Zaměstnavatel chce, abych se vrátila dřív

Anonymní
9.3.16 10:01

Může toto zaměstnavatel?

Ahoj vsem. Mam pristi tyden schuzku s manazerkou firmy, kde pracuji. Popisi situaci, materskou jsem protahla na 4 roky (stale mi chodi penize z materske, az do srpna, kdy dceri budou 4 roky a vezmou ji do statni, ve 3 letech nebyla prijata a soukroma by vysla na 9000. Ja si vydelam 12 000 cisteho, takze bych do prace chodila jen kvuli 3 000, z toho naklady na dojizdeni, takze bych si vydelala 2 000 a holka cely den ve skolce. Tak jsem si to protahla na 4 roky, chodim nyni do prace na dohodu o cinnosti, coz obnasi cca 50 h za mesic. Me se to zkratka nevyplatilo nastoupuit do prace, kdyz ji nevzali do statni skolky. Proto jsem doma ctvrty rok, abyste si nemysleli, ze jsem nemakacenko, to ne, ale jen jsem pocitala. Jeste chci podotkonout, jsem s dcerou sama. Prijem mam neco alimenty, materska a z dohody o cinnosti.

Pred rokem mi zamestnavatel dal podepsat vypoved, ze pry az se vratim do prace, tak ji roztrhame a vse pojede jako driv(nez jsem sla na materskou) a pokud nenastoupim, tak se tim jisti, aby mi nemuseli vyplacet nejakou nahradu ci co. Nevim, zda je toto obvykly postup, ale neodporovala jsem, podepsala, do prace se chci vratit.

No a vcera mi volala manazerka, mame schuzku pristi tyden, chce, abych zacla pracovat od dubna, abych se vratila na normalni uvazek.

Muj dotaz zni, zda ma nejake paky v podobe zakona, ze mi muze zamestnavatel v pripade nedostatku pracovnich sil naridit, ze se mam do prace vratit pred uplynutim te ctyrlete materske jinak mi ukonci prac. pomer.

Ja bych tak prisla o materskou, ktera mi jeste bude chodit do srpna, musela bych ted rychle najit soukromou skolku a hlavne toto vse kvuli cca 2000 cisteho (viz popis vyse).
O misto prijit nehcci, jsem tam zamestnana od r.2006 a spokojena. Tak mam ted trosku vitr co na me vedouci vybali a chci byt pripravena. Jsem spis clovek, kdyz se udela na me bububu, tak kyvnu na vse…

vkladaM anonymne, dekuji J.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16864
9.3.16 10:08

Jestli jsem to pochopila dobře, tak jsi dala výpověď a teď pracuješ na dohodu. Právní páky nemá tě donutit, ale taky nemá povinnost tě od září zaměstnat na HPP. Takže pokud ty teď budeš proti a ona se na se.re tak od září budeš pořád jen „brigádník“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26457
9.3.16 10:09

Ty zadny pracovni pomer ted nemas, pokud jsi podepsala vypoved. Takze to je zaklad. A pokud by jsi sla pracovat, o zednou materskou neprijdes ( ani o rodicak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6207
9.3.16 10:11

Jen pár postřehů…

nástup do práce vám určitě nikdo přikázat nemůže. Můžete vždy odmítnout.

na druhou stranu nechápu obavy, že nechcete přijít o práci, protože o tu jste už dávno přišla podepsáním výpovědi…

O mateřskou nepřijdete, tu už dávno nemáte. Pobíráte teď asi rodičovský příspěvek..? A tam je to snad tak, že se vylučuje pouze s pravidelnou docházkou dítěte do STÁTNÍHO zařízení (nikoli s nástupem do práce)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
9.3.16 10:12

Tak vzhledem k tomu, že jsi jim podepsala výpověď, což opravdu není běžný postup, tě vůbec znovu vzít nemusí, už nejsi zaměstnanec.
Pracovat a pobírat zároveň rodičovský příspěvek můžeš (ne mateřskou, tu už dávno nepobíráš :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64723
9.3.16 10:14

Zaprvé jsi dala výpověď - tudíž žádný prac. poměr nemáš. Zadruhé - místo Ti drží pouze 3 roky, ten 4. rok je dobrá vůle zaměstnavatele, takže ano, můžou si to dovolit - buď nastoupíš nebo nemáš flek :nevim: :nevim:
@vulpes nepíšeš pravdu, 4.rok je dobrá vůle zaměstnavatele, pokud zakladatelku potřebuje, ona nenastoupí, připraví se o místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64723
9.3.16 10:15

Jo a na rodičák to nemá žádný vliv, to by mělo vliv do 2 let věku dítka, později ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7376
9.3.16 10:19
@vulpes píše:
Jen pár postřehů…

na druhou stranu nechápu obavy, že nechcete přijít o práci, protože o tu jste už dávno přišla podepsáním výpovědi…

O mateřskou nepřijdete, tu už dávno nemáte. Pobíráte teď asi rodičovský příspěvek..? A tam je to snad tak, že se vylučuje pouzes pravidelnou docházkou dítěte do STÁTNÍHO zařízení (nikoli s nástupem do práce)

nevylucuje se nijak.. muze byt ve skolce a matka muze do prace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
9.3.16 10:21
@vulpes píše:
Jen pár postřehů…

O mateřskou nepřijdete, tu už dávno nemáte. Pobíráte teď asi rodičovský příspěvek..? A tam je to snad tak, že se vylučuje pouze s pravidelnou docházkou dítěte do STÁTNÍHO zařízení (nikoli s nástupem do práce)

Nemáš pravdu, vliv to má pouze do 2 let věku dítěte, teď muže být ve školce klidně denně od rána do večera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6207
9.3.16 10:28
@martina.se píše:
Zaprvé jsi dala výpověď - tudíž žádný prac. poměr nemáš. Zadruhé - místo Ti drží pouze 3 roky, ten 4. rok je dobrá vůle zaměstnavatele, takže ano, můžou si to dovolit - buď nastoupíš nebo nemáš flek :nevim: :nevim:
@vulpes nepíšeš pravdu, 4.rok je dobrá vůle zaměstnavatele, pokud zakladatelku potřebuje, ona nenastoupí, připraví se o místo.

a co tam asi píšu? že už pracovní místo nemá, když dala podepsala výpověď. K nástupu ji tedy opravdu nemůže nikdo nutit, stejně jako k tomu nemůžou nutit kohokoli jiného, kdo jde po ulici kolem a nemá s firmou nic společného. Ten brigádní vztah na tom nic nemění.
nechápu tedy nesmyslnou větu v citaci o nepravdě…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26457
9.3.16 10:31

@vulpes Ty se skolkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6207
9.3.16 10:33
@radkka píše:
Nemáš pravdu, vliv to má pouze do 2 let věku dítěte, teď muže být ve školce klidně denně od rána do večera.

aha, tak to je ještě z dob, kdy to bylo u nás aktuální a tehdy byla možná jen zkrácená docházka nebo soukromé zařízení. Změny posledních pár let jsem už neregistrovala, to se omlouvám. Pro zakladatelku to ale nic nemění, neb stejně uvažovala soukromé zařízení. Takže odpověď je tím pádem v každém případě ANO (do práce lze, o RP nepřijde)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7637
9.3.16 10:39
@Anonymní píše:
Ahoj vsem. Mam pristi tyden schuzku s manazerkou firmy, kde pracuji. Popisi situaci, materskou jsem protahla na 4 roky (stale mi chodi penize z materske, az do srpna, kdy dceri budou 4 roky a vezmou ji do statni, ve 3 letech nebyla prijata a soukroma by vysla na 9000. Ja si vydelam 12 000 cisteho, takze bych do prace chodila jen kvuli 3 000, z toho naklady na dojizdeni, takze bych si vydelala 2 000 a holka cely den ve skolce. Tak jsem si to protahla na 4 roky, chodim nyni do prace na dohodu o cinnosti, coz obnasi cca 50 h za mesic. Me se to zkratka nevyplatilo nastoupuit do prace, kdyz ji nevzali do statni skolky. Proto jsem doma ctvrty rok, abyste si nemysleli, ze jsem nemakacenko, to ne, ale jen jsem pocitala. Jeste chci podotkonout, jsem s dcerou sama. Prijem mam neco alimenty, materska a z dohody o cinnosti.

Pred rokem mi zamestnavatel dal podepsat vypoved, ze pry az se vratim do prace, tak ji roztrhame a vse pojede jako driv(nez jsem sla na materskou) a pokud nenastoupim, tak se tim jisti, aby mi nemuseli vyplacet nejakou nahradu ci co. Nevim, zda je toto obvykly postup, ale neodporovala jsem, podepsala, do prace se chci vratit.

No a vcera mi volala manazerka, mame schuzku pristi tyden, chce, abych zacla pracovat od dubna, abych se vratila na normalni uvazek.

Muj dotaz zni, zda ma nejake paky v podobe zakona, ze mi muze zamestnavatel v pripade nedostatku pracovnich sil naridit, ze se mam do prace vratit pred uplynutim te ctyrlete materske jinak mi ukonci prac. pomer.

Ja bych tak prisla o materskou, ktera mi jeste bude chodit do srpna, musela bych ted rychle najit soukromou skolku a hlavne toto vse kvuli cca 2000 cisteho (viz popis vyse).
O misto prijit nehcci, jsem tam zamestnana od r.2006 a spokojena. Tak mam ted trosku vitr co na me vedouci vybali a chci byt pripravena. Jsem spis clovek, kdyz se udela na me bububu, tak kyvnu na vse…

vkladaM anonymne, dekuji J.

Ani jedno není správné. Tys neměla co podepisovat výpověď, zaměstnavatel ti nemá co nařizovat datum návratu. Jiná věc by byla, pokud jsi při odchodu na mateřskou nahlásila zaměstnavateli tříletou. Pak tě po uplynutí doby může o návrat požádat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78739
9.3.16 10:42
@Premek_Orac píše:
Ani jedno není správné. Tys neměla co podepisovat výpověď, zaměstnavatel ti nemá co nařizovat datum návratu. Jiná věc by byla, pokud jsi při odchodu na mateřskou nahlásila zaměstnavateli tříletou. Pak tě po uplynutí doby může o návrat požádat.

No, jelikož ze zákona je maximální doba RD do 3 let věku dítěte, tak byla povinna se den po 3. narozeninách vrátit nebo to se zaměstnavatelem vyřešit jinak a jelikož se ona vracet nechtěla, tak podepsání dohody o ukončení pracovního poměru je jedno z možných řešení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.16 10:43

Jed doplnim: ja vypoved nepodala, me ji prinesla personalni, dost me to prekvapilo, bylo to jakoby za to, ze mi dovolili byt ctvrty rok doma a drzej misto. okomentovala to tak, ze je to „mezi nama“, ze se firma jisti, kdyz nenastoupim, aby mi nemuseli davat odstupne. tak jsem to podepsala. a kdyz nastoupim, tak jakoby zadna vypoved nikdy nebyla.

oni mi to dali podepsat, abych pry nemela narok na odstupne v pripade, ze sw k nim nevratim po skonceni toho ctvrteho roku. pry neco za neco, muzu byt ctvrty reok doma, ale musim podepst tu vypoved. Ktera pozbude platnosti, pokud se vratim.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat