhou dobu, i když už je dotyčný bez příznaků (bez potíží).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat