Může vaginální vyšetření ublížit?

Anonymní
9.3.21 14:44

Může vaginální vyšetření ublížit

Dobrý den, jsem cca v 6tt a lékař mi na první kontrole kromě vnitřního ultrazvuku dělal i vaginální vyšetření pohmatem (jedna ruka dovnitř, druhou hmatal přes břicho). Běžně mi lékař takto vyšetření dělá při každé kontrole, ale tentokrát bylo bolestivé. Nevíte někdo co se vlastně tímto způsobem na začátku těhotenství doktor zkoumá, jestli tím nemůže zárodku miminka ublížit a jestli je vyšetření pohmatem nutné, nebo jestli je možné tento způsob vyšetření odmítnout, když je bolestivé? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.3.21 14:48

Mě teď vyšetřoval takto i na konci 11 tt. Říkal mi, že tím pozná jak se zvětšuje děloha. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
15981
9.3.21 14:53

Nemůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7593
9.3.21 14:58

Ublížit nemůže. Víš, že porod bude asi tak 1000× horší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
9.3.21 14:59

Zkoumá jestli se třeba neotviras. A bude tě pohmatem vyšetřovat až do porodu a ano je to nepříjemné, ale nic se ti nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2554
9.3.21 15:01

Ublížit určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946
9.3.21 15:03

Miminko je schované v děloze, vyšetření pohmatem ve vagíně ničemu neublíží, neboj ;)
Mně doktorka až do porodu dělala vaginální utz, krom klasického, aby viděla, zda se neotevíram.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
9.3.21 15:05

Můžeš odmítnout v podstatě cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 15:06

Všem moc děkuji 😊

@JancaS84 ano, vím, jeden už mám úspěšně za sebou :palec: nejde o to že bych tu bolest při vyšetření nemohla vydržet, jen mě zajímá jestli je to běžné a v pořádku, protože mě se toto u prvního těhotenství nestalo, že by nějaká vyšetření bolela… Vlastně si ani zpětně nepamatuji, jestli mě takto vyšetřoval, vybavuji si na začátku jen ty ultrazvuky 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
2070
9.3.21 15:07

Jako kazde vnitrni vystreni s sebou nese riziko moznosti zavleceni infekce, moznost krvaceni, podrazdeni. Muzes ho odmitnout :) za me je vnitrni vysetreni v tehotenstvi zbytecne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8944
9.3.21 15:08
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem cca v 6tt a lékař mi na první kontrole kromě vnitřního ultrazvuku dělal i vaginální vyšetření pohmatem (jedna ruka dovnitř, druhou hmatal přes břicho). Běžně mi lékař takto vyšetření dělá při každé kontrole, ale tentokrát bylo bolestivé. Nevíte někdo co se vlastně tímto způsobem na začátku těhotenství doktor zkoumá, jestli tím nemůže zárodku miminka ublížit a jestli je vyšetření pohmatem nutné, nebo jestli je možné tento způsob vyšetření odmítnout, když je bolestivé? Děkuji.

Záleží na lékaři. Mela jsem lékařku u které mě vyšetření nikdy nebolelo u druhé často!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
9.3.21 15:36
@movahu píše:
Jako kazde vnitrni vystreni s sebou nese riziko moznosti zavleceni infekce, moznost krvaceni, podrazdeni. Muzes ho odmitnout :) za me je vnitrni vysetreni v tehotenstvi zbytecne :)

Ano, souhlasím.. Odmítnout můžeš cokoli, obecně bych se snažila vaginální vyšetření minimalizovat, stejně Ti nic svetoborneho neřeknou a je tam riziko zavleceni infekce.. Ale toto je nejlepší domluvit hned na těhotenství, ať lékař ví, že nechceš všechny možné kontroly a počítá s tím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10452
9.3.21 15:42

Můj doktor mi ani v jednom těhotenství neprováděl ani vnitřní vyšetření a ani vnitřní UTZ. Vše kontroloval UTZ přes břicho od samého začátku, jde dobře vidět i stav čípku, když má dobrý přístroj. Ale má tedy i specializaci na těhotenské screeningy, takže má špičkový ultrazvuk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
9.3.21 15:44

@movahu To jako vážně? Tak já třeba jen díky vnitřnímu vyšetření nepotratila ve 25. týdnu, protože lékař včas zjistil, že se otvírám a mazala jsem do nemocnice.
Ale samozřejmě - odmítnout lze naprosto cokoliv, jen potom člověk musí převzít zodpovědnost na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.21 15:46

Nic podobného se mi nestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie