Může vyměnit zámek od bytu před rozvodem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 10:56
Může vyměnit zámek od bytu před rozvodem?

Ráda bych se zeptala někoho, kdo trošku zná příslušné zákony, jestli to, co dělá moje mamka, není tak trochu protizákonné.

Situace: maminka se rozvádí a ještě před rozvodem a majetkovým vyrovnáním dělá manželovi (není to můj otec) tak nějak z trucu různé naschvály (ani se moc nedivím, důvod rozvodu = několik let trvající nevěra, která teď praskla…). Například sundala jeho jméno ze schránky a ze zvonku, teď se chystá vyměnit zámek od bytu. Chtěla jsem ji varovat, že asi nesmí dělat takové věci někomu, kdo tam má stále trvalé bydliště a kdo je nota bene pořád její manžel. Ale nemám se o co opřít. Poradíte?

Omlouvám se za anonym, ale jde o mou mamku, děkuji za pochopení.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 10.07.19 10:59

Nemůže, pravdu máš ty. Pokud její muž přijde s policií, jen si tím matka přitíží. Ještě horší v tom případě, pokud byt patří oběma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 11:08
@Aduš8 píše:
Nemůže, pravdu máš ty. Pokud její muž přijde s policií, jen si tím matka přitíží. Ještě horší v tom případě, pokud byt patří oběma.

Moc děkuji. Jo, to jsem zapomněla napsat dost podstatnou informaci: byt je psaný na ni, měla ho ještě před uzavřením manželství.

manca 1
Závislačka 2501 příspěvků 10.07.19 11:10

@Aduš8 Nemůže

Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 10.07.19 11:12
@Anonymní píše:
Moc děkuji. Jo, to jsem zapomněla napsat dost podstatnou informaci: byt je psaný na ni, měla ho ještě před uzavřením manželství.

To je v podstatě jedno, pokud on tam má trvalé bydliště, svoje věci a všechno a ona že dne na den vymění bezdůvodně zámek. Osobně tohle chování nechápu. Pokud je dotyčný agresivní, má volat Policii, která by mu na určitou dobu dala do bytu zákaz vstupu, ale používat to, jako způsob pomsty. :nevim: na to, že se jedná o dospělou ženu :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 11:17
@Aduš8 píše:
To je v podstatě jedno, pokud on tam má trvalé bydliště, svoje věci a všechno a ona že dne na den vymění bezdůvodně zámek. Osobně tohle chování nechápu. Pokud je dotyčný agresivní, má volat Policii, která by mu na určitou dobu dala do bytu zákaz vstupu, ale používat to, jako způsob pomsty. :nevim: na to, že se jedná o dospělou ženu :zed:

Díky za potvrzení mé domněnky.
Tak úplně bezdůvodně to není. Čtyři roky na tajňačku strkal penis do cizí manželky. Je logické, že jeho zákonitá manželka je pěkně nasr…

kjhui
Závislačka 2572 příspěvků 10.07.19 11:33

No tak jistá bych si nebyla, že nemůže. Byt je její. Jeho trvalý pobyt nezakládá žádné právo na bydlení. Jen je to manžel, nikoliv podnájemník. Ona si nemůže vzít jeho věci, ale jestli mu je ne/může sbalit, předat a vyměnit zámky to už bych si jistá nebyla..

zoidberg
Extra třída :D 13183 příspěvků 10.07.19 11:38

Vyměnit zámek nemůže. Respektive může, ale on si může zavolat zámečníka a vyměnit ho zase za svůj. Trvajícím manželstvím má právo užívat „rodinnou domácnost“. Výjimkou by bylo, pokud by sám domácnost opustil na dlouhou dobu anebo by definitivní opuštění domácnosti písemně manželce sdělil. Pak by mohla zámek vyměnit.

ontar
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 10.07.19 12:10
@Anonymní píše:
Tak úplně bezdůvodně to není. Čtyři roky na tajňačku strkal penis do cizí manželky. Je logické, že jeho zákonitá manželka je pěkně nasr…
Špatně se o něho starala, když musel hledat uspokojení jinde…místo trucu se zámkem, se měla více snažit…
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66863 příspěvků 10.07.19 12:17
@Anonymní píše:
Tak úplně bezdůvodně to není. Čtyři roky na tajňačku strkal penis do cizí manželky. Je logické, že jeho zákonitá manželka je pěkně nasr…

Tak nasrana byt muze, ale pravo vyhodit manzela z bytu ji to nedava.

drakulova.stara
Kecalka 122 příspěvků 10.07.19 12:25
@ontar píše: Špatně se o něho starala, když musel hledat uspokojení jinde…místo trucu se zámkem, se měla více snažit…

Ta teď jsi právě plivla všem feministkám světa do polívky :D

bětee
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 10.07.19 12:35
@Anonymní píše:

ale určitě ho tam ani on nestrkal bezdůvodně. Nějakou příčinu ta jeho dlouhotrvající nevěra měla, mamka na tom má jistě svůj podíl viny, čímž ho rozhodně neobhajuji. Nevěru neschvaluji, když tak měli nejdříve vyřešit svůj vztah a až potom se ohlížet jinde. A k dotazu - vyměnit zámek nemůže.

sppo
Kecalka 206 příspěvků 10.07.19 13:21

@drakulova.stara Ontar je chlap (no, chlap…), kteremu nejaka zenska rozslapala babovicky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 13:22
@ontar píše: Špatně se o něho starala, když musel hledat uspokojení jinde…místo trucu se zámkem, se měla více snažit…
Odvážný závěr. Já je oba znám osobně, ale takovou odvahu dělat závěry bych teda neměla, vzhledem k tomu, že s nimi nebydlím.
@bětee píše:
ale určitě ho tam ani on nestrkal bezdůvodně. Nějakou příčinu ta jeho dlouhotrvající nevěra měla, mamka na tom má jistě svůj podíl viny, čímž ho rozhodně neobhajuji. Nevěru neschvaluji, když tak měli nejdříve vyřešit svůj vztah a až potom se ohlížet jinde. A k dotazu - vyměnit zámek nemůže.

Když byl nespokojený doma, měl to řešit, rozvést se a pak teprve hledat něco lepšího. Nespokojenost v manželství nikomu nedává právo na nevěru.

Ale na to jsem se do háje neptala, proč si našel milenku! To ví jen on a já to vědět nepotřebuju. Chtěla jsem vědět, jestli někdo neví, který právní předpis řeší to, že ženská nemůže vyměnit zámek v bytě, kde má TP její manžel ze zákona. Nikdo neví?

Jinak mě teda ale trošku zaráží, že se najdou i jedinci, kterým to připadá dospělé: doma se o mě málo starají, tak to vyřeším nevěrou…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 13:27
@zoidberg píše:
Vyměnit zámek nemůže. Respektive může, ale on si může zavolat zámečníka a vyměnit ho zase za svůj. Trvajícím manželstvím má právo užívat „rodinnou domácnost“. Výjimkou by bylo, pokud by sám domácnost opustil na dlouhou dobu anebo by definitivní opuštění domácnosti písemně manželce sdělil. Pak by mohla zámek vyměnit.

Díky!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama