Může vdaná žena zažádat o příspěvek na bydlení?

Sit
33
3.6.13 20:21

Může vdaná žena zažádat o příspěvek na bydlení?

Ahoj holky,
chtěla bych se Vás, co mají s tímto nějaké zkušenosti zeptat, zda můžu zažádat o příspěvek na bydlení, když jsem vdaná, mám byt v osobním vlastnictví (na hypotéku - kterou platíme s manželem na půl, jinak vše jde z mého účtu), ale manžel má trvalý pobyt psaný jinde, jsem na rodičovské dovolené v bytě žijeme se synem.
Děkuji Vám moc :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1039
3.6.13 20:29

Asi ano, ale hypotéka se nezapočítává do nákladů na bydlení. Takže nákladem budou jen zaplacené energie, a to pravděpodobně na příspěvek nebude stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
3.6.13 20:32

Tohle je fakt nechutne…

Pripominas mi znamou. Prvni chlap, dite, na oko sli k soudu, vymerili alimenty, ona brala vsechny prispevky. Rozesli se doopravdy, druhy chlap, druhe dite, oficialne spolu neziji, ona dala pobira vsechny prispevky. Ted se berou. Jsem zvedava, jak ted bude pokracovat v ojebavani statu. A prej stat doplaci na cikany. Bile, co znam, tak nekteri jsou stokrat horsi…

• Citovat
  • Nahlásit
9577
3.6.13 20:33

@Sit jestli jsem to dobře pochopila, tak Ty si budeš žádat o příspěvek na bydlení a protože má manžel tr. Bydliště jinde, tak se bude počítat jen Tvůj rodičák? A Ty s manželem nežiješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sit
33
3.6.13 20:34

A bude se do příjmu započítávat i manželův příjem když jsem vdaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sit
33
3.6.13 20:36
@chatwenna píše:
Tohle je fakt nechutne…Pripominas mi znamou. Prvni chlap, dite, na oko sli k soudu, vymerili alimenty, ona brala vsechny prispevky. Rozesli se doopravdy, druhy chlap, druhe dite, oficialne spolu neziji, ona dala pobira vsechny prispevky. Ted se berou. Jsem zvedava, jak ted bude pokracovat v ojebavani statu. A prej stat doplaci na cikany. Bile, co znam, tak nekteri jsou stokrat horsi…

Na Tebe jsem tu čekala, ptám se těch co chtějí pomoct ne těch co nasral manžel, nebo děti a nemají nic jiného na práci jen rýpat do lidí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
3.6.13 20:37

U příspěvku na bydlení se započítávají pouze příjmy trvale hlášených, bohužel. Taky mi to přijde nelogické…
Doufám, že se příjem manžela započítávat bude, když jste svoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995

@chatwenna
Jo jo, takovou známou mám taky. Já být zákonodárce, zavedu sběr informací o účastnících takového řízení i ze sociálních sítí. To by se divili, kdyby viděli, jak spolu navrhovatelka a její údajně bývalý nežijou. :pocitac: :pocitac:
Asi jsem jinej gang, já bych na to neměla žaludek tvářit se jako socka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sit
33
@pavlasu píše:
@Sit jestli jsem to dobře pochopila, tak Ty si budeš žádat o příspěvek na bydlení a protože má manžel tr. Bydliště jinde, tak se bude počítat jen Tvůj rodičák? A Ty s manželem nežiješ?

Jojo přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
3.6.13 20:38
@chatwenna píše:
Tohle je fakt nechutne…Pripominas mi znamou. Prvni chlap, dite, na oko sli k soudu, vymerili alimenty, ona brala vsechny prispevky. Rozesli se doopravdy, druhy chlap, druhe dite, oficialne spolu neziji, ona dala pobira vsechny prispevky. Ted se berou. Jsem zvedava, jak ted bude pokracovat v ojebavani statu. A prej stat doplaci na cikany. Bile, co znam, tak nekteri jsou stokrat horsi…

mám naprosto stejné zkušenosti jen ta moje známá má obě děti se stejných chlapem, dokonce podruhé otěhotněla když spolu oficiálně nežily a na sociálce jí to prošlo úplně v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
3.6.13 20:41

@Sit tak pokud spolu nežijete a žít nehodláte, tak ti manžel dává peníze na malého? A rodičák máš kolik, smím-li se ptát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6391
3.6.13 20:42

@Sit Ahojky, beru prispevek na bydleni a jsem vdana, ale manzel ma trvale bydliste jinde,..takze ano podle me ti to klapnout muze pokud na to fin..dosahnes..Me ho vypocitali docela na slusnou castku. Kdyby neco jsi chtela vedet pisni mi do zprav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21383
3.6.13 20:49

Hypoteka se nezapocitava do nakladu na bydleni.

to by si pak polovina naroda mohla postavit haciendu jak hrom, mit hypoteku 50 tisic a jit si na socialku pro prispevek na bydleni…

ta ceska vychcanost proste nezna mezi… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
3.6.13 20:51

Ahojky. Jestli se můžu přidat do debaty, tak Vám udám příklad. Jsem mamina s 11-ti letým klukem, bývalý manžel si platí alimenty, jak se mu zachce. Žiju s přítelem, nejsme svoji, ale já podle všeho nemám nárok ani na dětské přídavky natož nějaký příspěvek. Na příspěvek na bydlení musíš dodat papíry. Nájemní smlouvu (v tvém případě výpis z katastru), potvrzené veškeré příjmy za 3.měsíce zpětně a taky mít sebou zaplacené šeky za elektřinu, plyn, odpad, tv a rádio. Pak ti řeknou, co dál a jestli ti to vůbec uznají.
Jinak na příspěvek na bydlení se dává až 80%.Co vím.
No a já nemám nárok na nic, jelikož žijeme v rodinném domě a i s jeho matkou. A obracet se na sociálku, že bývalý neplatí? Se mi vysmějí. Však ho musí „živit a šatit“ v podstatě ten, který u toho neležel. Cikáni po úřednici zařvou a mají vše a ještě si jezdí v pěkných a drahých autech.Tomu říkám podpora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
3.6.13 20:52
@anickadomnik píše:
mám naprosto stejné zkušenosti jen ta moje známá má obě děti se stejných chlapem, dokonce podruhé otěhotněla když spolu oficiálně nežily a na sociálce jí to prošlo úplně v pohodě

Taky dobré… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat