Může v devíti měsících rýžové těstoviny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 28.04.10 20:09
Může v devíti měsících rýžové těstoviny?

Ahojky, prosím o radu, zda smím dát malé (čerstvých devět měsíců) jako přílohu, resp. přimíchat do oběda, rýžové těstoviny? Neměla ještě nikdy ani rýži ani těstoviny jako takové. Jen brambory, maso, zeleninu, žloutek. Myšleno k obědu, jinak už i ovoce, chlebík, kuk.křupku…Mám strach, aby neměla alergii, hooodně se osypala po jogurtu.

Reakce:

rosanka
Závislačka 3963 příspěvků 28.04.10 20:12

Já dávám těstoviny i rýži asi od poloviny osmého měsíce a je to bez problému… Rýžové těstoviny jsem nezkoušela…

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 28.04.10 20:16

pozor v některých rýžových těstovinách bývá přidaný glutamát

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 28.04.10 20:17

A tu rýži uvaříš zvlášť a pak do toho dalšího přidáš?

BohunkaP
Extra třída :D 14966 příspěvků 28.04.10 20:17

Rýžové těstoviny jsem nedávala, ale hlavně proto, že je sama nejím :mrgreen:

Ale rýži už dávno může, lepek v tom není, tak bych to klidně zkusila.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 28.04.10 20:18

Tady glutamát není, jsou ze zdaé výživy a koukala jsem na to, ale díky za upozornění! Asi zkusim napřed tu rýži samotnou. A ještě dotaz: jaké kupujete těstoviny? Bezvaječné?

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 28.04.10 20:20

Myslíš takové ty rýžové nudle a pod.? To už určitě může, rýže se snad může dávat od začátku příkrmů, u těstovin se čeká kvůli lepku (i když teď je to prý zase jinak). V rýžových těstovinách by lepek být neměl, tak mě nenapadá důvod proč by je nemohl. Jinak obojí malý v 9.m už dávno jedl. Rýžový nudle jsem zkoušela jednou, ale asi jsem to blbě uvařila a bylo z toho takový lepidlo :oops:

Ifca1
Echt Kelišová 8914 příspěvků 28.04.10 20:36

Já kupovala nejdřív bezlepkové těstoviny, rýže je v pohodě (vařila jsem tak, že nejdřív maso, cca za 15 minut jsem přidala rýži, po několika minutách jsem k tomu přihodila zeleninu, pak rozmixovala všechno dohromady), vařila jsem vždy na dva dny, střídala jsem brambory, rýži, těstoviny.

JInak ty bezlepkové jsou sice drahé, ale uvaříš jich hrstičku a je toho hromada, vystačí na hrozně dlouho :wink:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 28.04.10 20:38

Jo jo, můžeš dát už i normální těstoviny, zvlášť když dáváš chlebík - tam je lepek taky, takže zkazit není co :wink:

Rýži vařím většinou zvlášť, už vařím víc takové „normálnější“ jídla, ale dřív jsem to klidně frkla do zeleniny, když jsem věděla, že to budu beztak všecko mixovat :lol: :lol: :lol:

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 28.04.10 20:57

já mám úplně skvělý recept na rýžové nudle z kuřecím a porkem sice to neni pro mimi ale je výborný

jinak rýžové těstoviny jsou ještě lepší než obyč těstoviny

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 28.04.10 21:06

já jsem do roku kupovala těstoviny bezvaječné

v rýžových nudlích nevidím nic špatného :palec:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 29.04.10 15:25

Těstoviny kupuji bezvaječné semolinové..Jinak už od 8 - 9 m jí rýži, těstoviny, brambor..Ale brambor jede nejvíc.. :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >