Může tříletý za tři měsíce dozrát na školku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineeva valoi
Extra třída :D 11431 příspěvků 07.10.18 23:11
Může tříletý za tři měsíce dozrát na školku?

V červnu jsem začala chodit s malým na hravá odpoledne do školky, kde se mu moc líbilo. Zdálo se, že si mě ani moc nevšímá, ale samozřejmě věděl, že jsem tam. Původně jsem plánovala ho do školky dát až v průběhu podzimu, či začátkem příštího roku, ale on chtěl jít už v září. Koupili jsme tedy bačkorky, botičky na sucháč atd. a vyrazili. Byla jsem tam s ním, pak jsme odešla. Bohužel na procházce brečel. Druhý den jsme to zkusili znovu, zase jsem tam chvíli byla, pak odešla, prý se po mně ptal, vrátila jsem se po dvou hodinách, třetí den už do školky jít nechtěl…
Rozhodla jsem se ho vzít ještě na nějaký čas domů.
Teď se mi nabízí od příštího roku pěkné místo a já se bojím, že to prostě s tou školou nezvládneme. Nemůžu spát, bojím se, abych dítěti kvůli svým ambicím nezpůsobila trauma…
Měla bych možná po domluvě možnost chodit do školky se synem třeba na hodinu, hodinu a půl. Pak bychom šli spolu domů. Myslela jsem si, že by si třeba po nějaké době zvykl na učitelky, děti… Učitelky jsou tam velice vstřícné, hodné, ale je to klasická státní školka.
Dakším řešením by bylo zkusit ho umístit do měnší školky. Vím o jedné soukromé, kde je do deseti dětí. Finančně je to ale pětinásobek ceny ve státní školce..
Další možnost je být prostě ještě tento školní roky doma, ale o to místo bych dost stála..
Hlídání mám velmi omezeně, spíše ve výjimečných situacích. Abych ho dala na půl roku místo školky na krk babičce prostě není možné.(
Vůbec nevím, co mám dělat. Je to sice ještě „daleko“, ale ono to všechno tak uteče a až podepíši smlouvu a budu muset odejít do práce a dítě bude brečet ve školce, bude na řešení a přemýšlení pozdě..(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 10977 příspěvků 07.10.18 23:15

já bych to po dvou pokusech nevzdávala, synovi trvalo do prosince, než si zvykl, je pravda, že mu ještě nebyli tři. Já bych to zkusila.

Mango_Lassi
Extra třída :D 14127 příspěvků 07.10.18 23:17

Měli jsme stejnou obavu, že si na školku nezvykne a že bude brečet. Na prázdniny jsme tedy sehnali paní na hlídání a začali ho trénovat. Nejdřív jsem chodila na procházky s hlídačkou a synem, aby pochopil, že k nám patří. Ke konci prázdnin už chodil jen s ní a v pohodě. Ve školce teda nebrečel a chodí tam rád

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2450 příspěvků 07.10.18 23:18

Ahoj…Muj názor je,že dva dny ve školce na zvyknutí jsou málo.Kdybys teď vydržela,už bys měla v lednu vyhráno,takhle budeš muset začínat na novo.On to zvládne,neboj,vět­šina dětí ve školce první týdny probrečí.Podle mě je dobrá cesta nechávat ho ve školce po chvilkách samotného,hodin­ku,pak dvě…Ale bez tebe,u nás ve školce to nedoporučují,ani příliš dlouhé loučení.Ale mě se to radí,já mám dítě nadmíru přizpůspbivé všem situacím,ale i tak si myslím,že bych v opačném případě,kdyby řval,byla prostě rázná…Já do práce musela,tak by se prostě nedalo nic dělat…

chrastitko11
Kecalka 491 příspěvků 07.10.18 23:31

Ahoj moje malá půl roku než si tam opravdu zvykla .. jako neplakala po čase je to taková tveďačka , ale furt jsem na ní viděla že tam nechodí ráda .. Letos uolne v pohodě .. kdybychom to věděla dala bych jí bývale od září .. jak jsou ty děti žseznámení tak je těžké zapadnout :roll:

Uživatel je onlineeva valoi
Extra třída :D 11431 příspěvků 07.10.18 23:31

Tak mně připadá, že je prostě na školku nezralej.( Není přeci normální, když dítě brečí.

Janli
Kelišová 6277 příspěvků 07.10.18 23:36

Chyba byla brát ho ze školky. Pro většinu dětí je začátek těžký, ale rychle si zvyknou. Když tam s ním neustále jsi a při sebemenším problému ho bereš pryč, děláš mu jen medvědí službu. Teď má pocit, že jen zabrečí a maminka už běží a zachraňuje ho. Přestaň ho vodit na ručičku a pomoz mu se osamostatnit. Promiň, ale z tvého popisu je cítit, že jsi přecitlivělá a dítěti tím jen škodíš. Dcerka měla taky náročných prvních 14dní, ale ani mě nenapadlo, že bych ji brala domů a to jsem na mateřské. Vydržely jsme to, zapracovaly na tom a po třech týdnech přišla s tím, že chce ve školce spát… Tvoje dítě už ví jak to ve školce chodí, tak ho tam na půl dne dej. Pár slziček možná bude, ale zvykne si. Rozhodně mu udělá líp dětský kolektiv než vystreslá matka.

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 07.10.18 23:36
@eva valoi píše:
Tak mně připadá, že je prostě na školku nezralej.( Není přeci normální, když dítě brečí.

Je to celkem bezne, ale podle me je take nezraly. Ja ze stejneho duvodu aktualne nepracuji, i kdyz mam moznost skvele kvalifikovane brigady. Syn proste neni zraly na skolku ani pravidelne hlidani chuvou, bohuzel. Rozhodla jsem se, ze mi to za to nestoji.

Masina
Stálice 62 příspěvků 07.10.18 23:38

A já bych zas rozhodně využila toho, že by ti dovolili ve školce se synem pobýt. Nám to strašně pomohlo. Byla jsem tam s ním asi 6×, vždycky na hodinu a půl na zahradě a pak jsme šli domů. A pěkně jsme si trénovali komunikaci s paní učitelkou, spolu chodili na záchod, ukazovali jsme si, kde má třídu, prohlíželi nástěnky. A když jsem viděla, že přestává být ve stresu, začala jsem ho připravovat na to, že tam také bude sám. A mohla jsem si s ním povídat o dětech, o tom, co je kde na chodbě na obrázku - dopodrobna jsme spolu probírali jídelníček…no, prostě pak tam šel a už se nebál. A ani tam nebrečel. A to to vypadalo ze začátku (když jsem se ho tam pokusila dát klasicky - rovnou samotného) naprosto beznadějně. A ještě nám pomohlo si na školku doma hrát - přesně ty rituály, co paní učitelka dělá (zazvoní, zatleská a řekne: „Děti, uklízet!“.....)

Mango_Lassi
Extra třída :D 14127 příspěvků 07.10.18 23:41
@Janli píše:
Chyba byla brát ho ze školky. Pro většinu dětí je začátek těžký, ale rychle si zvyknou. Když tam s ním neustále jsi a při sebemenším problému ho bereš pryč, děláš mu jen medvědí službu. Teď má pocit, že jen zabrečí a maminka už běží a zachraňuje ho. Přestaň ho vodit na ručičku a pomoz mu se osamostatnit. Promiň, ale z tvého popisu je cítit, že jsi přecitlivělá a dítěti tím jen škodíš. Dcerka měla taky náročných prvních 14dní, ale ani mě nenapadlo, že bych ji brala domů a to jsem na mateřské. Vydržely jsme to, zapracovaly na tom a po třech týdnech přišla s tím, že chce ve školce spát… Tvoje dítě už ví jak to ve školce chodí, tak ho tam na půl dne dej. Pár slziček možná bude, ale zvykne si. Rozhodně mu udělá líp dětský kolektiv než vystreslá matka.

Cítím to podobně. O to víc mě zaráží, že zakladatelka má tuším 5 děti. Takový dotaz bych čekala od prvomatky

Uživatel je onlineeva valoi
Extra třída :D 11431 příspěvků 07.10.18 23:50

@Mango_Lassi Ani jedno z mých starších dětí ve školce nebrečelo. Je pravda, že všechny šly až o cca rok později. Omlouvám se, že i matka pátého dítěte zažívá něco poprvé.

Uživatel je onlineeva valoi
Extra třída :D 11431 příspěvků 07.10.18 23:50

@Mango_Lassi Ani jedno z mých starších dětí ve školce nebrečelo. Je pravda, že všechny šly až o cca rok později. Omlouvám se, že i matka pátého dítěte zažívá něco poprvé.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 07.10.18 23:55

zatím ybch tam s ním choodila na tu hoďku denně, celou dobu s ním, když je to možný, a za měsíc, měsíc a půl bych zkusila pomalinku odcházet, a viděla bych, jeslti to dává, nebo ne..do kdy se musíš s toou prací roozhodnout?

Mango_Lassi
Extra třída :D 14127 příspěvků 08.10.18 00:01
@eva valoi píše:
@Mango_Lassi Ani jedno z mých starších dětí ve školce nebrečelo. Je pravda, že všechny šly až o cca rok později. Omlouvám se, že i matka pátého dítěte zažívá něco poprvé.

Omlouvat se nemusíš, ale je evidentní, že dítě prostě není zvyklé na péči cizí osoby, je to celé. Holky ti píšou dobře, 3 dny jsou málo. Taky mě ale zaráží, že jsi celou věc nekonzultovala ve školce, musejí být na to zvyklí a ujistili by tě, že to je úplně normální.

Uživatel je onlineeva valoi
Extra třída :D 11431 příspěvků 08.10.18 00:17

Napíšu dnes dopoledne. V tuto nekřestanskou hodinu už ze mě nic inteligentního nevypadne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Tak jak to bylo?! 7 nejasností v případu „Jan Tuna vs. gorila“

Moderátor televize Seznam Jan Tuna (45) se před pár dny účastnil uzavřeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >